Miks Latvis

Skriešanas lietas

Īss apkopojums ar manu šī brīža skriešanas ekipējumu.

Izveidoju jaunu lapu – Skriešanas lietas, kurā apkopoju savas skriešanas lietas. Beigās sanāca vairāk, nekā likās. Dodiet ziņu, ja ir kādi labi padomi. Vairākas no lietām jau ir vairākas paaudzes vecas un tām ir iznākušas jaunas versijas ar lielākiem un mazākiem uzlabojumiem.

Asics GEL-Kayano 23

Japānā tiku pie japāņu skriešanas kurpēm. Pats pat īpaši neko neizvēlējos. Sporta veikalā tika izmērīta pēda, pārbaudīts pēdas nospiedums, pastāstīju par to, cik daudz un pa kādu segumu skriešu un tiku pie šī konkrētā Asics modeļa. Ļoti laba ventilācija, kas palīdz karstā laikā. Diezgan stingri fiksēts papēdis, kas, cik saprotu ir šim modelim ļoti svarīga īpašība. Ieteikumu nav, jo katram pašam jānonāk pie piemērotākā varianta. Kopumā ļoti patīk, gan vizuāli, gan ērtības ziņā. Vienīgais mīnuss ir tas, ka jau ap kādiem 700 km, aizmugurē, iekšpusē dažos punktos ir nodilis mīkstais pārklājums, tas pagaidām nekādi nav jūtams un netraucē, vienīgi nejauki izskatās.

Asics Kayano skriešanas zeķes 

Agrāk mēdzu vilkt tās zeķes, kas pa rokai, jo skrēju ne vairāk kā 30-40 minūtes. Bet līdz ar regulāriem garākiem gabaliem virs stundas (un pēdējā laikā 2-3 stundas), cenšos atcerēties par skriešanas zeķēm, jo ar tām ir ērtāka skriešana un mazāks satraukums par tulznām. Ir vērts iepirkt vismaz vienu pāri, jo var redzēt, ka ir padomāts par ērtību, 3-4 dažāda biezuma materiāli un katrai pēdas daļai pielāgots šuvuma veids.

Adidas Terrex Tracerocker 

Ar šīm vēl īpaši daudz neesmu skrējis. Domātas tieši kalnu takām, tāpēc pagaidām lietotas mežainās pastaigās. Noskriešu vēl kādus 100km un tad jau redzēšu vai ir kādi iebildumi. Pagaidām kalpo labi un vizuāli ir pietiekami neuzkrītošas, lai pēc meža ejot uz kādu ēstuvi neizskatītos jocīgi. (Ir redzētas visādas mežu kurpes, kas ir briesmīgi spilgtās krāsās.)

Number RCNB Skriešanas soma 

Maza, vienkārša, ir iespējams likt iekšā arī “ūdens maisu.” Pirku internetā, skatījos pēc iespējas lētāk, bet lai ir kaut cik kvalitatīva. Liekas, ka manam izmēram tomēr mazliet par mazu, bet skrienot īpaši netraucē. Šobrīd jau bijusi vairākos 20-30km skrējienos un nekādas problēmas nav bijušas.

Plantronics BackBeat Fit

Lieliskas skrienamās austiņas. Šobrīd ir iznācis jaunāks modelis, bet man nav neviena iemesla, lai šīs mainītu. Labs baterijas laiks, ir iespēja visu regulēt ar pogām. (Skaļums, pauzēšana, dziesmu pārslēgšana utt.) Protams šīs nebaidās arī no lietus un mitruma.

Strava

Statistikas vākšanas aplikācija. Sākotnēji domāta tieši velo braucējiem, bet tagad der arī skrējājiem, triatlonistiem un citiem sportistiem. Ļoti patīk iespēja redzēt kā uzlabojas rezultāti regulāri skrienot vienu un to pašu distanci. Iespējams, uzstādīt mērķus, meklēt un veidot skriešanas maršrutus utt. Pagaidām neko labāku un vizuāli glītāku neesmu atradis.

Petzl Actik Core

Šī lieta ir svarīgāka, nekā varētu likties. Skrienot pēc tumsas iestāšanās vēlos, lai auto vadītāji mani pamana pēc iespējas laicīgāk, tāpēc bieži lietoju iebūvēto sarkano gaismu, kuru uzlieku mirgošanas režīmā. Šim modelim ir iespējams ielikt parastās AAA baterijas, bet pamata komplektā ir iekļauta baterija, kas lādējas ar parasto micro USB vadu. Pārējā laikā šī gaism noder pārgājienos un kempingos, var lādēt ar ārējo bateriju, vai arī jebkurā veikalā/degvielas uzpildes stacijā nopirkt jaunas AAA baterijas.

Nathan SpeedDraw Plus Insulated Flask

Ūdens pudele garajiem skriešanas gabaliem >15km. Ar dubulto sienu, lai ūdens saglabātu vēsumu. Kabatas izmērs tāds, ka iekšā viegli ielikt iPhone 6s, + paliek mazliet vietas arī atslēgām un enerģijas gel iepakojumam. Viegli regulējums rokas stiprinājumu stingrums. Saprotu, ka citiem patīk ūdens trauks, kas tiek stiprināts pie jostas, vai mugursomas, bet šis domāts reizēm, kad nav somas, lai var skriet salīdzinoši minimālā aprīkojumā.

Apple Watch series 4

Nevaru skriet bez statistikas ievākšanas. Jaunais Apple Watch daudz ātrāk reaģē uz notiekošo, protams, ir iebūvēts GPS, lai varētu mierīgi doties skrējienos bez telefona.

Apple Music

Labprāt skrietu ar Spotify, bet viņi vēl nav spējuši sakārtot savu pulksteņa aplikāciju. + Apple Music ir izveidojuši lielisku mūzikas skriešanas listi, kur ir kaudze ar tādu pop/klubu/deju mūziku, kuru nekad neklausītos, bet, kas pārsteidzoši labi iederas skrienot. Garos asfalta gabalos gandrīz vienmēr klausos mūziku. Mežā skrienot mūzikai pagaidām īsti nav vietas, jo visu laiku jāseko līdzi takām.

Krekli

Kad sāku skriet skrējieni bija pavisam īsi tāpēc īpaši nedomājot skrēju ar parastiem kokvilnas krekliem. Tagad, kad skrienu garākus gabalus, izvēlos Nike Dri-Fit vai Adidas Climacool skriešanas/sporta kreklu atkarībā no gaisa temperatūras. 

Ronhill Vizion Contour

Labi noderēja Japānas ziemā, kā arī pasargāja kājas skrienot pa Latvijas mežiem un brikšņiem. Aizmugurē  pie muguras ir neliela kabata, kas noder naudai, atslēgām. Iebūvēti atstarotāji un pie kājām ērti un izturīgi rāvējslēdzēji. Kad pirku tad tā nelikās, bet šīs tiešām aktīvi lietoju visu ziemu.