Kad viesojos Brēmenē pie draudzenes, tad pirmo reizi mūžā pagaršoju vārītu kukurūzas vālīti ar ķiploku mērci. Mums ļoti garšoja un kopš tā laika mani vajāja doma, par to, ka šādu ēdienu derētu pagatavot pašam.

Princips ir vienkāršs, nav jāmeklē pavārgrāmatas – pietiek ar veselo saprātu un virtuves rīkiem, lai vēdera labsajūtai būtu iespējams pagatavot kukurūzas vālītes. Kukurūzu tagad iespējams nopirkt gandrīz katrā Rimi lielveikalā, pie svaigajiem dārzeņiem. (Iepakojumā pa divām vālītēm. Cena? Laikam bija saprātīga :)

Nepieciešamās sastāvdaļas:

  • kukurūzas vālītes (ja izskatās, labi, tad ir svaigas :)
  • ķiploki
  • majonēze vai krējums
  • sāls un citas garšvielas pēc izvēles
  • ūdens

Pagatavošana

Liekam katliņā vārīties ūdeni. Notīrām kukurūzas vālītēm lapas un nogriežam abus galus, ja tie nešķiet pievilcīgi. Kad ūdens sāk vārīties liekam iekšā kukurūzas vālītes. Kukurūza peld pa ūdens virsu tāpēc labāk vārīt ar visu vāku.

Sagatavojam ķiploku mērci, saspiežot vienu vai vairākas ķiploku daiviņas un iemaisot tās majonēzē. Iespējams ķiplokus nepievienot, pielikt dilles un vispār ar šo mērci izrīkoties pēc patikas.

Pēc apmēram 5-7 minūtēm kukurūza ir gatava. Ņemam vālītes laukā no katliņa un liekam galdā.

Visgaršīgāk garšo karsta kukurūza, tāpēc nevajag daudz domāt un ķerties pie ēšanas. Ēd pavisam vienkārši, turot vālīti rokās un ik pa laikam iemērcot to mērcē.

Man nav nevienas bildes ar kukurūzu+mērci, jo tik garšīgā stāvoklī tā pabija pavisam īsu laika sprīdi. Pamēģiniet arī jūs!

Labu apetīti!