Šobrīd esam labāko pastaigu ratu meklējumos.

Lai arī šobrīd dodoties ģimenes pastaigās visbiežāk lietojam slingu, gribam būt gatavi nākamajiem mēnešiem un iegādāties vislabākos pastaigu ratus. Sākumā apjukām, jo paši nebijām līdz galam sapratuši, ko tad gribam un ko, nē. Devāmies uz izstādi “Bērnu pasaule.” Aplūkojot piedāvājumu, jau daudz labāk sapratām, kas mums patīk, kas nepatīk, kas neder un ko tieši vēlamies.

Pastaigu ratu spektrs ir ļoti plašs, sākot ar pavisam maziem, kompaktiem, lētiem līdz pat absurdi dārgiem un funkcijām piebāztiem modeļiem. Protams, gribas, lai rati būtu pēc iespējas mazāki un vieglāk transportējami, tomēr ir virkne ar lietām, kuras negribētos upurēt.

Tāpēc izvirzījām parametrus, lai pavisam neapjuktu ratu izvēlē:

  • salīdzinoši lieli priekšējie riteņi, lai ērta staigāšana pa dabas takām
  • liels bagāžas nodalījums, kurā ievietot visu, kas nepieciešams meitai + ūdens, āboli un foto labumi
  • sēdeklis, kuru var pagriezt abos virzienos

+ dažas lietas, kuras bija gandrīz visos pastaigu ratos:

  • kārtīgs saules sargs
  • viegli regulējams sēdēšanas leņķis un kāju balsts

Ja balstamies uz šādiem parametriem, tad paliek gan vieglāk, gan grūtāk. Vieglāk atmest “neriktīgos” ratus, bet grūtāk atrast tādus, kas atbilst visām mūsu prasībām.

Piemēram, bez nekāda īpaša pamatojuma, mums ļoti iepatikās kompaktais Quinny Zapp, kuram var mainīt sēdekļa virzienus, bet tam ir niecīgs bagāžas nodalījums, nemaz nerunājot par to, ka riepas ir dikti mazas. Rati smuki un patīk, bet derēt neder nemaz.

65609240_quinny_stroller_1stagestroller_zapp_2016_red_redrumour_3qrt.ashx

Pirmajā acu uzmetienā likās, ka labi rati bija pāris poļu ražotājiem. “Poļiem” ir ļoti laba cena un komplektācija, bet pētot tuvāk var manīt, ka kvalitāte pieklibo, nemaz nerunājot par to, ka šiem ir vāja izpratne par to, ko nozīmē labs ratu dizains.

Labus vārdus bijām dzirdējuši par Cybex. Pirms izstādes bijām iegājuši viņu lapā un skatījāmies uz Agis M-Air4. Šim lielākie trūkumi ir tas, ka sēdeklis ir fiksēts ar skatu uz priekšu, kā arī priekšējie riteņi ir gauži mazi.

hot-n-spicy

Tā nu mēs nonākam pie Cybex Balios M, kurus lieto arī mūsu draugi – viņiem patīk un šis modelis atbilst arī visām mūsu vēlmēm. Liels kravas nodalījums. Lieli riteņi (esam redzējuši, kā šie rati tiek galā ar pavisam traku bezceļu). Sēdeklis regulējas uz abām pusēm. Regulējams roktura augstums. Vārdu sakot visi iespējamie labumi :)

Tālāk savos meklējumos mēs vairs īsti netiekam, jo salīdzinot ar Balios M visi citi pastaigu rati liekas sliktāk aprīkoti vai arī neatbilst kādam no mūsu izvirzītajiem punktiem.

hot-n-spicy

Īsumā, liekas, ka šos arī droši vien pirksim, bet ja nu pasaulē ir, kas labāks redzēts, labprāt dzirdētu kādu citu variantu un pamatotu viedokli. Paldies, jau iepriekš!

Papildinājums!

Paklausot vienam no ieteikumiem atradām X-lander un izvēlējāmies X-Pulse modeli. Viņiem ir arī citi modeļi, kas piemēroti mežam vai skriešanam, bet X-Pulse uzvarēja, jo to varēja vieglāk salikt un ievietot mūsu mazajā bagāžas nodalījumā.

Lai atrastu ideālos ratus izveidojām tabulu, kur salikām visas lietas, ko vēlamies un sarindojām visus ratus, kuri likās piemērotāki. X-lander X-Pulse uzvarēja gandrīz visās kategorijās + tam bija arī iebūvēts odu tīkls, kas Latvijas vasarās ir varen ērta padarīšana.

Lielākais ratu trūkums ir priekšējie riteņi, kas nav piemēroti pludmalei un traki bedrainām takām. Bezceļiem X-Move droši vien būtu labāka izvēle, bet tie saliktā veidā bija par lielu, lai tos būtu ērti lietot braucienos ar auto vai vilcienu.

x-lander-x-pulse-sunny-orange-duzy-1