Miks Latvis

Zenit ET pirmā filmiņa

Es oktobra beigās iegādājos fotoaparātu Zenit ET. Līdz šim brīdim es to cītīgi lietoju un bildēju un mēģināju apgūt, kā ar to rīkoties. Sabildēju 3 filmiņas un vakar bija tā diena, kad es beidzot varēju redzēt, rezultātu. Sākšu hronoloģiskā secībā. Šī ir pirmā filmiņa, kuru es pamanījos vidū izgaismot, tāpēc man tika ieskanēti 8 kadri. No 8 kadriem 3 ir tādi, kuros kaut kas ir sanācis. Man patīk viena fotogrāfija. Pārējās divas ir niekošanās.

Prieks ir nesalīdzināms. Bēdas ieraugot sabojātu kadru arī ir briesmīgas. Neko nevar vairs darīt. Bija mirklis un to vajadzēja izmantot.

Piedāvāju apskatīt fotogrāfijas, tieši tādas, kādas man tās iedeva ieskanētas diskā.

Baltic Beauty 2007

Ģertrūdes ielaĢertrūdes iela

11 Responses

 1. bush: principā tev piekrītu. Bet ļauj taču man papriecāties. Mazam bērnam taču neviens nesaka, ka viņa uzzīmētā māja nav pat attāli līdzīga mājai?
  Apsolos, nākamajā tūrē rādīt tikai tiešām labas bildes. Šoreiz doma bija parādīt visas, kas man iznāca ārā, lai būtu iespēja redzēt, kāds ir (ja ir) progress.

 2. Vlads: es attīstīju pie mājām Juglā uz Brīvības gatves pirms Statoil ir tāds mazs saloniņš. Laikam samaksāju pa dārgo 10 santīmi par kadru. Manuprāt tam nebija lielas nozīmes, jo pirmās filmiņas tāpat ir vieni vienīgi eksperimenti un man nebija cerība, ka vispār kaut kas sanāks. Lai gan nākamajās divās ir arī patiešām forši un izdevušies kadri.

 3. Kodak’i apgūšanai – OK. Bet kaut sit mani nost – pat lētākie Fuji rulīši ir patīkamāki kā Kodak’i. Krāsu ziņā.

  Kopumā var teikt to pašu, ko man teica mans brālis, kad rādiju Zenit’a agrīnos veikumus…

  “..Esi sācis no saknēm. Esi sasniedzis to, ko cilvēki mēģināja sasniegt pašos fotogrāfijas pirmsākumos – iegūt asu, labi izgaismotu attēlu. Tagad laiks pacelties augstāk..”

  Tev to pašu.

 4. +Fuzzy par Fuji filmaam
  Super Netto atkal par 1.09LS pieejamas 36 kadru filmas.
  +Fuzzy bralim :)
  mans sakums ar sho pashu zenit izdevushos kadru skaita zinja bija lidzigs. :D
  Lai veicas!
  Prieks, ka Zenits neput plauktaa, jo pasham savulaik labi kalpoja.
  Kaifa zinja no sava EOSa, kaut analoga, baudu gustu krietni mazaku, neka no Ricoha vai zenita, kur viss galva bija jasaliek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *