Miks Latvis

Šūpuļdziesma – Morning After – Knuts Skujenieks

Pirms pāris mēnešiem gribēju bērniem parādīt un padzirdēt vienu dziesmu, kura man ļoti patīk, bet izrādās, ka tā gandrīz nekur nav atrodama. Nav arī youtube. Tāpēc izlēmu to “atdzīvināt”, kā arī iemācīties After Effects un izveidot mūzikas vārdu video.

Ideja bija veidot nosacīti dabisku ūdenskrāsu simulāciju. Gribēju arī kameras kustību, asuma dziļumu, gribēju īsto Knuta Skujenieka rokrakstu un vēl daudz, ko citu, bet tam visam vajadzētu vēl vairāk laika un prasmju, tāpēc centos visu darīt pēc iespējas vienkāršāk. Krāsu pilieni joprojām ir “simulācijas” tie ir punkti, kuriem tiek definātas turbulences un transformācijas, tāpēc klipa veidošana ir salīdzinoši lēna, jo katrs kadrs, kas redzams patērē apmēram 1 sekundi, lai to varētu parādīt uz ekrāna. Daži kadri pat ilgāk, jo efekti un slāņi ātri vien sakrājas viens uz otra un pat ar M1 procesoru paiet brīdis, kamēr izmaiņas ir iespējams redzēt vienā ātrumā ar mūziku.

Sākumā likās, ka ātri vien tikšu galā, bet kamēr sapratu, ko tieši vēlējos panākt, kamēr iemācījos, kā rīkoties ar AE, kā strādāt ar visiem miljons rīkiem pagāja tik ilgs laiks, ka par visu vairāk vēlējos, lai šis process būtu galā. Un te nu tas ir:

Mūzikas grupa – Morning After “Šūpuļdziesmas” mūzikas autori ir: Māris Vitkus, Jānis Olekšs, Agate Dombrovska, Miķelis Studers, Dairis Petrauskis, Toms Rudzinskis.

Dzejnieks – Knuts Skujenieks.

Paldies par komentāru