Man radās iespēja izmēģināt un notestēt daudzfunkciju Brother printeri un es piekritu. Tests nav tik analītisks un precīzs, kā ārzemju tehnikas portālos pierasts, jo tos varat izlasīt paši. Šis apskats ir veidots, kā vienkārša datorlietotāja pieredze izpakojot, pieslēdzot un lietojot brother printeri.

brother-tests.jpg

Atklāti sakot par to, ka ir tāda firma brother un ka tā ražo printerus uzzināju tikai, tad, kad šajā blogā parādījās reklāmas banneris, kur tas bija rakstīts, tāpēc man bija īpaši interesanti papētīt, kā tāds izskatās un strādā.

Sāksim ar piegādi – kaste ir smaga, un tik plata, ka diemžēl neizspraucās mikslatvis.lv testēšanas laboratorijas liftā, tāpēc uz piekto stāvu to uznest nācās pašiem.

Atpakošana

Printeris atpakojams viegli. Ir padomāts par tā izņemšanu no kastes. Ar plastmasas stiprinājumu palīdzību iespējams noņemt kastes virsējo daļu tā, ka kopā ar printeri paliek tikai apakša. Kasti iespējams salikt atpakaļ un transportēt arī pēc izjaukšanas. Testa laboratorijā nebija brīvas galda platības tāpēc, testēšana tika turpināta uz grīdas.

Sagatavošana darbam

Lai printeri sagatavotu darbam bija jāveic vairākas vienkāršas darbības, kuras ir aprakstītas līdzi pievienotajā pamācībā. Nav jābūt speciālistam, lai ar tām tiktu galā. Jāatbrīvojas no aizsarguzlīmēm un transportēšanai domātajiem oranžajiem plastmasas drošinātājiem.

Kārtridžu ievietošana

Kārtridžu ievietošana parasti ir viens no tiem darbiem, kurus veic tehniski pieredzējušāki datortehnikas lietotāji, bet šoreiz bija iespēja pārliecināties par to, ka arī biroja daiļā dzimuma pārstāve viegli spēja ielikt kārtridžu tam paredzētajā vietā. Kad printeris pielādēts ar kārtridžiem un ieslēgts, tas nedaudz savā nodabā parūc un piedāvā ievadīt lietošanas valodu un pareizu laiku.

Kopējam

Pirms pieslēgšanas datoram mēs sākām ar kopēšanas testu. Paņēmām pirmo žurnālu, kas gadījās pa rokai un to klonējām ar kopētāja palīdzību. Iegūtais attēls bija pārsteidzoši skaidrs, saglabātas bija visas detaļas. Datorgrafiķa Ērika smalkā acs, spēja atrast nelielu nesakritību tikai sarkanās krāsas tonī.

Dokumentu kopēšanai ir ierīkotas divas pogas: krāsu un melnbaltajam kopēšanas režīmam – katram ir sava poga. Kopējot melnbaltus teksta dokumentus atšķirību starp kopiju un oriģinālu grūti pamanīt.

Printējam pa taisno no fotoaparāta?

Protams. Ar šo printeri ir iespējams printēt gan no fotoaparāta, gan no USB flash drive (flešatmiņa, atmiņas kociņš sauciet kā gribiet).

Sākam testu ar vienkāršu Canon (PowerShot G6) ziepju trauku, taču ar to rīkojos pirmo reizi tāpēc neesmu pārliecināts, kur un kā tam iespējams ieslēgt režīmu, lai izdrukātu fotogrāfijas pa tiešo ar printera palīdzību. Turpinājām ar Nikon D2Xs un drukāšana jau padevās vienkāršāk.

Labs atvieglojums būtu pilnkrāsu LCD displejs uz printera. No ekstras, tas jau ir pārgājis par funkcionālu papildinājumu arī vienkāršākiem printeru modeļiem. Šoreiz gan jāsaprot, ka printēšana no fotoparāta noteikti nav galvenā printera funkcija, bet tikai papildus ekstra.

Pieslēdzam printeri pie datora

Pieslēgšana vienkārša, Brother instalācijas vednis (wizard) ir glīti noformēts. Pēc instalācijas nepieciešams datora restarts un printeris ir jau pilnībā gatavs darbam.

Augstas izšķirstpējas druka

Pēc pāris mxz.lv fotogrāfiju izdrukāšanas nolēmām izmēģināt kādas ir printera spēju robežas. Izdrukājām milzīgu tiff fotogrāfiju 100% lielumā ar izšķirtpēju 2400 x 600 dpi, lai redzētu, cik sīkas detaļas printeris var attēlot. Detalizācija bija ļoti laba, bija iespējams saskatīt vissīkākās attēla detaļas. Mazliet sarūgtināja printera vēlme pievienot fotogrāfijai dzeltenīgo toni. Printēts tika ar noklusētajiem iestatījumiem, tāpēc visticamāk šo problēmu var viegli labot nedaudz paregulējot printera krāsu profilu.

Parametri un cena

Detalizēti parametri atrodami brother.lv lapā. Daudz funkciju printera cena ir 639 Ls. To var iegādāties visos lielākajos biroja tehnikas veikalos. Precīzāks veikalu saraksts.

ec_seal_0807.gifSecinājumi

Šis konkrētais Brother printera modelis ir izpelnījies prestižā cnet.com portāla editors choice ar savu augsto vērtējumu 8.2 punkti no 10. Šāds vērtējums ir uzticams rādītājs, ka printeris kalpos godam. Arī citos salīdzinošajos testos šis modelis ir bijis saraksta augšgalā. Drukas ātrums ir viens no augstākajiem savā klasē (līdz 20 lapām minūtē). Drukas kvalitāte ir ļoti laba priekš biroja vajadzībām. Arī fotoattēlu druka ir dzidra un detalizēta. Secinājums – ideāls printeris nelielam birojam, kurā ir vairāk par 5 darbiniekiem, kuri regulāri drukā un kopē dokumentus. Testējot netika izmantota faksa saņemšanas funkcija, taču krāsainā faksa sūtīšana ir viens no šī printera trumpjiem.