Es piedāvāju nelielu ieskatu manos Latvijas blogu jaunatradumus (maldās tie, kuri domā, ka LV neko jaunu un svaigu nevar atrast).

uzarins.pngJauns nozares.lv blogs

“Uldis Zariņš, LETA produktu attīstības vadītājs. Bezcerīgi atkarīgs no interneta, sajūsminās par visiem jaunajiem Web2.0 projektiem un mīl prātuļot par to, kā interneta risinājumi ietekmē(s) sabiedrību un masu medijus.”

Kā par brīnumu par to arī raksta: par mediju saturu maiņu, par sociālajiem tīkliem un citām parādībām, kas aizvien vairāk ietekmē un maina klasiskos medijus. Klasiskie mediji pastāvēs, ja mainīsies un visvairāk maiņa ir gaidāma pašā modelī ar kādu medijs uzrunā auditoriju. No laika gala dominējis modelis, kurā medijs pauž viedokli un auditorija tiek ietekmēta, tādejādi radot un nostiprinot šo ceturtās varas būtisko īpašību – spēju manipulēt ar informācijas saņēmēju prātiem.

Pašlaik no medijiem tiek gaidīta jauna īpašība – spēja komunicēt ar auditoriju, veidot dialogu, pielāgot saturu auditorijai un pat ļaut tai iesaistīties satura veidošanā. Šis solis, kā redzams, jau tiek sperts, jo ne jau nejaušība liek veidot Letai un citiem lielākajiem informācijas devējiem savus blogus.

copywr1.pngCopyWriting.lv

Jānis Sprenne, rakstnieks “Labi reklāmas raksti ir tādi, kuros autors var pamatot katru vārdu. Mans pienākums ir radīt tekstus, kas palielina pārdošanas apjomus un citādi, mijiedarbībā ar lasītāju, pilda savu uzdevumu.”

Blogs un mājaslapa vienlaikus. Teikšu atklāti, tik daudz sakarīga teksta pēdējā laikā vienkopus vienā interneta lapā un latviešu valodā nebiju manījis. Visi pagaidām ievietotie raksti (to nav daudz tikai 10) noteikti ir uzmanības un uzmanīgas lasīšanas vērti.

Līdz brīdim, kad sāku lasīt šo blogu (pagaidām ir slēgta komentēšanas iespēja) man nebija ne jausmas, kas ir copywriting, lai gan es biju sastapies ar šo procesu. Interesants ir visi viņa raksti un pēdējā no tiem viņš sniedz padomus, kā katram pašam kļūt par radošu personu. Kā būt radošam? Pilnīgi noteikti ar viņa tekstiem jāiepazīstas katram, kas ar savu rakstīšanu grib kaut ko sasniegt.

minkaj.pngMinkasJanas piezīmes

Minkas Jana ir ievērojama ar to, ka ir sieviešu kārtas rakstītāja (“blogere” vai tiešām mums nav labāka vārda, kuru lietot?) un mums tādu ir retums, tāpēc jāciena un jāuzmundrina :)

Pašlaik plaša diskusija izveidojusies pie viņas raksta par netaisnīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Viņa apraksta sliktos apstākļus, kādos bezpajumtnieki tur savus dzīvniekus, lai diedelētu naudu. Vai nav savādi, ka dažiem sabiedrības locekļiem vairāk žēl ir dzīvniekus nekā mūsu sugasbrāļus? Raksta komentāros ir garumgari viedokļi par visu šo lietu. Šajā sakarā piedāvāju palasīt arī manu utopisko plānu bezpajumtnieku stāvokļa uzlabošanai – Ideja pasaules lāpīšanai.

zuzlv.pngZuz.lv Taustiņklabekļa dienasgrāmata

Citronīgs atklājums, pagaidām nav nosakāmas īpašas iezīmes, vienkārši kārtējais blogs, kura autors ir saistīts ar IT lietām. Jāgaida, kas būs tālāk, bet apskates vērta lapa noteikti ir.

Taustiņklabekļa komentāri manā blogā bijuši jau kopš neatminamiem laikiem, taču man bija pamatīgs pārsteigums, ka arī viņam ir savs blogs. (Lai gan izskatās, ka tas pastāv, manis nepamanīts, jau sešus mēnešus)

Patika raksts? Nobalso par todigg.gif!