Miks Latvis

Sennheiser CX 400 II

Nesen iegādājos jaunas in-ear austiņas – Sennheiser CX 400 II un gribu īsumā apkopot domas par tām.

Kaut kur lasīju, ka austiņu pircējus varot iedalīt trīs grupās. Vieni skrien un pērk visu labāko un dārgāko (labas austiņas maksā traki dārgi). Otri grib, ko labāku par tām austiņām, kas nāk komplektā ar iPhone, bet nevēlas maksāt pārāk daudz un ir trešā grupa, kura bez pārmetumiem lieto austiņas, kas nāca līdzi komplektā un nesaprot, ka var būt arī kā labāk. Šīs noteikti ir otrās grupas austiņas – labas, kvalitatīvas, bet salīdzinoši nedārgas.

Uzreiz jāsaka, ka esmu Sennheiser fans. Tiklīdz dzirdēju, ka Pnompeņā ir atvēries oficiālais veikals man gribējās sev kaut ko uzdāvināt, bet īsti nebija iemesla un vajadzības. Tuvojoties vasarai un garajiem pārlidojumiem beidzot nolēmu kā attaisnot šo pirkumu – ir nepieciešamas kompaktas un kvalitatīvas austiņas ar kurām baudīt mūziku klusos vakaros pie grāmatas, garo auto pārbraucienu laikā Kambodžā kā arī jau minētajos garajos lidojumos.

Mājās lietoju lielās Sennheiser HD 515, kuras turpina labi kalpot jau vairāk kā 5 gadus, bet šo austiņu izmērs ir pārāk liels publiskām vietām, nemaz nerunājot par to, ka tās ir atvērtā tipa ausis, kas nozīmē to, ka mūziku dzirdēs arī visi apkārtējie.

Par in-ear tipa austiņām man ir maza saprašana, tomēr tik daudz esmu noskaidrojis, ka izmēra, skaņas kvalitātes un trokšņu slāpēšanas dēļ viņas ir diezgan universālas. Izpētīju internetus un nonācu pie secinājuma, ka CX 400 II no Sennheiser piedāvātajām in-ear ir ar ļoti labu cenas un kvalitātes attiecību. Iepriekšējās paaudzes CX 300 II Headroom ir iekļāvis izlasē pie TOP 10 austiņām, kas ir cenā zem 500$. Arī vērtējumā ir piešķirtas 4,5 zvaigznēm no piecām. Vai kādam ir zināma, vēl kāda autoratīvāka/nopietnāka austiņu vērtējumu lapa?

Pie lietas.

444383

Iepakojumā tiek iekļauts lērums (12 gab.) ar maināmiem gumijas niekiem, kuri ir trīs dažādos izmēros, lai derētu arī tavam dīvainajam ausu izmēram. Ir arī klipsis ar kuru nostiprināt austiņas pie krekla (neizmantoju). Jaukākā daļa ir mazs ādas maciņš ar apbrīnojami vienkāršu atvēršanas/aizvēršanas “mehānismu.” Jau paspēju izmēģināt – to var droši iesviest somā bez stresa par vada samudžināšanos. Īpaši kārtīgie var izmantot komplektā esošo gumijas/plastmasa nieku, kurš paredzēts austiņu uzglabāšanai. Vārdu sakot par visu ir padomāts.

Dizaina ziņā austiņas ir ļoti vienkāršas un salīdzinoši neuzkrītošas. Ir skaļuma regulētājs, kuru parasti turu kaut kur ap vidu, jo trokšņu slāpēšana ir gana pietiekama, lai skaļumu ikdienā varētu ieregulēt ne vairāk kā 80% – vairāk ir par skaļu. Mulsinoši “lēti” izskatās modeļa nosaukums, kas iestrādāts vietā, kur atrodas vads dalītājs. Domāju, ka varēja droši iztikt bez tā. Labo un kreiso kanālu bez skatīšanās nevar atšķirt. Sliktā apgaismojumā tas ir mazliet kaitinoši. Biju jau pieradis, ka iPhone ausīm labās puses kanāla vadā ir poga, tāpēc tās varēja lietot pareizi bez nekādas uzrakstu pētīšanas.

Sajūta ausīm ir ērta. Var klausīties ilgi un dikti bez noguruma un diskomforta. Kādā brīdī var pat aizmirst, ka tās tiek lietotas.

Skaņa

Visiem ir skaidrs, ka šis ir pats svarīgākais rādītājs, kurā audio speciālisti var izpausties visvairāk. Gluži kā vīnu pazinēji raksturojot vīnu, piemin augļu garšu, zemes aromātu un citas radoši aprakstošas pazīmes arī par austiņām var stāstīt gari un plaši. Diemžēl neesmu tik pārliecināts, lai, ko tādu spētu veiksmīgi imitēt skaņas pasaulē, tāpēc stāstīšu diezgan vienkārši.

Ar šīm austiņām bija bauda klausīties jaunajos Daft Punk un Instrumentu albumos. Īpaši labi skaņas detalizāciju var izjust klausoties Instrumentu Procrastination, kurā skaņas biezi salādētas vairākos līmeņos – tur ir ko dzirdēt! Prieks, ka basi nav pārspīlēti, tie ir skaidri definēti, bet tie nenomāc pārējās skaņas, zinu, ka ir cilvēki, kas austiņas izvēlas tikai pēc tā, cik jaudīgas ir zemās skaņas – šīs ausis nav domātas jums. Vidus skaņas ir dzidras, balsis skan patīkami, dabīgi un niansēti. Vienīgās sūdzības ir par “augšām,” kas pie lielāka skaļuma līmeņa šķiet “sabojātas”.

Pirms pirkuma paklausījos, kā skan izliktais testa modelis un biju pārliecināts par savu izvēli. Ja ir interese šīs ausis iegādāties veikalā vai internetos es noteikti ieteiktu ņemt līdzi mūziku, kuru klausaties ikdienā un paklausīties vai jums patīk tas, kā to dzirdat.

Tehniskie dati

 • Frequency response: 17 – 22000 Hz
 • Impedance: 16 Ω
 • Sound pressure level (SPL): 114 dB

9 Responses

 1. Nesen iegādāju mm70i modeli, kas škiet atšķiras tikai ar to, ka ir papildus kontrole playbackam, skaļumam un mikrafons. Varu parakstīties zem katra vārda rakstā. Austiņas ļoti labas un patīkami klausīties un sadzirdēt nianses, kas bieži tiek palaistas garām.

 2. Austiņas ir ļoti labas, bet ir viens liels trūkums. Kad pirku savējās, par to biju dzirdējis, bet nedomāju, ka būs tik traki. Vadi ir vārīgi un samērā ātri plīst. Man pēc pāris mēnešiem notrūka vada gumijas pārvalks pie pašām austiņām, tā ka visi vadi redzami. Skan vēl aizvien, bet…

  Galvenais, rīkojies uzmanīgi un viss būs labi. Lieliska izvēle!

  No lielā gala man ir Sennheiser HD 202. Ideālas un vadi neplīst :)

  1. Par šo faktu arī esmu dzirdējis nostāstus, bet ceru, ka būs ok. Parasti esmu uzmanīgs šajā jautājumā + Sennheiser dod 2 gadu ražotāja garantiju un mana iepriekšējā pieredze ar citām šīs firmas ausīm ir tāda, ka tiešām kalpo bez problēmām.

  2. Es negribētu piekrist apgalvojumam, ka CX300II ir neizturīgas. Es gan ar tām ikdienā nevazājos apkārt, bet nu jau vismaz pusotru gadu ik dienas izmantoju darbā. Uzmanīgi apskatīju ausis un nevaru ieraudzīt nekādus bojājumus. Bet tas laikam atkarīgs no lietošanas paradumiem.

  3. Es teiktu ka Tu esi iepircis kreiso Sennheiser.

   Man ir bijušas vairākas in-ear Sennheiser austiņas un kā reize pēdējās nopirku ļoti nepārliecinošā interneta bodītē. Iepriekšējās pirku Vācijā kārtīgos elektronikas veikalos un kvalitātes atšķirība bija dramatiska! vairs nekad nepirkšu austiņas no nezināma avota, lai arī krietni lētāk.
   Diemžēl arī tās lētās jau esmu paspējis pazaudēt :/

Paldies par komentāru

%d bloggers like this: