itBlog.lv blogs par mūsdienu tehnoloģijām kopš svētdienas savu saturu sāk piedāvāt arī krievu valodā. Ir iztulkoti arī vairāki senāki raksti no šī bloga.

Pirmais šādu no Latvijas blogiem soli spēra krizdabz un par spīti naidīgajiem kometāriem viņa raksti kopš septembra vidus ir lasāmi arī krievu valodā. Krizdabz gadījumā abām raksta versijām ir vienota komentēšanas sistēma un komentāri nonāk vienā katlā. Ar itblog.lv ir savādāk, tur abas versijas ir nošķirtas un dzīvo atsevišķu dzīvi, pat RSS katrai valodai ir nošķirts.

Neesmu krievu valodas speciālists, tāpēc nevaru izvērtēt, vai tulkojumi vienā un otrā blogā ir pietiekami kvalitatīvi, lai tie neaizbiedētu, potenciālo krievu valodu pārzinošo, auditoriju. Cik man zināms, abos gadījumos autori paši nav tie tulkotāji tāpēc nevar izslēgt vēršanos uz angļu valodas pratēju pusi.

itblog.lv radītājam un idejas autoram Gatim jautāju par iemesliem, kāpēc viņa blogs tiek tulkots:

Galvenokārt jau tāpēc, ka gribas, lai manu viedokli uzzina pēc iespējas lielāka auditorija, otrs – ja vēlos, lai ITBlog.lv kļūst par kaut ko lielu un nozīmīgu, tad nevaru nerēķināties ar LV dzīvojošo krievvalodīgo auditoriju. Patiesībā tas pat manu darbu pie ITBlog.lv veidošanas padarīs interesantāku, jo varēšu uzzināt abu pušu viedokli un skatījumu par vienu un to pašu tēmu, kas vēlāk ļaus veidot saistošāku saturu.
Bez tam esmu drošs, ka laika gaitā šo lapu sāks skatīties ne tikai LV dzīvojošā krievvalodīgā publika, bet arī no Krievijas un citām valstīm, kas man pavērs plašākas iespējas blogošanā.
Gatis – itblog.lv

Redzot, ka šādu soli sper jau otrais blogs latviešu valodā, rodas dabisks jautājums — vai ir gaidāms, ka vēl kāds blogs kļūs divvalodīgs? Tāpat, gribētos dzirdēt, ko par šo saka paši krievvalodīgie. Ir taču mums pāris blogi Latvijā, kas raksta krievu valodā, vai viņiem šī jaunums šķiet ievērības cienīgs?