Miks Latvis

mana otrā filmiņa

Turpinu savu 3 filmiņu iztirzāšanu. Ja no pirmās sanāca 3 kadri, tad otrajā filmiņā biju jau labāk apguvis Zenīta kloķus un mazāk nodevos tukšai eksperimentēšanai.

Biju sasparojies sabildēt kaut ko tādu, kas man pazīstamajiem cilvēkiem liktos noderīgi – viņus pašus. Fotogrāfijās varat redzēt manu brāli, draudzeni, sanatoriju “Līva”, Sidžu un Ilzes muguru. Pašās beigās daži jokainie kadri.

Matīss

Zane

ZaneMatīss

Sanatorija

Sidža

SidžaSidža un Ilze

Vēl viens kadrs no izstādes Baltic Beauty 2007, Ķemeru sanatorija un pie sanatorijas “Līva” atrastie trauki.

Baltic Beauty 2007Ķemeru sanatorija

Trauki pie pamestās sanatorijasŠķīvis ar zaķīti

19 Responses

 1. Piebalsojos :D Bildes kā bildes, nekas īpašs. Fakts, ka taisītas ar Zenit , ir jautrs, bet tas vien bilžukus par Bildēm nepadara. Man kā skatītājam autora mazohisms (izvēle strādāt ar vienkārši neuzticamu kameru un zaudēt kadrus) ir mazsvarīgs :)

 2. Par mazohismu varētu piekrist, domāju, ka Onkulim derētu vienkārši iegādāt kādu nedārgu, bet strādājošu NORMĀLU filmas SLR. Piemēram Nikon F3, vai kādu no tās ēras. Vienkārša, bet ar pusautomātisku režīmu (mērītājs vismaz kaut kāds) un bildes būtu daudz vairāk.

 3. Man patīk pirmā bilde – smuki neitrāli akurāti toņi. Intereses pēc varētu ņemt un nobildēt vienu un to pašu bildi (ar maksimāli tuvu kadrējumu un identiskiem iestādījumiem) ar digitālo aparātu, lai saredzētu atšķirību.

 4. tik tiešām jāpiekrīt mxz , gribētos redzēt kurš digi zvērs spētu attēlot tik patīkamu bildes kvalutāti [par tiem pirmajiem portretiem . runājot.] Būtu interesants tests [man pat šķiet, ka kāds no canon L nobālētu ]

 5. versatile: gaismu es uz aci noteicu. Tāpēc liels atbirums, bet dubults prieks par sanākušajiem kadriem.
  Švīkas varbūt ir dēļ vardarbīgās filmiņas attīšanas, bet tā nav nekāda lielā bēda. Tagad man beidzot ir digitālajam baterija un es domāju sataisīt testu, kur bildēšu vienu un to pašu ar abiem aparātiem

 6. Smieklīgi.
  Gan par to, ka zenīts esot neuzticams un citas tamlīdzīgas muļķības, gan tas, ka vajag laiku, lai piešautos, un gaismu uz aci jānosaka :D Kad fotografēju pirmo filmiņu ar muteres veco Zenit-E, no 200 jūtīgās 36 kadru filmiņas VISI kadri bija daudzmaz izdevušies ;) Ar nākamo jau bija švakāk, sāku palikt izklaidīgāks… Neticēšu, ka Zenit-ET nav eksponometra, ja nemaldos, tad galvenā šķirba bija tāda, ka ET bija ar ērtāku eksponēšanas laika regulatora ripuli. Eksponometrs zenītam labs, tikai neder zem 1/30
  Digitālie FOTOAPARĀTI, nevis ziepjutrauki, sākas no 500 ls [neatceros, ar vai bez optikas]

 7. msham varu apstiprināt, ka Zenit ir briesmīgs krāms. To droši vien grūti aptvert, kamēr netiec pie tajā pašā laikā ražotas japāņu fotokameras. Kaut vai tā pati Minolta – ir dramatiska atšķirība, ir pat grūti saprast, kāpēc laikā, kad japāņi ražoja labu mantu, krievi nodarbojās ar tādām grabažām.
  Esmu darbojies ar vairākiem Zenītiem un pēc tam nopirku Minolta X-300 un X-700. Zinu, par ko runāju :)

 8. Nju man skjiet,ka bildes visnotalj labas,man patiik:) Pati arii gribu saprast Zenit fotoaparaata buutiibu…bet man viena probleema….pazuda atsperiite,tagad nepaarlec kadrs….hmmm….kaads nezin,kur kaut ko taadu var dabuut?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *