Pēc gadiem ilgas slinkošanas, atsāku skriešanu 2016. gada vasaras Magnētā.

Pirmo reizi orientējos Magnētā 2007. gadā, vēl tagad atceros to sajūsmu – orientēšanās man patika krietni labāk, nekā vienkārša skriešana pa mežu. Vēlāk neatradu domubiedrus, kas skrietu kopā, tāpēc orientēšanās aizgāja novārtā.

Tagad, kamēr esmu Latvijā, izmantoju iespēju un uzsāku jaunu orientēšanās sezonu. Centīšos skriet pēc iespējas biežāk, bet redzēsim, kā sanāks. Kopā ir 80 Magnēta kārtas, par pēdējām 30 jau tagad zinu, ka nebūs iespējams tikt, turklāt katra trešā kārta notiek otrā Daugavas pusē. Pārdaugavas posmos vēl neesmu orientējies, tas liekas mazliet par tālu, lai izbraukātu (starta laiki sakrīt ar sastrēguma stundām), bet varbūt būs jāpamēģina.

Šobrīd noskrieti tikai pieci posmi tāpēc neko daudz nav, ko spriest, bet pagaidām ļoti patīk un gribas skriet vēl un vēl. Temps lēnām uzlabojas tīri no kustēšanās, bet svarīgākais laikam saglabāt vēsu prātu un uzmanīgi sekot līdzi kartei, lai nerodas muļķīgas kļūdas. Tālākajos posmos gribētos atpalikt no pirmās vietas pēc iespējas mazāk – vēlams zem 20 minūtēm. Skrējiena laiku gribētos samazināt zem 50 minūtēm.

Lai būtu pavisam jautri, es paskatījos neoficiālajā kopvērtējuma tabulā. Šobrīd, pēc septiņām kārtām, savā grupā esmu 4. vietā no 68 dalībniekiem. Pārāk ilgi šis prieks neturpināsies, jo tiklīdz citi sāks skriet regulāri tā vairs tik augstu nenoturēšos. Bet pagaidām var papriecāties :)

Screen Shot 2016-04-19 at 23.57.26

Īsi apkopojumi par noskrietajām kārtām, kas galvenokārt interesanti man pašam, lai vēlāk varētu atcerēties, kā gājis.

1. kārta – Šmerlis

Pirmajā kārtā maldījos, lēnām atcerējos pamata iemaņas, temps bija lēns, atrast arī īsti neko nevarēju. Švaka ceļa plānošana. Labākajos splitos biju 11. un 13. vietā. (Nezinātājiem – “splits” ir laika sprīdis starp diviem kontrolpunktiem. Ja kādā splitā ir 11. vieta, tad tas nozīmē, ka tas ir 11. labākais laiks grupā, kurā noskriets attālums starp 2 konkrētajiem punktiem)

19. vieta no 24 dalībniekiem.
No pirmās vietas atpaliku 36:30 (36 minūtes un 30 sekundes)
Skrējiens: 1:04:03
Distance: 4,44km (noskrieti 5,88km)

3. kārta – Berģi

bergiPašam likās, ka būs labi. Bija daži punkti, kurus tik ātri neatradu, bet likās, ka būs ok. Finišēju pēdējais. Labākajos splitos biju 4. vietā.

11. vieta no 11 dalībniekiem.
Līdz pirmajai vietai: 22:37
Skrējiens: 54:01
Distance: 4,91km (noskrieti ~6km)

4. kārta – Mežaparks

No šīs kārtas baidījos, jo galīgi nepārzinu Mežaparka takas un bija sajūta, ka lieki maldīšos, tur, kur citi pratīs noskriet bez kartes un kompasa. Un tā arī bija. Kopumā atradu visu, sev atbilstošā tempā, bet vienā brīdī pilnīgi apjuku. Muļķīgā kārtā skrēju uz pavisam nepareizu pusi un tāpēc pat nesapratu, kur tieši esmu nonācis. Pavadīju ļoti ilgas un liekas minūtes brīnoties kartē. Skrējiena laikā uz mirkli biju pat 19. vietā, pārējā laikā 22.-23. vietās stabili, bet minētās kļūdas dēļ nokritu uz leju. Labākajā splitā 12. vieta.

28. vieta no 30
Līdz pirmajai vietai: 31:46
Skrējiens: 1:06:31
Distance: 5,26km (noskrieti 7,6km)

6. kārta – Jugla

Šis it kā skaitītos zināms mežs, bet tas ne pārāk palīdzēja, jo bija jāskrien pa pretējo meža pusi. Interesantā kārtā pamanījos trīs splitus noskriet ar 3. labāko laiku.

14. vieta no 16
Līdz pirmajai vietai: 18:53
Skrējiens: 01:04:55
Distance: 5,07km (noskrieti 7,2km)

7. kārta – Kalngale / Jaunciems

Nevarēju nekādi atrast 48. punktu, bet pārējie punkti gan atradās salīdzinoši labā tempā. Nebūtu nočakarējies ar to 48. punktu būtu droši iekļāvies zem 50 minūtēm un bijis 1 vai pat 2 vietas augstāk. Labākie spliti bija 7. vietā.

9. vieta no 18
Līdz pirmajai vietai: 20:27
Skrējiens: 51:24
Distance: 4.86km (noskrieti 6.1km)

9. kārta – Biķernieki

bikerniekiDaudz cilvēku, salīdzinoši labs skrējiens. Nekur īpaši nenomaldījos. Minimāla staigāšana, pārsvarā skrēju. Pēc skrējiena bija laba sajūta un to var redzēt arī rezultātā, jo šis pagaidām ir mans labākais sezonas rezultāts.

6. vieta no 32
Līdz pirmajai vietai: 13:48
Skrējiens: 44:26
Distance: 4.82km (noskrieti 5.9km)

10. kārta – Mangaļsala

Auksts un vējains. Tikai kādi 3,5 grādi. “Feels like” noteikti bija vēl zemāks :) Pirmo kilometru sala pirksti, bet pēc tam iesilu. Skrējiens lēns, bet bez īpašas maldīšanās. Dažos splitos pat 4-5 vieta. Brīžiem mazliet pastaigāju, tāpēc arī laiks tik švaks.

7. vieta no 11
Līdz pirmajai vietai: 23:58
Skrējiens: 54:31
Distance: 5.43km (noskrieti 7,1km)

12. kārta – Brekši

Kārtīgi izliju, samaldījos. Kurpes sējās vaļā bez gala un malas. Drusku besīgi, bet tā sajūta bija varen laba – skrien pa mežu, lietus līst, no mutes garaiņi un viss ir forši. Rezultāts gan slikts un jau skrienot bija skaidrs, ka gan jau būšu pēdējais grupā.

15. vieta no 15
Līdz pirmajai vietai: 28:12
Skrējiens: 1:07:30
Distance: 5,36km (noskrieti 7,8km)

15. kārta – Juglas papīra fabrika

Pirms starta likās, ka nu tik būs skriešana, bet izrādās, ka ja ir iesnas un klepus, tad tālu aizskriet nevar. Pirmais kilometrs bija grūts, jo nebija elpas. Tas laikam neveselības dēļ. Pirmo punktu gan atradu varen ātri – kā pirmais grupā un distancē :) Tālāk bija salīdzinoši ok, ja vien 41. punkts nebūtu pilnīgi pazudis. Stāvēju un brīnījos, kā man apkārt vēl kādi 4 skrējēji ķemmē izcirtumu, lai to atrastu. Pa vidu temps palēns, skrējās lēni un iesnas kaitināja. Pašās beigās saputrojos un pieskrēju pie 100. punkta izlaižot 55., kas ir varen muļķīga kļūda. Šī bija pirmā reize, kad skrēju tajās iespīlētajās skrējēju biksēs. Sākumā jocīga sajūta, bet, kad pierod ir varen labi. Mežā bija kādi +17 grādi, bet skrienot diezgan svīdīgas sajūtas, nez kā būs tādās kārtīgi karstās dienās. Kopvērtējumā esmu 3. vietā, kas, protams, ir forši. Pēc finiša noskaņojums labs un nevaru sagaidīt nākamo nedēļu, lai skrietu atkal.

17. vieta no 20
Līdz pirmajai vietai: 21:39
Skrējiens: 1:00:20
Distance: 5,44km (noskrieti 7,2km)

16. kārta – Atari

Apvidus: padomju laikā bijušais civilās aizsardzības poligons ar īpatnēju transformētu kāpu reljefu pārsvarā parkveida priežu mežā.

Šis bija salīdzinoši karsts skrējiens (+25?). Iesnas bija mitējušās un paelpot varēja mierīgi. Kopumā tik un tā bija jūtams, ka temps ir par lēnu. Daļēji vainu var novelt uz smilšainajām stigām un kāpām. Nebija nevienas traģiskas nomaldīšanās, bet pāris punkti bija lēnāki, kā gribētos. Pēc skrējiena sajūta laba, it sevišķi tāpēc, ka finišā mani sagaidīja Zane un Māra :) Skatoties rezultātu redzu, ka šis ir mans trešais labākais rezultāts. Līdz sestajai vietai pietrūka vien 20 sekundes, tāpēc uz nākamajām reizēm jāatceras, ka mežā vienmēr jākustas un – jo ātrāk, jo labāk :)

7. vieta no 14
Līdz pirmajai vietai: 18:47
Skrējiens: 56:36
Distance: 5,37km (noskrieti 6,6km)

18. kārta – Mucenieki

Apvidus: pārsvarā parkveida priežu mežs ar nelielu kāpu reljefu un mikroobjektiem.

Jau pašā sākumā samežģīju potīti – ejot uz startu pēda neveiksmīgi ieslīdēja bedrē. Sākumā bija sāpīgi pat vienkārši pārnest svaru uz kājas. Bet laikam jau nebija tik traki, jo varēju noskriet pilnu distanci. Pāris punktos maldīšanās. Viens garāks un lēnāks skrējiens gar purvu. Strava rāda, ka kustības ātrums ir bijis samērā labs, tāpēc zemais rezultāts skaidrojams ar to, ka punkti neatradās tik ātri cik gribētos. Kopumā liekas, ka šis bija labs posms, kurā izskrieties, jo parasti jau tie gabali nav nemaz tik gari. Mežā bija jūtams, ka būtu jāskrien krietni ātrāk. Paskatījos kāds citiem temps un mans skrējiens atbilst pastaigai, nevis īstam skrējienam :(

17. vieta no 20
Līdz pirmajai vietai: 23:46
Skrējiens: 1:02:28
Distance: 6,43km (noskrieti 7,8km)

19. kārta – Langa

Apvidus: detalizēts dažāda lieluma kāpu reljefs, priežu mežs un daudz meža ceļu, taciņu un stidziņu.