Miks Latvis

Delfi 2.0?

 

Oktobra Kapitāla numurā ir samērā pagarlaicīga intervija ar Juri Mendziņu AS Delfi valdes priekšsēdētāju. Interesantas ir pēdējās divasrindkopas:

..(izlaists teksts par Ukrainas Delfiem)

Šobrīd domājam tā klusi strādāt līdz brīdim, kad parādīsies Delfi 2 — portāls, kas balstās uz lietotāju radīto saturu. Tas notiks vēl šogad. Jāsaka, ka Ukrainā ir ļoti spēcīgi ziņu portāli, bet lietotāju saturs ir praktiski neattīstīts.

Kas būs Delfi 2?
Tas būs mēģinājums ar vienkāršiem tehniskiem līdzekļiem radīt portālu, kurā dažādas interešu grupas varētu apmainīties ar sev būtisko informāciju. Mēs nekonkurēsim ar draugiem.lv, drīzāk gan paplašināsim tā iespējas.

Un ko tagad? Jāsāk lobīt ārā, kas tad delfistiem ir padomā. Es to tulkotu, kā soli tuvāk uz lietotāju veidotu saturu.

Delfi+tribīne=delfi 2.0?

Tā būtu tāda vienkārša matemātika. Mana prognoze ir tāda, ka šādam pasākumam būtu lietderīgi piesaistīt plašu publiku. Bet vai Delfu inteliģentie komentētāji nesamaitās šī pasākuma pievilcību?

Līdz gada beigām vairs nav daudz atlicis, Delfiem droši vien ir gatavs gan jaunais facelift, gan delfi2.0 papildinājums, tagad jāgaida, kad tas viss nāks gaismā.

Papildināts:

Leišu Delfiem ir blogi… Delfi blog beta un Delfi blog

15 Responses

 1. mēs varam salikt iekšā teju visus spilgtākos Web2.0 piemērus un pateikt, ka izklausās/izskatās pēc tā un šitā. Skaidrs, ka Delfi sekos līdzi pasaules internet praksei un noteikti ienesīs jaunas vēsmas internetā. Tas būs liels izlauziens, ņemot vērā, ka visi konservatīvi noskaņotie tusē pa Delfi portālu, izsakot skaudras piezīmes par citiem ziņu portāliem.

 2. edgars: es nedomāju, ka Delfi būs izgudrojuši divriteni. Es paredzu, ka viņi būs paņēmuši kaut ko jau no gatavā un pielāgojuši. Latvijā no web projektiem nav gandrīz nekā oriģināla, viss ir aizgūts, iztulkots un pielāgots.

  Bet pat ja tā, mani ļoti priecētu, ja Delfu konservatīvo tautu sāktu izglītot un piedāvāt kaut ko no web 2.0, cita lieta vai viņi spēs to sagremot.

 3. es nesaku, ka viņi kaut ko jaunu būs izdomājuši, no visa pa druskai, tad nu arī no visa pa druskai ko citu atgādinās – komentārs vairāk attiecās uz pirmo komentāru.

  Nu konservatīvajiem lietotājiem vairs nebūs kur likties. Turklāt delfi būs jaunākais portāls ar jaunākajām tehnoloģijām, tad nu arī tas liks daudziem vienkāršajiem lietotājiem ieraudzīt jaunas lietas. Nu laiks rādīs, ja reiz, saka, ka jau šogad, tad nu gan drīz.

 4. Pozitīvi, protams. Bet nu.. Apollo, TvNet var gatavot kampaņas ar kurām pārvilināt neapmierinātos Delfu lasītājus, kas nespēj pieņemt (lasīt, nemāk lietot) jaunās tehnoloģijas.. :D

 5. Vai nav par agru vilkt paralēles Web 2.0 ar Delfi 2?

  Un nekur nav teikts, ka Delfi 2 aizstās tagadējos Delfi.

  Iespējams, ka nākamnedēļ uzzināšu ko vairāk par Delfi plāniem, tad, varbūt, uzrakstīšu par to kādu rakstiņu (ja tā nebūs konfidenciāla info, protams).

 6. deni2s: “Tas būs mēģinājums ar vienkāršiem tehniskiem līdzekļiem radīt portālu, kurā dažādas interešu grupas varētu apmainīties ar sev būtisko informāciju.”

  tā jau arī ir viena no web2 pazīmēm

 7. http://blog.delfi.lt izskataas draudzmiigi. Arii funkcionalitaate, liekas, nekaada.

  mees atceramies kas notika ar Netscape, kad tas pieskjiila klaat digg.com funkcionalitaati.

  tachu attieciibaa uz Delfi.lv – lai ko vinji nedomaatu dariit, tas nebuius sliktaak, kaa ir tagad, un es esmu par to, lai vinji aatraak kaut ko dara, kaut ko maina. jaacer tikai ka lietotaaju veidots saturs nebuus taads, kaads ir delfi komentaaros, taadaa stilaa un veidaa, bet profesionaals. lai vinji paskataas kaut vai http://www.newsvine.com

 8. varbūt tad beidzot tur varēs atrast vēlamo info! kas līdz šim man reti kad bija izdevies! “jāapstaigā” visi ziņu portāli lai kk varētu atrast!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *