Miks Latvis

51 km Jūrmalas skrējiens

Gatavojoties Cēsu Eco Trail izskrēju savu garāko skrējienu.

Šis laikam skaitās pirmais īstais ultramaratons, jo backyard ultra bija pavisam tādos gabalos sadalīta. Lai nu kā tur būtu es ceru, ka pavisam drīz jau piedalīšos pavisam īstā ultramaratonā.

Sāku no Egļuciema autobusa pieturas. Izskrēju puspiecos rīta, lai saprastu, kādas sajūtas būs startējot Cēsīs. (Tagad gan starts pārcelts uz 6 no rīta.) Paspēju aizskriet līdz pludmalei kādu labu brīdi pirms saules lēkta.

Tālāk kārtīgs pludmales skrējiens. Bija cerības tikt pie kafijas Kauguros, bet biju pārāk agri – hesburgers un narvesens vēl nebija atvērušies. Tad pa trotuāru līdz Lapmežciemam. MC degvielas uzpildes stacijā tiku gan pie kafijas, gan svaigi ceptiem buljona pīrāgiem.

Līdz Ragaciema galam turpināju skriet pa trotuāru. Pie bākas pagrieziena ieskrēju mežā un turpināju mierīgā gaitā skriet pa takām. Un tālāk līdz Ķesterciemam mainīju attālumu no jūras, brīžiem biju pašā pludmalē, brīžiem sekoju kādai meža taciņai.

Kopumā esmu ļoti apmierināts, bija lēns un mierīgs skrējiens. Nekur īpaši nesteidzos. Pat nebija nevienas tulznas, beigās tik vienu sīku pamanīju, bet tā man nebija traucējusi. Enerģijas līmenis arī salīdzinoši labs. Biju saplānojis mazliet vairāk sporta želejas patērēt un tā arī būtu bijis pareizāk, bet kaut kā nebija apetītes. Cēsīs būs jācenšas vairāk sekot līdzi ēšanai, lai nav tā, ka vienā brīdī ir pilnīgs pagurums.

Te var redzēt Strava aktivitāti
Skats no Lielupes tilta. Skaists rīts.
iPhone HDR algoritms brīžiem netiek galā ar saules fotografēšanu
Te varēja itin mierīgi skriet. Pludmale tukša. Ir pat WC kastes ik pa brīdim, bet tās tik agri no rīta vēl bija slēgtas :(
Laiku pa laikam pludmali sargāja sudrabkaiju kolonijas, kur pilns ar izsalkušiem, brēcošiem jaunajiem putniem un mazliet agresīviem vecākiem
Pa pludmali skrienot redzēju dažādas interesantas ēkas. Dažas skaistas, vēsturiskas, dažas ar pavisam aizdomīgi augstiem mūra žogiem, kas nokabināti ar videokamerām
Uzkodu pauze. Ļoti noderēja auksts ūdens un mirklis atelpas.
Ragaciema zvejas rīki.
Foršākās takas skriešanai. Augšā un lejā un ir pat mazliet ēna atrodama.
Izskrējos arī pa pašu krastmalu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *