blog.jpgKāpēc blogot, kāpēc lasīt blogu?

(Tiem, kuriem metas slikti no vārda “blogot,” lūdzu, iesakiet labu, skanīgu darbības vārdu, kuru lietot, lai apzīmētu šo parādību.)

Var domas pierakstīt nobružātā kladē un slēpt zem gultas. Var kladīti iedot kādam citam un uzzināt, ko citi saka par to un šo. Var visādi izdarīties ar savām piezīmēm, bet ir viens jauns dienasgrāmatas rakstīšanas veids, kas pēdējā laikā ir ieguvis īpašu popularitāti – blogošana (tīmekļa žurnāla rakstīšana).

Publiska dienasgrāmata internetā pamatā kalpo tiem pašiem nolūkiem, kam parastā dienasgrāmata. Rakstot blogu (interneta žurnālu), nepastāv nekādi ierobežojumi, vienīgā robeža ir mūsos. Regulāri rakstot iespējams iemācīties skaidrāk izteikt savas domas, iespējams pilnveidot argumentēšanas spēju, ar laiku paplašinās vārdu krājums, attīstās “komatu izjūta.” Uzliekot savas domas uz papīra tās nenoklīst un pēc ilgāka laika ir pieejamas, tās var aizmirst, taču tās nekur nepazūd. Rakstītais vārds sevī nes lielāku atbildību nekā tas, ko pasakām, vai ko nodomājam pie sevis. Pierakstot savas domas, tās tiek izsvērtas un pieslīpētas, lai tās būtu atšifrējamas arī citiem lasītājiem. Tā rakstot var rasties arī jaunas idejas.

Dienasgrāmata tas ir pierakstīts iekšējais monologs, rakstveida stāstījums sev, vai kādam nākotnes lasītājam. Blogs (tīmekļa žurnāls) piedāvā, daudz vairāk – dialogu ar lielāku auditoriju.

Blogs (tīmekļa žurnāls) nav vienkārša virtuāla saruna vai ieraksts lapā. Blogs (tīmekļa žurnāls) ir iespēja ar idejām ietekmēt vairāk cilvēku, nekā līdz šim pierasts. Blogs (tīmekļa žurnāls) ir iespēja uzzināt, ko par katru rakstu domā cilvēki no malas. Visbiežāk komentāri tiek izteikti anonīmi, tāpēc arī idejas tajos ir daudz ekstrēmākas, kritika daudz dzēlīgāka un argumenti var būt pavisam nejēdzīgi, tāpēc daži iet citu ceļu un ierobežo pieeju dodot iespēju komentēt slēgtam lasītāju lokam.

Rakstot blogu (tīmekļa žurnālu) un lasot komentārus, iespējams apmainīties ar viedokļiem daudz plašākā cilvēku lokā, nekā tas būtu iespējams runājot par to pašu tēmu pie tējas krūzes.

Blogošana (?) ir iespēja izklāstīt savu domu un noskaidrot citu domas. Blogošana (?) ir process, kura laikā gan bloga autors, gan lasītājs apmainoties ar viedokļiem iegūst jaunas zināšanas un sapratni. Blogojot (rakstot tīmekļa žurnālu) par šauru un specifisku tēmu ir iespējams sapulcināt tādu auditoriju, kas sastāv gan no no nozares speciālistiem, gan arī no atsevišķiem garāmgājējiem, kuriem pēkšņi šķiet interesanta kāda no tēmām, piemēram, farmaceitu sapņu pulkstenis. Blogu (tīmekļa žurnālu) tēmas, gluži kā cilvēku ceļi, bieži krustojas.

Es domāju, ka šobrīd nav jēgas uzdot jautājumu: “kāpēc blogot (rakstīt tīmekļa žurnālu)?” vai “kāpēc neblogot (nerakstīt tīmekļa žurnālu)?” Pareizais jautājums ir: “kur es visērtāk varu izveidot savu blogu (tīmekļa žurnālu)?” Pat Latvijas politiķi to ir sākuši darīt. (no viņiem gan parasti nevajag ņemt piemēru)

Hei! Uz priekšu, rīkojies, radi ko nebijušu, pārsteidz un aplaimo lasītājus ar jaunu un saistošu lasāmvielu!

“blogot” ietver sevī, gan apstākļus, gan darbību, kuru var aprakstīt ar 3 vārdiem mūsu mēlē. Jautājums – vai tiešām viss ir jālatvisko, pat, ja nav pienācīga tulkojuma?

Atbalsti šo rakstu nobalsojot par to digg.lv