Šajā vasarā ar ģimeni aizbraucām uz Siguldu un gandrīz nedēļu Siguldu saucām par mājām kā arī mazliet jutāmies, kā siguldieši.

Pajautāju twitter un instagram cilvēkiem, kur labāk ēst, ko redzēt un kur atpūsties un tiku pie ļoti labiem padomiem, kurus esmu apņēmies šeit apkopot. Ar tekstu rakstīšanu palīdzēja arī sieva.

Visus ieteiktos restorānus nepamēģinājām, bet noteikti pieminēšu, lai noder arī citiem.

Bērnu laukumiņi

Par bērniem Siguldā ir padomāts un, ko darīt netrūkst. Tur ir gan Meža kaķis, gan rodeļu trases, bet ar mūsu gandrīz četrgadnieci mums aktuālāki bija tieši laukumiņi. Un tādi ir!

Raiņa parkā ir varen liels un dažādiem vecumiem piemērots bērnu laukums. Tur var gan šūpoties, gan kāpt, gan šļūkt, gan pētīt. Mums patika arī nelielie tiltiņi un taciņas pa visu parku, kur mazie dip-dap’u meistari var droši braukt un vecākiem nav jāskrien nopakaļus.

Favorīts karstām dienām ir Siguldas stacijas laukuma strūklaka. Tā ir bērniem draudzīga un dienas vidū strūklakā var redzēt gana daudz slapjus, skrienošus un spiedzošus bērnus. Atveldzēties karstajās dienās ir tieši laikā un redzot bērnu prieku, sākam prātot, kāpēc vispār vajadzīgas strūklakas, kurās nedrīkst kāpt? Noteikti iesakām!

Muzikālās brokastis

Šis pasākums mums bija pilnīgs jaunums. Nezinājām, ka tāds notiek un saprotam, ka mums vienkārši paveicās, ka bijām Siguldā pareizajā laikā.

Tradicionāli jūlija svētdienu rītos (šogad arī jūnija pēdējā svētdienā, 30. jūnijā) plkst. 11.00 Siguldas pils kompleksā novadnieki un viesi aicināti uz Muzikālajām brokastīm – nesteidzīgos svētdienas rītus sākt ar brokastīm pils dārzā burvīgas kamermūzikas skaņās.

sigulda.lv

Iesakām ņem līdzi pikniku, pasākums ir perfekts ģimenēm, bērni var iejusties kā uzvesties kultūras pasākumos, ja mūzikas un kņadas ir par daudz, tad var vienkārši piecelties un doties īstās pusdienās :)

Muzikālās brokastis Siguldā

Doma cafe

Par šo bija visvairāk ieteikumu gan no vietējiem siguldiešiem, gan arī no interneta padomdevējiem. Arī mēs paši šeit jau bijām bijuši citos gados, tāpēc zinājām, ka šogad atkal apciemosim.

Īsumā: garšīgs ēdiens, super salāti, garda avokado maize, bezmaksas ūdens, cik manījām nav īsti prātīgs bērnu piedāvājums izņemot vafeles. Skaisti un hipsterīgi!

Fazenda bazārs

Bieži ieteikts restorāns. Superīga apkalpošana, ļoti garšīgi ēdieni, bērnu laukumiņš ārā un iespēja sēdēt ārā, bezmaksas karafe ar dzeramo udeni

Jāņa tirgus

Dārzeņi, augļi, piena produkti, gaļas, zivis, bet tradicionālā tirgus vietā, katru lietu tirgo mazs veikaliņš. Skaista ēka. Fantastiski garšīgas zivju lietas – salāti un pusdienu piedāvājums.

Kebabu factory

Milzīgas porcijas. Gandrīz sliktā nozīmē. Ja gribas ēst, jāņem mazo izmēru. Ja esi nopļāvis trejdeviņas pļavas, tad vidējo. Ja gribi piedalīties sumo cīņās, tad droši var ņemt lielo izmēru. Viduvēja kafija.

Kebab Factory

Biskvīts

Pārāk salda latte. Ļoti garšīgs ēdiens, fantastiska dienas zupiņa.

Kungu Rija

meh, stipras šaubas, ka bija kaut kas svaigs. Zivis no saldētavas. Iesaku izvairīties.

Siguldas AirBnb

Siguldā dzīvojām šeit. Ļoti iesaku. Skaists dizains (dzīvē izskatās pat labāk kā bildēs), labi aprīkotas telpas, pašiem sava sēta, kas atdalīta no saimnieku puses ar žogu un kurai cauri neviens cits nestaigā, terase, grils, auto stāvvieta, virtuvē viss nepieciešamais ēdiena gatavošanai, laba cena, centrālais kondicionieris, automātisks granulu kamīns, ar īstu liesmu un siltumu. Perfekta vieta, kur iekārtoties, ja sagribas padzīvot Siguldā vairāk nekā pāris dienas.

Smart Bike

Manas spilgtākās šīs vasaras Siguldas atmiņas noteikti ir Gaujas dabas takas, kurās varēju kārtīgi izskrieties. Bet pēc pāris dienu skraidīšanas sagribēju tās izbraukāt ar velo un īpaši ar tiem foršajiem resno riepu elektro braucamajiem – smart bike velo noma. Milzu ātrums, super emocijas. Ieklīdām gan skaistās viļnveida taisnēs, kur varēja lidot ātri, gan arī mazās takās, kur šķērsām sakrituši koki un bīstamas saknes. Noteikti iesaku ņemt jaudīgāko braucamo un ķiveri :)

Vai kaut ko aizmirsām pieminēt?