Miks Latvis

Search

Skrējiens līdz pludmalei: Yokohama – Kamakura

Jau kādu laiku gribēju aizskriet līdz Kamakuras pludmalei.

Likās laba doma, uzvilkt kurpes, iziet laukā un skriet līdz pat okeānam. Izpētīju karti, jānoskrien aptuveni 22km, kas šobrīd ir jau pavisam ērta distance.

Iepriekšējā vakarā saplānoju laikus, lai Ofunā (pilsēta divas pieturas pirms Kamakuras stacijas) varētu pēc skrējiena nomazgāties un atpūsties sentō. Arī Kamakurā ir sento, bet tas veras vaļā tikai no 15:00

Pavisam īss skaidrojums – sento ir japāņu publiskā mazgāšanās vieta ar karsta ūdens “vannām”. Vairāk iesaku lasīt wiki. Ja ir kādi jautājumi, tad varu komentāros atbildēt.

Sākumā salīdzinoši plakana skriešana, bet ātri vien uzskrēju pakalnos, kuros īsti laikam nemaz nevajadzēja uzskriet.
Šauras un kalnainas pilsētas “takas” ar lieliskiem skatiem. Visos stūros zied sakuras tāpēc nebija iebildumu par neoptimālo maršrutu. Bieži nācās stāties un pārbaudīt skriešanas virzienu. Tagad labi padomājot esmu atradis daudz vienkāršāku variantu, kuru varētu skriet arī bez kartes palīdzības.
Te jau sākas Kamakuras takas. Pa ceļam satiku vienu japāņu vīru, kurš arī bija devies garā skrējienā uz Enoshimas pusi.
Kamakurai cauri arī var izskriet pa līdzenām takām, bet tas gan nebūtu interesanti. Labprāt izpētīju jaunus un neizpētītus pilsētas nostūrus.
Protams, arī kalnos un mežos zied sakuras un kur ir sakuras, tur ir arī zilie “deķi” un japāņi, kas vāra tēju, kafiju un bauda sēdēšanu zem sakurām.
Paskrēju garām alai, kas ved uz templi, kurā japāņi mazgā naudu (tas nav joks). Jūra jau pavisam tuvu.
Gandrīz precīzi 22km un jūra ir klāt. Selfijs un skrēju tālāk uz Kamakuras staciju, lai pēc 20 minūtēm, jau būtu Ofunas sento.

Te skrējiena detaļas: strava.com/activities/2253384203

Google maps ir ievietots Ofunas sento 360 grādu skats, ir pat iespējams izstaigāt visas telpas.

Hibariju sento. + laba saite ir k-o-i.jp un sento.k-o-i.jp, kur apkopoti visi (883!?) Kanagavas sento.

Diezgan klasiska vieta, mazliet modernāka nekā vidusmēra sento, jo ir iespējams iet arī saunā. Fudzi bilde/skulptūra gan pārāk moderna, man daudz labāk patīk tās tradicionālās, vienkāršās Fudzi ainavas, kas parasti sazīmētas sento.

Vēl mani pārsteidza tas, ka šoreiz trāpīju tieši mazgāšanās laikā, jo gandrīz visas mazgāšanās vietas bija pilnas. Visu laiku kamēr atpūtos karstajos ūdeņos, vannās mērcējās vismaz 10 cilvēki un vēl 10 mazgājās + vēl daži bija pirtī.

Tagad, pētot citu skrējēju Strava takas, esmu jau atradis jaunu skriešanas variantu. Tādu, kas sākas pie Konandai stacijas un beidzas tieši pie šī paša sento. Tad sanāk tikai kādi 18km, bet toties gandrīz visu ceļu sanāk skriet tieši pa kalnainām mežu takām. Tas būtu labs veids, kā iemēģināt manus meža skrējienu apavus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *