Pateicoties interneta veikala Q9 gādībai manā rīcībā nonāca interesanta ierīce — USB klaviatūra ar trim taustiņiem, kuri aprīkoti ar nelieliem ekrāniem. Cik man zināms, tad šis būs pirmais otrais raksts Latvijā par šo klaviatūru, kuru ir rakstījis cilvēks, kurš reāli ir darbojies ar to.

Interesantākā klaviatūras īpašība ir tā, ka katrs taustiņš ir kā mazs 96×96 pikseļu ekrāns, kurš attēlo kustīgas un netik kustīgas bildes un teksta informāciju.

OM3 ir pirmā klaviatūra pasaulē, kurai ir šādi īpaši taustiņi, lai gan par klaviatūru to protams ir grūti nosaukt. Šī ierīce ir prototips jau daudz lielākam un dārgākam brīnumam, kas saucas Optimus Maximus.

Kādi ir mani pirmie iespaidi? Pavisam vienkārši — tā taču plastmasas kastīte iekārta USB vada galā, jo tieši tā arī “klaviatūra” izskatās. Protams, ka pārsteidz mazie ekrāni, kas mirdzina savas OLED ačeles, kā nu nepārsteigs — nekas tāds jau iepriekš dzīvē nav redzēts.

Katra ekrāna izmērs ir apmēram uz pusi mazāks par iPod nano ekrāna izmēru – tātad diezgan mazs, par mazu, lai ekrānos varētu lasīt kārtīgu tekstu un skatītos kārtīgas bildes.

Ko tad šie ekrāni spēj attēlot?

  • Cut, copy, paste un jebkuras citas iepriekš definētas taustiņu kombinācijas, arī pašas garākās
  • Gmail, jauno ziņu skaits, un pēc spiediena, protams, atveras gmail.com
  • iTunes skanošās dziesmas nosaukums, albuma vāciņš, pauze, klusāk skaļāk un citas standarta mūzikas fīčas
  • skype ikona, ar statusu un info par zvaniem (neatbildētie zvani + notikumi)
  • strādājot powerpoint parādās trīs kadri, esošais iepriekšējais un nākamais, un ar pogām iespējams ērti pārvietoties pa prezentāciju
  • RSS lasītājs, kurš parādīja jaunākos virsrakstus un nospiežot kņopi pa taisno aizveda mani uz konkrēto blogu
  • Laiks, datums, pilsēta un laika apstākļi (ienāk no interneta)
  • RAM atmiņas brīvie MB un CPU noslodze procentos, kā arī ar blavākiem burtiem parādās rijīgākie procesi, kas darbojas fonā
  • IE un citos MS produktos klaviatūra pati apjēdz ko labāk rādīt un piedāvā Save, Refresh, New page un citas funkcijas
  • kā arī jebko, kas vien ienāk prātā, jo paralēli oficiālajai programmai tiek izstrādāti papildus spraudņi

Jāatceras, ka arī es līdz šim maldīgi uzskatīju, ka klaviatūrai var būt tikai 3 funkcijas, patiesībā tai ir 6×3 funkcijas, jo nospiežot funkciju taustiņus uz parastās klaviatūras mainās iespējas, kuras parādās OM3.

Man bija dotas dažas dienas, lai notestētu kā viss strādā un, cik es novēroju strādāja labi diezgan. Nedaudz pieklibo latviešu specburtu attēlošana RSS lasītājā, bet pārējais darbojās uz goda.

Domāju, ka lieki stāstīt, ka katrs mēs esam atšķirīgi, tas jau uzreiz ir skaidrs, ka fīčas, kas man ir tuvākas citiem varētu nešķist tik interesantas. Man noderīgākās likās gmail, RSS un iTunes pogas, jo savā ikdienā, es to vien daru kā lietoju epastu, lasu ziņas no RSS un klausos mūziku (iPoda dēļ ar iTunes).

Patīkama ir sajūta, ka nav ik pa brīdim jāskatās pašā gmailā, lai redzētu vai ir atnācis epasts vai nav, tas pats attiecas uz RSS — darbošanās pie datora kļūst mazliet mierīgāka. Līdzīgi ir ar iespēju pārslēgt iTunes šurpu turpu uz nākamo dziesmu; man patīk ja varu kontrolēt situāciju.

Iespējas, kādas ir šai klaviatūrai, protams, var panākt kombinējot dažādus jau gatavus risinājumus — programmas, kas gaida jaunu epastu un jaunu RSS un izmet paziņojumus par to, var pirkt klaviatūras ar skaļuma pārslēgiem, bet nekas no tā nelīdzinās Optimus klaviatūrai.

Jāatzīst, ka viena no pirmajām domām, kas man ienāca prātā bija — sasodīts! kāpēc vads?! Mēs esam pieraduši, ka visapkārt valda zilzobu tehnoloģijas, kāpēc tā nevarētu būt arī šajā gadījumā? Tad šī klaviatūra kļūtu par foršu pulti ar kuru es varētu sēdēt vai gulēt gultā un eleganti bakstīties pa savu dziesmu sarakstu.

dažas bildes

Secinājumi

OM3 ir spēļmantiņa tehnoloģijas mīlim, kurš nevar vien sagaidīt, kad tiks pie lielās daudzfunkciju klaviatūras. Cilvēkiem, kuriem patīk gadžeti šī ierīce iespējams būs par vāju, lai apmierinātu viņa 115 vēlmes, bet cilvēkiem ar brīviem līdzekļiem un vēlmi pastilot šī klaviatūra ir kā radīta.

Ja gribas šādu nopirkt, tad Q9 veikalā tāds maksātu 111 latus.

Ja jums ir radušies kādi prakstiskas dabas jautājumi esmu gatavs uz tiem atbildēt, jo visas fīčas pieminēt nav tik viegli un daudz, kas palika aiz kadra.

Paldies Jekaterinai, no interneta veikala Q9 par foršo iespēju dzīvē patestēt un izmantot šo klaviatūru.

P.S.
Ja šo rakstu lasa kāds interneta veikala pārstāvis, tad es būtu priecīgs arī nākotnē patestēt un aprakstīt visādus tehnoloģiskus brīnumus.