Miks Latvis

kur ir jaunais Sony APS-C fotoaparāts?

Papētīju savu fotoaparātu vēsturi un secināju, ka pēc 5-6 gadiem ir laiks meklēt jaunu foto kameru.

Mana foto vēsture sākās 2006. gadā, kad iegādājos savu pirmo foto kameru – Panasonic Lumix DMC-FZ30. Un pēc pāris gadiem biju gatavs pirmajai “nopietnajai” foto kamerai Canon 450D. 5 gadus tā lieliski kalpoja līdz bija laiks tikt pie labākas kvalitātes foto kadriem. Pēc ļoti garas domāšanas 2013. gada decembrī nonācu pie Sony NEX-6 (jāņem vērā, ka tas iznāca 2012. gada septembrī, jau vairāk kā pirms 6 gadiem).

Tolaik foto tehnikas portālos Sony NEX-6 bija ļoti augsts vērtējums, kā arī mani pārliecināja APS-C sensors, kompaktais izmērs un funkciju bagātība.

Tagad, 2019. gada sākumā ir sajūta, ka ir pienācis laiks meklēt jaunu kameru. Prātīgākais lēmums būtu palikt Sony E-mount pasaulē, jo tad iepirktie objektīvi turpina kalpot un var mierīgi pirkt jaunu body-only Sony APS-C kameru.

Sony a6500 pagaidām ir jaunākais, ko piedāvā Sony, bet jau drīz vajadzētu iznākt jaunākai versijai. Internetā netrūkst baumu, bet šobrīd neviens vēl nezina, kāds tieši būs jaunais Sony a7000(?).

Vienīgais kandidāts ārpus Sony pasaules ir Fujifilm un konkrētāk viņu jaunais X-T3. Kamera, kurai manā pasaulē nav gandrīz neviena mīnusa un tehniskais apraksts sastāv tikai no plusiem:

 • kaudze ar vadības ripām, kas ļauj ātri mainīt režīmus bez menu bakstīšanas,
 • nopietns kameras korpuss,
 • acij tīkama krāsu gamma,
 • lieliskas filmu simulācijas,
 • klasisks (hipsterīgi skaists) kameras dizains

Kad sanāca paspēlēties ar X-T2, tad pēc sajūtām tas bija labākais šīs kategorijas fotoaparāts, kas turēts rokās.

Te ir šī brīža tehniskais salīdzinājums: Sony NEX-6, Sony a6500, Fujifilm X-T3

Īsumā

Jāgaida, kad parādīsies jaunākais Sony darinājums un jāsalīdzina ar Fujifilm X-T3.

Visdrīzāk Sony būs pamanījušies sabāzt visas iespējamās tehnoloģijas, ieskaitot iebūvēto stabilizāciju. Tam pretī stāvēs ērts un pārdomāts Fujifilm. Principā esmu gatavs lekt laukā no Sony kuģa, bet vēl gaidu, jo mazliet ceru, ka viņi būs salabojuši savas neērtās izvēlnes un piedāvās pašākas iespējas darboties ar īstām pogām un ripām.

11 Responses

 1. Wow, tev vēl ir blogs! Bāc, man arī kaut ko jāsaraksta būs.

  X-T3. Kamera, kurai manā pasaulē nav gandrīz neviena mīnusa

  Cena!

  nu jā, man ir X-T1 un viņš joprojām ir ļoti labs. nezinu vai ir vērts ņemt T3, negribi T2 uz atlaidi sameklēt? aizej uz Yodobashi un paspēlējies ar to Fuji 56mm f1.2 APD objektīvu, visi Sony uzreiz aizmirsīsies.

  A7 sēriju neesi apsvēris?

  1. Atcerējos par blogu, izdomāju, ka jāpakustina. Cena ir traka, bet reizi 6 gados varētu pieciest. Ja izdala uz visu lietošanas laiku tad nav tik traki :) Par to T3 vs T2 neesmu pētījis, bet parasti viņiem lietotās kameras tik un tā ir dārgas, jo viņas ir perfektā stāvoklī. Fujifilm Tokijā ir oficiālais kantoris, kur var par mazām naudām iznomāt un palietot dažas dienas, droši vien vajadzēs pamēģināt. (Ja nemaldos varēja 1 dienu Tokijā pat bez maksas palietot). Par A7 īsti neesmu domājis, jo visa NEX-6 ideja ir tā, ka tas ir ļoti mazs izmēros un arī uz A7 ejot esošie objektīvi nederētu.

   1. A7 nav diži lielāks, es tikko biju aizņēmies uz vienu pasākumu. Man likās tāds pats kā NEX aptuveni. Un par objektīviem – nu tāpat arī Fuji tev jaunus vajadzēs. Viņi gan visi ir baisi dārgi, kā A7 tā Fuji gadījumā.

    1. A7 ir divas reizes smagāks. Varētu ņemt divus NEX-6 somā :) Jebkurā gadījumā pagaidīšu, lai redzētu kāds būs Sony gājiens. Ja neko prātīgu nespēs piedāvāt, tad gandrīz noteikti iešu Fujifilm virzienā.

  1. Gribēju šo pieminēt. Vienīgais patiesības puteklis varētu būt izsludināšanas laiks. Visas citas detaļas ir pilnīgas pasakas. Pat Sony baumu portāls ir šo minējis, kā pilnīgu sacerējumu un šai info nav nekāda seguma. Cik saprotu baumas avots ir ķīniešu portāls, kurā cilvēki burtiski raksta sviestu, lai tikai varētu dabūt apmeklējumu.

 2. Negaidi. Ņem XE3. Visi Fuji saldumi par krietni zemāku cenu. Tu reportāžas nebliez, tev nevajag absolūtāko ātrumu. XT3 ir reportieriem, kam vajag ložmetēju.

  Man, protams, ir darba un testu kameras ar ko nosegt lielākās prasības, bet personīgais ir XE2, kuru joprojām regulāri lietoju. Un tas joprojām ir kolosāls aparāts ar visu ko vien vajag.

  1. Hmm, to es nebiju apsvēris. XE3 gan liekas, tāds ļoti tuvs tam pašam NEX-6, viens no XT3 plusiem ir tas, ka tam ir kaudze ar grozāmām ripām. + skaidrs, ka man nav nekādu reportāžu, bet mazi bērni skraida apkārt daudz žiglāk nekā jebkurš sportists un tāpēc ātrumu vienmēr gribas ātrāku :)

   1. Vienīgās ripas, kas nav ir iso un drive. Es teiktu, ka par tām tāpat nav jāuztraucas. iso uz auto un drive uz lēno burstu. Ja zini, ka būs action, saslēdz uz ātro burstu.
    Bērni, protams, ir traki, nav viegli noķert. Bet XE3 arī nav lēns. XT3 IR ātrāks, bet E3 nav lēns.
    Tā AF ātruma starpība, lai arī pamanāma, ir niecīga.
    Turklāt AF ātrumu daudz vairāk ietekmēs izvēlētais objektīvs. Piemēram saldais 35/1.4 būs salīdzinoši lēns, kamēr “kita” 18-55 vai jaunais 35/2 būs raķetes.

Paldies par komentāru

%d bloggers like this: