Miks Latvis

Search

Kā visērtāk ziedot naudu labdarībai?

Man ienāca prātā tik vienkārša, triviāla un vienlaikus ģeniāla ideja, ka nespēju iedomāties, kāpēc nebiju par to iedomājies agrāk. Tāpat nespēju saprast, kāpēc man vēl nav piešķirta kāda no Nobela prēmijām.

Pie manām mājām nav Rimi, tāpēc visbiežāk nākas iepirkties Mego un Maximā, tur visas preces ir sakārtotas tik haotiski, ka, metoties ārā no veikala, ziedojumu urnas nepamanu. Vai arī to tur nemaz nav? Šodien biju Tukuma Rimi, te arī es pēkšņi guvu apskaidrību.

Ziedojumu kastīte Rimi veikalā (šī nav slēptā reklāma) atrodas 20-30 cm attālumā no tā šķīvīša, kur kasiere izdod atlikumu.

Rīkojamies šādi:

 • paņemam atlikumā izdotos papīrīšus – ieliekam makā.
 • paņemam visas baltās monētiņas un atkal ieliekam makā.

Tālāk ir divi varianti – kasiere ir prātīga un naudu ir izdevusi optimāli un dzelteno un brūno monētu summa nepārsniedz 49 santīmus.

 • paņemam atlikumu un iemetam urnā, lai tā nošķindētu un liktu nākamajam pircējam aizdomāties, vai arī viņam nav lieks mazais atlikums, ko noziedot bērnu sociālās aprūpes centriem.
 • ja gadījies, ka kasiere ir sīknaudā iedevusi tādu summu, kuru nevar gluži dēvēt par sīknaudu, tad iemetam tikai dažas dzeltenās ripiņas.

Rezultāts

 • Atbrīvojamies no liekās santīmu nastas.
 • palīdzam grūtībās nonākušajiem bērniem
 • padaram ziedošanu, par ikdienišķu parādību
 • ziedojam regulāri, bet nekaitējam savam budžetam
 • ziedojot biežāk, bet ar mazākām naudas summām nodrošinām to, ka ziedošanā iesaistās arī tie, kas stāv rindā nākamie un kuriem pēkšņi ierunājusies sirdsapziņa
 • iepērkoties kopā ar paziņām vai draugiem mēs varam ietekmēt arī viņu rīcību. Zemapziņā mēs visi gribam iekļauties barā, kopienā – ja ziedo viens no grupas, drīz ziedos arī pārējie.

Nu lūk, tas arī īsumā viss. Manuprāt, ka šāda metode ir daudz vienkāršāka, par naudas pārskaitīšanām, vai maksas zvaniem, no kuriem lielākā nauda aiziet monopolistisko sakaru nodrošinātāju kabatās.

Ja kāds zin citas vienkāršas un ērtas metodes, kā ikdienā padarīt kādu labu darbu, lūdzu dalieties ar tām.

Iztiekam bez Pasaules brīnumiem un pagriežam pasauli gaišāku saviem spēkiem? (“pagriežam” es domāju, kā gaismas slēdzi)

P.S.

Aprēķini liecina, ka iepērkoties Rimi 2-3 reizes nedēļā, mēnesī būsim noziedojuši 5 Ls.
Ja iepērkamies katru dienu, tad iespējams varam ziedot tikai brūnās kapeikas. Vienai dienai, tas nebūs daudz, bet ilgākā laika posmā tik un tā būsim paveikuši labu darbu.

Atbalsti ideju nobalsojot par to digg.lv

30 Responses

 1. Ideja pareiza. Vienīgi daļa no pircējiem, kuri būtu ziedotspējīgi, norēķinās ar karti. Tādējādi sīknaudiņa pāri nepaliek.

  Nākotnē tās kastītes jāveido tādas, lai, ieberot naudu, var nospiest kādu no 5 pogām, norādot, kam ziedot, un naudiņa sabirst vajadzīgajā nodalījumā.

 2. man atkal bija taada teema – savaacaas nenormaals kvantums 1,2,5-santiimnieku. Ja ir nojausma kaa izskataas Serenaades bundzha, tad kaadas 3/4 bija pilnas. nu tad ar to bundzhu es chaapoju uz purvciema rimi, un atdevu to bundzhu tam dzhekam, kas tur parasti staav(eeja). bet taa peedeejaa laikaa ziedojis iisti nevienam neko neesmu.

 3. man arī ir iekrāti melnie speciālā bundžā, bet to pagaidām, nav īpaši daudz, bet kad būs daudz tad domāju, ka labāk paturēšu sev. ir interesanti kolekcionēt monētas, pat, ja tās visas ir vienādas un vienādi mazvērtīgas :)

 4. Šādi rīkojos, ja eju ēst Alfas zupu bodē “Tikai karotes”, un pie nosacījuma, ja maksāju ar skaidru naudu, tad patiešām ieberu santīmus turpat esošajā kastē.

 5. mulkibas ar tam kapeikam, lielveikaliem un kastitem.
  ja gribi ziedot, tad ziedo kaadam konkreti, kaut vai tam vecim ar plakatu pie operas tilta vai kaadam slimam beernam.
  kur garantija, ka tajaas kastes samesto pardevejas neuzskata par savu dzeramnaudu?
  5. lati meenesi.. un cik tu padarisi savu dzivi labaku ar 5latiem menesi? labak vienreiz, bet pa lielam uz ziemassvetkiem noziedot, nekaa teelot labos ziedotajus un p1st1es ar 49 santimiem.

 6. tev domāt: šķībi, es nepazīstu to veci pie operas, kurš tik pat labi simulē. (man nav ne jausmas par kuru ir runa, bet parasti tie, kas ir uz ielām ir vienkārši sliņķi (ar izņēmumiem protams))
  Tāpat es nepazīstu pārdevējas, bet es domāju, ka ir jābūt pietiekami melnai sirdij, lai ņemtu bērnu naudu. Un ir jābūt vai nu slimam ar paranoju, vai arī dzimušam rīdzeniekam, lai domātu, ka visi cilvēki ir krāpnieki un krāpjas pie pirmās izdevības.

  Ir stulbi neiemest urnā naudu TIKAI tāpēc, ka tev liekas, ka pārdevējas krāpjas. Man tādas absurdas domas pat prātā neienāk. (laikam esmu naivs laucenieks)

  Paskaiti cik rimi veikali ir Rīgā, cik rimčiki ir Latvijas pilsētās, parēķini cilvēku plūsmu. 5 Ls mēnesī no personas tā ir pietiekama summa, lai kopā sanāktu, kārtīga nauda.

  un tad nāk jautājums cik daudz ziedo TU?

  regularitātē jau ir visa sāls. vienreiz gadā tu ziemassvētkos patēlo ziemassvētku vecīti un sajūties, kā visuvarenais.

  Ja ziedojumi ir regulāri, tad arī labums no tiem ir daudz lielāks.

 7. redz kur informācija, piemēram par 2005. gadu:

  Veikalos “RIMI” šīm vajadzībām bija izvietotas ziedojumu urnas.
  Kā sacījis slimnīcas direktors Dzintars Mozgis, pa visu Latviju ir saziedots vairāk nekā 14,6 tūkstoši latu, tos izmantos, lai izremontētu Ausu, kakla un deguna slimību nodaļu. Visā Latvijā bija izvietots vairāk nekā 300 ziedojumu kastīšu. Akcija notika no pagājušā gada 15.novembra līdz šā gada 31.janvārim. Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ir Latvijā lielākā bērnu slimnīca, kurā ik dienu ārstējas 600 bērnu no visas valsts.

  izniekota nauda?

 8. lalala -> izdarīju praktiskos mērijumus un nelielus aprēķinus.
  Savācu visus melnos, kas bija pieejami. Kārtīgi izkārtoju litrīga alus kausa dibenā. Tātad dibenā smuki, viens otram blakus izkārtojās 20 divsantīmnieki un 9 viensantīmnieki.
  Par cik bank.lv nekas par monētas biezumu nav rakstīts, ir tikai diametrs – tika salikta kaudzīte ar monētām un aprēķināts, ka vidējais melnās monētas biezums ir 1,26mm.
  Kausa augstums – precīzi 19cm, jeb 190mm.
  Tātad – round(190/1.26, 2) = 150 kārtās izkārtotos monētas līdz augšai.
  vienā kārtā mums ir 2×20+9×1=49s.
  Visās kārtās kopā 150×0,49 = 73,50Ls

  Un tas ir liekot monētas guļus – vizuāli, prātā uzņemti attēli liecina par to, ka vertikāli liekot monētas ir iespējams ievietot ievērojami vairāk! Veidojas mazāki telpas zudumi starp monētām savā starpā un starp monētām un kausa sienu.

  Piebilde – kausa augstums ir 19cm, bet litra atzīme atrodas 15cm augstumā.

 9. ui, paldies par tik bagātīgu informāciju! :) no tā secinu, ka man ir īpaši nekārtīgie santīmi, jo 250 ml krūzītē salien tik apmēram 7Ls.

 10. Eksperiments ar visparastāko tējaskrūzi liecina, ka tās dibenā izkārtojas 8 divsantīmnieki un 4 viensantīmnieki – kopā 20 santīmi.
  Kārtīgi kārtojos vajadzētu sanākt 69 kārtām (88/1.26). Tātad krūzes ietilpībai vajadzētu būt 13 lati un 80 santīmi.

 11. Tie, kam ir LMT pieslēgums Formula X un mēneša beigās nav norunāta visi X lati, var ziedot naudiņu piezvanot uz kādu no ziedojumu tālruņiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *