Nesen iegādājos jaunas in-ear austiņas – Sennheiser CX 400 II un gribu īsumā apkopot domas par tām.

Kaut kur lasīju, ka austiņu pircējus varot iedalīt trīs grupās. Vieni skrien un pērk visu labāko un dārgāko (labas austiņas maksā traki dārgi). Otri grib, ko labāku par tām austiņām, kas nāk komplektā ar iPhone, bet nevēlas maksāt pārāk daudz un ir trešā grupa, kura bez pārmetumiem lieto austiņas, kas nāca līdzi komplektā un nesaprot, ka var būt arī kā labāk. Šīs noteikti ir otrās grupas austiņas – labas, kvalitatīvas, bet salīdzinoši nedārgas.

Uzreiz jāsaka, ka esmu Sennheiser fans. Tiklīdz dzirdēju, ka Pnompeņā ir atvēries oficiālais veikals man gribējās sev kaut ko uzdāvināt, bet īsti nebija iemesla un vajadzības. Tuvojoties vasarai un garajiem pārlidojumiem beidzot nolēmu kā attaisnot šo pirkumu – ir nepieciešamas kompaktas un kvalitatīvas austiņas ar kurām baudīt mūziku klusos vakaros pie grāmatas, garo auto pārbraucienu laikā Kambodžā kā arī jau minētajos garajos lidojumos.

Mājās lietoju lielās Sennheiser HD 515, kuras turpina labi kalpot jau vairāk kā 5 gadus, bet šo austiņu izmērs ir pārāk liels publiskām vietām, nemaz nerunājot par to, ka tās ir atvērtā tipa ausis, kas nozīmē to, ka mūziku dzirdēs arī visi apkārtējie.

Par in-ear tipa austiņām man ir maza saprašana, tomēr tik daudz esmu noskaidrojis, ka izmēra, skaņas kvalitātes un trokšņu slāpēšanas dēļ viņas ir diezgan universālas. Izpētīju internetus un nonācu pie secinājuma, ka CX 400 II no Sennheiser piedāvātajām in-ear ir ar ļoti labu cenas un kvalitātes attiecību. Iepriekšējās paaudzes CX 300 II Headroom ir iekļāvis izlasē pie TOP 10 austiņām, kas ir cenā zem 500$. Arī vērtējumā ir piešķirtas 4,5 zvaigznēm no piecām. Vai kādam ir zināma, vēl kāda autoratīvāka/nopietnāka austiņu vērtējumu lapa?

Pie lietas.

444383

Iepakojumā tiek iekļauts lērums (12 gab.) ar maināmiem gumijas niekiem, kuri ir trīs dažādos izmēros, lai derētu arī tavam dīvainajam ausu izmēram. Ir arī klipsis ar kuru nostiprināt austiņas pie krekla (neizmantoju). Jaukākā daļa ir mazs ādas maciņš ar apbrīnojami vienkāršu atvēršanas/aizvēršanas “mehānismu.” Jau paspēju izmēģināt – to var droši iesviest somā bez stresa par vada samudžināšanos. Īpaši kārtīgie var izmantot komplektā esošo gumijas/plastmasa nieku, kurš paredzēts austiņu uzglabāšanai. Vārdu sakot par visu ir padomāts.

Dizaina ziņā austiņas ir ļoti vienkāršas un salīdzinoši neuzkrītošas. Ir skaļuma regulētājs, kuru parasti turu kaut kur ap vidu, jo trokšņu slāpēšana ir gana pietiekama, lai skaļumu ikdienā varētu ieregulēt ne vairāk kā 80% – vairāk ir par skaļu. Mulsinoši “lēti” izskatās modeļa nosaukums, kas iestrādāts vietā, kur atrodas vads dalītājs. Domāju, ka varēja droši iztikt bez tā. Labo un kreiso kanālu bez skatīšanās nevar atšķirt. Sliktā apgaismojumā tas ir mazliet kaitinoši. Biju jau pieradis, ka iPhone ausīm labās puses kanāla vadā ir poga, tāpēc tās varēja lietot pareizi bez nekādas uzrakstu pētīšanas.

Sajūta ausīm ir ērta. Var klausīties ilgi un dikti bez noguruma un diskomforta. Kādā brīdī var pat aizmirst, ka tās tiek lietotas.

Skaņa

Visiem ir skaidrs, ka šis ir pats svarīgākais rādītājs, kurā audio speciālisti var izpausties visvairāk. Gluži kā vīnu pazinēji raksturojot vīnu, piemin augļu garšu, zemes aromātu un citas radoši aprakstošas pazīmes arī par austiņām var stāstīt gari un plaši. Diemžēl neesmu tik pārliecināts, lai, ko tādu spētu veiksmīgi imitēt skaņas pasaulē, tāpēc stāstīšu diezgan vienkārši.

Ar šīm austiņām bija bauda klausīties jaunajos Daft Punk un Instrumentu albumos. Īpaši labi skaņas detalizāciju var izjust klausoties Instrumentu Procrastination, kurā skaņas biezi salādētas vairākos līmeņos – tur ir ko dzirdēt! Prieks, ka basi nav pārspīlēti, tie ir skaidri definēti, bet tie nenomāc pārējās skaņas, zinu, ka ir cilvēki, kas austiņas izvēlas tikai pēc tā, cik jaudīgas ir zemās skaņas – šīs ausis nav domātas jums. Vidus skaņas ir dzidras, balsis skan patīkami, dabīgi un niansēti. Vienīgās sūdzības ir par “augšām,” kas pie lielāka skaļuma līmeņa šķiet “sabojātas”.

Pirms pirkuma paklausījos, kā skan izliktais testa modelis un biju pārliecināts par savu izvēli. Ja ir interese šīs ausis iegādāties veikalā vai internetos es noteikti ieteiktu ņemt līdzi mūziku, kuru klausaties ikdienā un paklausīties vai jums patīk tas, kā to dzirdat.

Tehniskie dati

  • Frequency response: 17 – 22000 Hz
  • Impedance: 16 Ω
  • Sound pressure level (SPL): 114 dB