Miks Latvis

Apple Watch

Man nekad nav sanācis valkāt rokas pulksteņus ilgāk par pāris dienām. Pagāja varbūt nedēļa vai divas, bet tad tie vienkārši apstājās. Agrāk smējos, ka man rokā laikam ir magnēts, kas tos pulksteņus īsā laikā sabojā.

Skolas laikos pa retam kāds uzdāvināja rokas pulksteni, bet kā jau minēju tiem nekad nav bijis pārāk ilgs mūžs. Mājās noteikti varētu atrast kādu pavisam svaigu, bet mirušu pulksteni.

Vēlāk sākās mobilo telefonu ēra un praktiskais pielietojums pulkstenim bija zudis. Palika iespēja pulksteni lietot kā aksesuāru, bet tādos niekos naudu parasti neesmu ieguldījis.

Tagad, kad visa pasaule skatās uz Apple darinājumu, gribas izmēģināt Apple Watch ikdienā, lai saprastu, vai tas ir kaut kas tāds, kam ir pielietojums arī manā ikdienā.

Tas nav nekāds jaunums, ka mūsdienu telefoni patiesībā ir datori, kuros 99 citu funkciju starpā ir iebūvēta arī zvanīšanas iespēja. Tāpēc domāju, ka līdzīgi jāskatās uz Apple Watch, kas visa cita starpā spēj parādīt pareizu laiku. Man visvairāk interesē iespēja sekot līdzi sirds ritmam, soļu skaitam un pārējām funkcijām, kas nav saistītas ar pašu pulksteni.

Protams, ka pirmo paaudzi iegādāties ir ļoti nepraktiski, jo Apple pēc gada sāks tirgot ātrākus, labākus un iespējams pat lētākus Apple Watch. Tiks izlabotas kļūdas un nāks klāt jaunas funkcijas, būs labāka baterija utt. Bet tā kā tehnoloģiski nieki ir mana vājība un šī izskatās pēc ideālas spēļmantiņas, tad jūtu, ka būs ļoti grūti iziet no Apple veikala nenopērkot šo ierīci.

Cena gan šim produktam ir varen dārga, it sevišķi tam modelim, kuru uzskatu par glītāko. Turklāt Eiropas cena noteikti ir vēl dārgāka, kā USA, tāpēc kompromisa modelis droši vien būtu sporta versija, kas ir krietni lētāka, bet joprojām ir dārga tādiem, kas pieraduši dzīves laikā nepirkt nevienu pulksteni.

apple-watch-sport-black

Pagaidām sekoju līdzi saviem soļiem ar Jawbone UP24 un esmu gana apmierināts ar šo rīku, bet tā vien liekas, ka tuvākā gada laikā atradīšu iemeslu, lai attaisnotu Apple Watch iegādi par spīti visiem argumentiem, ka tas nav tas prātīgākais naudas tērēšanas veids.

3 Responses

 1. Man ir Misfit bumbulis. Darba specifikas pēc nevaru nēsāt ne aproci, ne pulksteni,tāpēc tam atradās vieta uz potītes vai kurpju auklas. Skaita daudz precīzāk! ābolu pulksteni pataustiju pagroziju un nenopirku. Nepatīk.

  1. Tiesa, kamēr neesmu dzīvē redzējis arī droši nezinu, vai tas sporta variants ar gumijas aproci pašam liksies ok vai nē. Turklāt tagad jau arī visi mazie ražotāji lēnām sāk likt iekšā visus iespējamos papildus sensorus, tāpēc, ja tiešām gribas tikai aktiviātes uzmērīt, tad noteikti var atrast, ko piemērotāku un lētāku.

   1. Jaunieši kas esot labākie savā nozarē http://www.mioglobal.com/Mio-ALPHA-2-Heart-Rate-Sport-Watch/Product.aspx?ProductID=28

    Viņiem arī pieder patents uz pulsa mērīšanu ar zaļajām diodēm.

    Ja gribās posh produktu neparmaksājot https://www.fitbit.com/uk/surge

    Ābols manuprāt ir pārvērtēts jeb overpriced. Nu vismaz pirmajā laidienā noteikti.
    Es pie misfit piepirkšu Alpha2 un tas būs lētāk un precīzāk par ābolpulksteni. Bet ja vajag hipsterīgai izpildei – neko citu jau nav vērts ņemt. :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *