Fakts ir varens un vērā ņemams — 67,1% aptaujāto Latvijas mārketinga speciālistu informācijas iegūšanai izmanto blogus.

Lai gan 32,9% Latvijas mārketinga, reklāmas, mediju un sabiedrisko attiecību speciālistu neizmanto blogus vispār, 67,1% speciālistu informācijas iegūšanai blogus izmanto, liecina „The Onliner” veiktā pētījuma rezultāti. Populārākie pētījumā noskaidrotie blogi atrodas portālos „ldiena.lv” un „nozare.lv”.
theonliner.lv

Kā uzzināju no theonliner.lv redaktora, pētījums tika veikts reklāmas un mārketinga nedēļas „Wazzap? 2008” norises laikā šī gada 24.–26. oktobrī. Pētījumā tika aptaujāti 72 „Wazzap? 2008” apmeklētāji – Latvijas mārketinga, reklāmas, mediju un sabiedrisko attiecību speciālisti (70 respondentu dati tika izmantoti rezultātos).

Un tātad populārāko blogu tops:

Latvijas mārketinga speciālistu vidū populārākie blogi atrodas portālos un vortālos:

1.-2. ldiena.lv 27,10%
1.-2. nozare.lv 27,10%
3. db.lv 25,70%
4. alberts.lv 15,70%

(% no visiem respondentiem, theonliner.lv)

Kā redzams, visvairāk lasīti tiek tradicionālo mediju ieviestie blogi. Četriniekā ir divi laikraksti, ziņu aģentūra un reklāmas aģentūra.

Es no minētajiem aktīvi lasu un izrādu interesi tikai par nozare.lv blogiem, pārējo blogu tematika mani ikdienā neskar vai arī viņi nav bijuši pietiekami interesanti, lai man vispār ienāktu doma tur doties un kaut ko lasīt.

Diemžēl izskatās, ka vārds “blogosfēra” ir pielipis arī kādam, kas ir ārpus tās:

„Ņemot vērā blogu skaita pieaugumu pasaulē un interneta attīstības tendences, nākotnē Latvijā būs daudz vairāk blogotāju un blogu lasītāju. Pēdējo gadu pieredze liecina, ka Latvijā šī tendence jau ir parādījusies. Latvijā ir cilvēki ar lielāku pieredzi blogošanā un ir tādi, kuri tikai sper pirmos soļus šajā vidē. Patīkami sekot līdzi tam, ka vairāki savu jomu profesionāļi dalās pieredzē un pauž viedokli Latvijas blogosfērā,” norāda „The Onliner” galvenais redaktors un „One.lv” mārketinga direktors Andrejs Sergejevs.

Lai arī agrāk tā nedomāju, tagad esmu stipri pārliecināts, ka tie padsmit cilvēki, kuri ikdienā kaut ko ieraksta savās interneta kladēs nav saucami par “Latvijas blogosfēru.” Kas tad tā par dižu sfēru, ja pat vidusmēra augstskolas kursā ir vairāk domājošu jauniešu?

Vai tad kāds sauc studentus par “Latvijas studentu sfēru”? Domāju, ka Latvijā līdz blogosfērai vēl tāls ceļš ejams.

Protams, runā, ka pašlaik Latvijā ir gandrīz 500 blogu, taču manā Google Reader “blogi” mapītē ir knapi 20 blogu, kas vēlreiz parāda to, cik % no visa radītā satura ir noderīgi un lasāmi.

Savu seno prognozi es joprojām turu atmiņā un domāju, ka blogu auditorijas augšanas tempi nekur nepazudīs. Es tikai būtu ļoti priecīgs, ja arī kvalitatīvo rakstu īpatsvars augtu ar līdzīgu tempu.

Starp citu, ja nebijāt ievērojuši, tad labajā slejā ir atrodami pēdējo piecu vietējo blogu vērtīgo ierakstu virsraksti. Tur nonāk tikai tie raksti, kas man patiešām ir patikuši un kurus iesaku izlasīt arī citiem.