Miks Latvis

Mazliet par Polar Grit X

Īss ieskats tajā, ko spēj jaunākais Polar GPS pulkstenis.

Nesen pienāca laiks skriet CET ultramaratonu (manas pirmās ultramaratona sacensības!), sapratu, ka nepietiks ar Apple Watch, jo reti kurš pulkstenis spēj 85 kilometru garumā visu laiku ķert GPS signālu, mērīt sirds ritmu un sekot līdzi citiem skriešanai svarīgiem rādījumiem.

Šoreiz izpalīdzēja Pulsometrs.lv un man bija iespēja izmēģināt, kā darbojas Polar Grit X pulkstenis, kas treniņu režīmā spēj darboties vismaz 40 stundas (ar GPS reizi sekundē un sirds mērījumiem visā skrējiena garumā). (Atslēdzot daļu no funkcijām varot “izspiest” pat 60 vai 100 stundas).

Cēsis Eco Trail – 85+ km

Kā jau minēju, CET bija galvenais iemesls, kāpēc meklēju iespēju lietot īstu un nopietnu sporta pulksteni. Visa skrējiena laikā biju drošs, ka jebkurā mirklī varu ieskatīties pulkstenī un precīzi redzēt, cik ir noskriets, cik augstu esmu uzskrējies un cik ir atlicis līdz beigām. Viens no svarīgākajiem ultramaratonu likumiem esot tas, ka sacensību dienā nevajag mēģināt neko jaunu. Pirms sacensībām paspēju izmēģināt visas galvenās funkcijas un pārliecinājos, ka šī bija pareizā izvēle skrējienam. Es varēju mierīgi satraukties par citām lietām (par ko satraukties man netrūka :), jo par pulksteni gan es biju pilnīgi drošs, ka tas mani nepievils, ka nebūs beigusies baterija, ka es nebūšu nejauši to apstādinājis, ka nebūs pazudusi GPS zona utt. Par pašu trako skrējienu ceru sarakstīt piezīmes jau drīzumā.

Ieraksta beigās ir arī saite uz pilnāku un detalizētāku aprakstu, bet šoreiz pavisam īsas piezīmes un pirmie iespaidi:

Ekrāns

Ņemot vērā, ka līdz šim, mana vienīgā pulksteņu pieredze ir Apple Watch, tad pirmā sajūta bija, ka ekrāns ir pārāk blāvs. Jautājums par to, cik labi ekrāns ir saskatāms saulē, tika uzdots arī manā instagram kontā. Aktīvi skrienot un lietojot Polar pulksteni sapratu, ka ar ekrānu patiešām viss ir kārtībā un tas ir pietiekami gaišs pat spožā saulē. Interesanti, ka saules gaismā, ekrāns kļūst pat labāk saskatāms, nekā neapgaismotā telpā vai pelēkā dienā (kas savukārt ir ideālie apstākļi Apple pulkstenim). Saule atspīd Grit X pulksteņa stikla virsmā tādā veidā, ka baltie cipari un rādījumi kļūst pat kontrastējošāki nekā bez spožas saules.

Ekrāns ir arī skārienjūtīgs, bet, ja tas nav aktuāli, tad jebkuru darbību var mierīgi paveikt ar pogām.

Pogas

Ņemot vērā, ka sporta pulksteņu pasaule man ir sveša, tad ieraugot veselas 5 pogas es pat mazliet sabijos – kā tikšu galā. Pieradu ātri, jo viss notiek itin loģiskā manierē. Tiem, kas ir skrējuši lietū vai peldējuši ar pulksteni, noteikti nav jāskaidro, cik noderīgas ir fiziskas pogas, ja jādarbojas ar pilnīgi slapjām rokām.

Hill splitter

Hill splitter ir viena no īpašajām Polar Grit X funkcijām, kas to atšķir no citiem pulksteņu modeļiem. Grit X seko līdzi katram kalnam kurā skrienu augšā vai lejā un apkopo datus par katru augšupskrējienu. Šī tad droši vien būtu galvenā lieta, kas man liktu iegādāties šo pulksteni. Ja ir vēlme attīstīt taku skriešanas prasmes un regulāri trenēties uzskrējienos/noskrējienos, tad ar automātisko hill splitter funkciju Grit X atceras iepriekšējo uzskrējienu un var viegli salīdzināt, kāds ir progress.

Citi labumi

Visas tehniskās lietas nav vēlmes aprakstīt sīkumos, jo pulkstenī ir iebūvēts gandrīz viss, ko varētu ievajadzēties. Ir gan altimetrs, gan atbilstība militārajiem izturības testiem, izturīga baterija, Strava Live Segments, gan arī skrienot tiek mērīta skriešanas jauda (līdz šim Strava algoritms pat nemēģināja minēt jaudas, tāpēc skrienot Polar tiku pie jauniem datiem, kurus pētīt.) Patika arī automātiskais miega mērījums.

Patīkams pārsteigums bija cadence funkcija. Tāda ir arī Apple Pulkstenim, bet ar Grit X redzēju, daudz stabilāku un precīzāku mērījumu, kas deva pārliecību, ka esmu uz pareizā ceļa. Protams, lai tiktu līdz slavenajiem 180 soļiem minūtē, ir kur tiekties.

Aplikācija un mājas lapa

Tehniskiem un skaitļus mīlošiem cilvēkiem noteikti patiks Polar Flow aplikācija un mājas lapa. Pēc skrējiena ir iespējams pētīt visas distances nianses, bet pirms skrējieniem var ērti ievadīt plānoto dienas/nedēļas/mēneša programmu. Katru dienu var precīzi savadīt skrējienus, treniņus, iesildīšanās garumus. (Var arī izvēlēties, kādu no gatavajām treniņu programmām.) Nākot no Apple pasaules uzreiz jāsaka, ka dizaina ziņā varētu vēlēties uzlabojumus, bet Polar Flow noformējums noteikti netraucē izspiest visu iespējamo informācijas bagātību.

Ja gribas uzzināt vēl sīkāku informāciju, tad šeit saite uz pilnāku un tehniskāku Polar Grit X apskatu. + ja interesē cena un iegāde, tad saite uz Polar Grit X veikala lapu.

Nobeigumā jāsaka paldies pulsometrs.lv par iespēju izmēģināt šo pulksteni.

Noteikti der pieminēt, ka šis ieraksts nav ne apmaksāts ne ietekmēts, vienīgais mans guvums ir iespēja palietot šo ierīci. Ceru, ka skrienot nākamo ultramaratonu varēšu izmēģināt kaut ko no Suunto vai Garmin, lai vēl labāk saprastu, kas notiek moderno sporta pulksteņu pasaulē.

Ja ir kādi jautājumi, tad centīšos atbildēt.

P.S. Ja kādam no jums ir Polar pulkstenis, vai esmu, ko svarīgu palaidis garām?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *