barcamp100x100-lv.gifTiem, kas seko līdzi blogiem ir zināms, ka 8. februārī (jau pēc 5 dienām!) notiks konference, kurā runās par dažādām interneta parādībām. Par šo pasākumu esmu rakstījis saistībā ar Inovāciju Inkubatoru.

Jau no paša sākuma bija zināms, ka konferencē būs iespējams piedalīties ne vairāk kā 400 interneta fanātiem. Pašā barcamp.lv lapā minēts skaitlis 200-300. Pirms kāda laika visi reģistrētie dalībnieki saņēma vēstules par to, ka žigli jāapstiprina sava vēlme ierasties pasākumā. Ceru, ka visi reģistrētie tās ir saņēmuši un aizgājuši uz norādīto adresi, lai atkārtoti parādītu gatavību doties uz konferenci. Ir saprotama šāda sistēma, jo tie, kas reģistrējās pirms vairākiem mēnešiem var būt jau ir pārdomājuši. Saprotams, ka dalībniekiem vajadzēja ļaut reģistrēties virs norādītajai normai 400. Bet visam ir sava robeža.

Es negribu būt īgnais negatīvists, bet šajā visā lietā man nav īsti saprotams, kāpēc vēl joprojām ir iespējams reģistrēties BarCampam, ja jau ir sen droši zināms, ka iekšā tur nebūs iespējams tikt? Kāpēc daži joprojām staro no prieka raugoties uz to, ka reģistrēto dalībnieku skaits (>1000) skaidri parāda, ka 600 ieinteresēto personu būs vīlušies?

Kāpēc vīlušies? Reģistrējoties nekur nav norādīts, ka cilvēks uz pasākumu netiks un ka aizpildot anketas viņš tikai iznieko laiku.

Es piedalīšos BarCamp. Tā ir pamats domāt vēl 1016 cilvēkiem, jo par to vēsta uzraksts lapas augšā: “already 1017 participants.”

Rodas sajūta, ka mistiskā dalībnieku reģistrēšanās kārtība ir apzināts solis. Kāpēc tā tiek darīts? Labs jautājums.

Es atvainojos, ja es saceļu lieku brēku, bet publiski nekādi paskaidrojumi par to, kāpēc reģistrēšanās sen nav apturēta, nav atrodami.