Miks Latvis

kur ir jaunais Sony APS-C fotoaparāts?

Papētīju savu fotoaparātu vēsturi un secināju, ka pēc 5-6 gadiem ir laiks meklēt jaunu foto kameru.

Mana foto vēsture sākās 2006. gadā, kad iegādājos savu pirmo foto kameru – Panasonic Lumix DMC-FZ30. Un pēc pāris gadiem biju gatavs pirmajai “nopietnajai” foto kamerai Canon 450D. 5 gadus tā lieliski kalpoja līdz bija laiks tikt pie labākas kvalitātes foto kadriem. Pēc ļoti garas domāšanas 2013. gada decembrī nonācu pie Sony NEX-6 (jāņem vērā, ka tas iznāca 2012. gada septembrī, jau vairāk kā pirms 6 gadiem).

Tolaik foto tehnikas portālos Sony NEX-6 bija ļoti augsts vērtējums, kā arī mani pārliecināja APS-C sensors, kompaktais izmērs un funkciju bagātība.

Tagad, 2019. gada sākumā ir sajūta, ka ir pienācis laiks meklēt jaunu kameru. Prātīgākais lēmums būtu palikt Sony E-mount pasaulē, jo tad iepirktie objektīvi turpina kalpot un var mierīgi pirkt jaunu body-only Sony APS-C kameru.

Sony a6500 pagaidām ir jaunākais, ko piedāvā Sony, bet jau drīz vajadzētu iznākt jaunākai versijai. Internetā netrūkst baumu, bet šobrīd neviens vēl nezina, kāds tieši būs jaunais Sony a7000(?).

Vienīgais kandidāts ārpus Sony pasaules ir Fujifilm un konkrētāk viņu jaunais X-T3. Kamera, kurai manā pasaulē nav gandrīz neviena mīnusa un tehniskais apraksts sastāv tikai no plusiem:

  • kaudze ar vadības ripām, kas ļauj ātri mainīt režīmus bez menu bakstīšanas,
  • nopietns kameras korpuss,
  • acij tīkama krāsu gamma,
  • lieliskas filmu simulācijas,
  • klasisks (hipsterīgi skaists) kameras dizains

Kad sanāca paspēlēties ar X-T2, tad pēc sajūtām tas bija labākais šīs kategorijas fotoaparāts, kas turēts rokās.

Te ir šī brīža tehniskais salīdzinājums: Sony NEX-6, Sony a6500, Fujifilm X-T3

Īsumā

Jāgaida, kad parādīsies jaunākais Sony darinājums un jāsalīdzina ar Fujifilm X-T3.

Visdrīzāk Sony būs pamanījušies sabāzt visas iespējamās tehnoloģijas, ieskaitot iebūvēto stabilizāciju. Tam pretī stāvēs ērts un pārdomāts Fujifilm. Principā esmu gatavs lekt laukā no Sony kuģa, bet vēl gaidu, jo mazliet ceru, ka viņi būs salabojuši savas neērtās izvēlnes un piedāvās pašākas iespējas darboties ar īstām pogām un ripām.