Miks Latvis

Esmu kļuvis par saimnieciskās darbības veicēju un mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju

No šīs vasaras esmu izmainījis savu stāvokli attiecībā pret Latvijas Valsts ieņēmumu dienestu (VID). Kā jau varbūt zināt, mana nodarbošanās ir mājas lapu izstrāde un līdz šim pamatā darbojos uz autorlīgumu pamata. Pēdējos divus gadus (pat vairāk) vēlējos nonākt līdz kādam prātīgākam stāvoklim attiecībā pret klientiem, valsti un VID, bet nekāda konkrēta rīcība no manas puses nesekoja. Lēnā garā vācu informāciju, par to, kā tad man būt. Daļēji tam par iemeslu ir VID mājas lapā lietotā terminoloģija, kas nav tā vieglākā lasāmviela. Arī apjautājoties zinošu draugu un paziņu lokā, neguvu pārliecinošu viedokli par to, kāds būtu labākais un vienkāršākais darbības veids.

Pēc jaukas VID vēstules, kurā viņi vēlējās, lai es viņus apciemoju es beidzot nolēmu, ka ir jāizvēlas kāds no VID piedāvātajiem variantiem, lai nākotnē būtu mierīgāka dzīvošana. Tukuma VID nodaļas darbinieces mani ļoti patīkami pārsteidza, palīdzēja, konsultēja un rūpīgi izskaidroja manus jautājumus. Tāpēc iesniedzu nepieciešamos dokumentus, lai kļūtu par fizisku personu, saimnieciskās darbības veicēju un mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju. Nosaukums ir ne pa jokam garš, bet ceru, ka turpmākajos mēnešos es varēšu saprast, kā tieši šī darbības forma man palīdzēs sakārtot nodokļu jautājumu.

Šobrīd esmu iedomājies, ka varbūt pats spēšu tikt galā ar nepieciešamajām formalitātēm, lai gan runā, ka šo lietu vislabāk uzticēt kādam grāmatvedim. Ja kādam ir ietiekumi un pieredze šajos jautājumos es to labprāt uzklausītu. Ja nē, tad mēģināšu laika gaitā pats padalīties ar to, kā man klājas ar šo saimnieciskās darbības formu.