Miks Latvis

Cepam piparkūkas?

Es par piparkūkām zinu visu:

 1. piparkūkas ir garšīgas
 2. piparkūkas vislabāk garšo, ja klāt dzer pienu
 3. vislabākās piparkūkas ir pašu rokām izrullētas, izgrieztas un izceptas

Pagājušajā gadā mēs ar draudzeni un Sidžu izcepām tematiskās piparkūkas ar Zvaigžņu Karu dalībniekiem.

Gingerbread I Piparkūkas

Šogad vēl nekas nav sacepts. Mīkla tikai gaida cepējus. Vai varat ieteikt labas idejas tematikas vai tehnikas ziņā pirms mēs sacepam zili zaļus brīnumus?

P.S.
Un vai kāds zina kāpēc šos piparcepumus sauc par piparkūkām?

15 Responses

 1. viņas vācijā joprojām tādas ir. viņu piparkūkas ir lielākas un mīkstas. iespējams vācu laikā šie latvju bāliņiem tikai piedegušās un sakaltušās deva, vot ir latiešiem cita teorija par šo cepumu būtību :D

 2. piparkūku mīklas sastāvā ir pipari, bet par kūkām, hmm… nu gan jau, ka atkal kristietība iejaukta, kā jau mamba teica, ka no vācu val, nu vācieši lv arī ieveda kristību :)
  kāda velna pēc vācieši sauc cepumu par kūku? tas ir dumš jautājums, tā ir cita kultūra, cita valoda… drīzāk jāsaka kāpec latvieši to tā ir iztulkojuši :) no otra gala respektīvi

 3. Šogad vari mēģināt taisīt mūsu politiķu piparkūkas. Droši vien kādi dekorējamie materiāli būs jāņem palīgā,lai, piemēram, attēlotu Demakovas sarkanos briļļu rāmīšus.

 4. Uzjautrinoša konditoriski etimoloģiska diskusija te izvērsusies (:
  Vācu ‘pfefferkuchen’ ir variants oriģinālajam piparkūku nosaukumam ‘lebkuchen’.
  Kāpēc kūka? No wiki: “The etymology of the term Lebkuchen is uncertain. Derivations from the Latin libum (flat bread) and from the Germanic word Laib (loaf) have been proposed. Another likely possibility is that it comes from the old term Leb-Honig, the rather solid crystallized honey taken from the hive, that can not be used for much beside baking. Folk etymology often associates the name with Leben (life), Leib (body), or Leibspeise (favorite food).”
  Vairāk http://de.wikipedia.org/wiki/Lebkuchen#Namen un http://en.wikipedia.org/wiki/Lebkuchen
  Kā sanāca šī gada piparkūkas? (:

 5. simbel: ir ok. parastās, jau apēstas, bet mākslinieciskās, vēl turas. Mums ir piparkūku divritenis, kode, Dārts Vēders, Titāniks, māja, vairāki zaķi un vēl visādi brīnumi. Man pašam labākais šķiet divritenis, kuru izgriezu no mīklas :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *