Vai tīmekļa žurnāla tehniskais nodrošinājums ieliek tā rakstītāju stereotipu rāmī?

Pašlaik situācija ir tāda, ka ir tādas relatīvi noslēgtas vides kā: draugielvē, sviesta ciba, six.lv, blogi.lv, blogiem.lv, orb.lv un visādi citādi sociālo komunikāciju tīklu darinājumi. Daļa no iepriekšminētajiem nodarbojas vienkārši ar smadzeņu skalošanu. Bet tajos ir arī cilvēces daļa, kas aktīvi raksta dienasgrāmatas. Manuprāt, cilvēks, kas raksta dienasgrāmatu draugos vai orb.lv nekad netiks vērtēts tik pat nopietni kā rūdīts blogeris. Pat tad, ja saturiski būs pārāks par kādu no elites blogeriem. Man kā skatītājam no malas šķiet, ka cibiņi kūļājas pa savu komūnu tāpat kā oranžie draugi, vai tas tā arī reāli ir vai arī man tā tikai šķiet?

Es neesmu informēts, bet cik lielas iespējas ir fiksēt to cilvēku skaitu, kas lasa konkrētu dienasgrāmatu draugos? Vai kāds tur ir izaudzis līdz tādam līmenim, ka varētu izvērsties ārpus oranžās vides?

Ir vairākas grupas ar blogiem, kas balstīti uz ārvalstīs vai LV veidotiem blogu dziņiem: wordpress.com, blogger.com vai sviesta ciba un jaunākais six.lv. Vēl ir arī tādi monstri blogeri, kas paši savām rokām ir izveidojuši blogu platformu, hostējas un sava servera un ir apveltīti ar unikālu domēnu un dizainu un zināšanām programmēšanā. Netieši un paslepus tādi cita veida netehniskie rakstnieki un sviesta cibiņi itkā tiek vērtēti zemēk nekā pārējie – “normālie.” Tie, kas ir tehniski ieguldījuši vairāk spēkus tiek kaut kādā veidā nostādīti augstāk par pārējiem, kuri kā dēles piesūkušies kaut kādai konkrētai blogu platformai, jo tikai retais var būt tik advancēts, lai pats savām rokām veidotu savu tīmekļa žurnālu. Nedaudz netaisnīgi? Vai arī tās ir tikai manas iedomas? Vai tehniskās zināšanas veido plaisu starp humanitārajiem un eksaktajiem tīmekļa žurnālistiem?