Miks Latvis

Search

par fotografēšanu, fotoaparātiem un jauno Sony a6600

Ilgi gaidīju jauno Sony spēcīgāko APS-C fotoaparātu.

Sagaidīju.

Jaunajā a6600 fotoaparātā Sony piedāvā visas vērtīgākās tehnoloģijas, kas viņiem ir pieejams, bet neko tādu, kas mani pārsteigtu un liktu man bez domāšanas pirkt jaunu fotoaparātu. a6600 ir labākais Sony fotoaparāts savā klasē:

 • iespējams labākā fokusēšanas sistēma kāda šobrīd vispār ir pieejama
 • tam ir krietni labāka un lielāka baterija, (līdz pat 810 kadriem)
 • iebūvēta 5 asu stabilizācija,
 • korpuss ir pasargāts no putekļiem un mitruma,
 • ļoti labas filmēšanas iespējas

Ja šis lēmums ir jāpieņem ar prātu, tad skaidrs, ka jāpērk, jo salīdzinot ar manu NEX-6 uzlabots ir patiešām viss. Bet ar to šoreiz ir par maz.

Ideālā fotokamera

Esmu sapratis, ka ikdienas vajadzībām un ģimenes piedzīvojumu iemūžināšanai vislabākā fotokamera ir jaunais iPhone Xs. Tas vienmēr ir pa rokai un tas spēj tikt galā arī ar sarežģītiem gaismas apstākļiem labāk kā varētu cerēt. Ja fotografēšanas iemesls ir ģimenes foto arhīvs, tad jau tagad redzu, ka 90% meitas un sievas bilžu top ar iPhone. Skaistās pastaigās, brīvdienās un svētkos man noteikti līdzi ir arī “lielais” fotoaparāts, kas joprojām ir neaizvietojams, ja gribas vairāk vai mazāk tradicionālus portreta kadrus. Pēdējos gados, vasaras beigās veidojot ģimenes foto grāmatu redzu, ka ir tikai daži “skaistie” kadri, kas tapuši ar “īstu” fotoaparātu un ikdienas situācijas saprotamā kārtā ir fotografētas tikai ar telefonu.

Iemesls, kāpēc man vispār ir fotoaparāts ir tas, ka man patīk klīst pa mežiem, kalniem un pilsētām, un šeit man patīk spēlēties ar tehnoloģijām un censties izspiest visu, ko piedāvā “īsta” fotografēšana – polarizācijas un ND filtri, garas ekspozīcijas, zoom un platleņķa objektīvi. Tas man ļauj tikt pie kadriem divās galējībās:

 • pasaule (gandrīz) tāda, kā to var redzēt cilvēka acs, bet neviens telefons un parasts fotoaparāts tehniski nav spējīgs tikt pie tāda kadra
 • pasaule tāda, kā to neredz pat cilvēka acs, (polarizēta gaisma, garas ekspozīcijas, zvaigznes, debess objekti, zoom iespējas).

Ārpus šādiem tehnoloģiskiem eksperimentiem, man gribas, lai nonākot unikālā vietā es varētu tikt pie kadriem, kas ir tehniski labākajā iespējamajā kvalitātē (labas krāsas, labs asums utt). Piemēram, ja nu ir gadījies, ka esmu nonācis Fudzi virsotnē, es gribētu, lai saullēkta ēna ir nofotografēta pēc iespējas kvalitatīvākā formā.

Trešā fotografēšanas joma, kas šobrīd atstāta novārtā un tā pa īstam nekad nav mēģināta ir ielu foto ar ikdienas situācijām. Teorētiski te varētu pietikt arī ar iPhone, bet savā prātā esmu iedomājies, ka šo varētu perfekti atrisināt kāds kompakts Fujifilm rīks (iespējams x100 sērija, bet derētu arī tas pats Sony ar kvalitatīvu “pankūkas” objektīvu).

Ko darīt?

Agrāk biju izlēmis, ka redzot jauno Sony piedāvājumu es zināšu, ko pirkt un ko darīt nākotnē, bet tagad saprotu, ka tā gluži nav. Biju iedomājies, ka Sony redzēs Fujifilm X-T3 popularitāti un aizgūs dažus veiksmīgākos tehniskos risinājumus. Biju cerējis, ka varēšu iegādāties jaunu kameru, kuru varētu droši lietot nākamos 6-7 gadus. Bet tā vietā ir jauna Sony kamera, kurai ir uzlabojumi visās jomās, bet nav nekā radikāli jauna, kas to paceltu nākamajā līmenī.

Joprojām ir liels vilinājums pārkāpt Fujifilm pusē, kas piedāvātu kvalitatīvus jpg kadrus ar patīkamām krāsām bez īpašas piepūles + esmu iedomājies, ka man svarīga joma ir grozāmās ripas, kas ļautu ērti regulēt manus eksperimentus (3 augšas grozāmās ripas + priekšā papildus ripulis un aizmugurē mazais regulējamais stick).

Būs jāturpina cerēt, ka pēc pāris gadiem es tomēr varētu sagaidīt tādu Sony kameras izpildījumu, kas būtu daudz tuvāk manai ideālajai fotokamerai.

One Response

 1. Man kaut kā līdzīgi. Ļoti daudz kadru ar iPhone, tāpēc sanāk, ka jēgas pirkt tikai nedaudz labāku fotoaparātu nav. Jādomā uzreiz par ļoti daudz labāku, bet tad atkal negribās viņu nest (ceļojumos) un viss tas čakars.

  Ar iPhone gan problēmas sākās telpās, krēslā, plašākos detalizētajos kadros.

  Šobrīd X-T1 nomainīju pret mazāko X-T30, kurš ir ar to pašu sensoru kas T3, tikai kompaktāks, lādējas no USB-C bateriju bankas (kas nozīmē, ka baterijas ietilpībai vairs nav nozīmes), ir pietiekami izturīgs, kompakts un taisa skaistas bildes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *