logo-mix.gif

Iepriekšējā rakstā pilsoniskā žurnālistika un motivācija rakstīju par to, ka viena no galvenajām problēmām veidojot pilsoniskās žurnālistikas portālus ir autoru motivācijas trūkums.

Kā jau iepriekš minēju, autoru labi motivē diskusija, kas veidojas komentāros. Kā piemērs kalpo šodienas “karstākā” tēma mix.lvPiena karš. Pie šī raksta ir 16 komentāri, gandrīz puse no visiem šodien (pagaidām 35) pievienotajiem komentāriem.

komentāri

Pašlaik mix.lv autoriem ir jāpiecieš tas, ka projekta sākuma stadijā ir salīdzinoši maz komentāru. Par laimi statistikas dati liecina, ka gan apmeklētāju skaits, gan komentāru skaits lēnām un pakāpeniski aug:

Janvārī tika pievienotas gandrīz 170 ziņas un vairāk kā 300 komentāri. Tātad vidēji 5 ziņas un 10 komentāri katru dienu
mix.lv janvāra apkopojums

Pēdējās nedēļas laikā ik dienas mix.lv tika publicētas līdz pat 10 ziņas. Arī komentāru skaits aug ar katru jaunu nedēļu. Esam dzirdējuši sūdzības par to, ka komentēšana ir neērta nereģistrētiem lietotājiem, šo problēmu gatavojamies atrisināt līdz ar jaunajiem portāla uzlabojumiem.

Šodien mix.lv raksta komentāros pajautāju par šo motivācijas lietu pašiem portāla lietotājiem. Lūk dažas atbildes:

Džerijs Šterns: Man patīk bloga iespēja (būt)* relatīvi draudzīgā kompānijā bez ierakstiem par to, kurš ar ko guļ vai dzer :) Reāli – ja man būtu jāatbild uz jautājumu, kas motivē mani rakstīt mix.lv, es nespētu to izdarīt. Biju kaut ko kaut kur uzrakstījis, un Kaspars teica – moš uzraksti arī mix.lv. Es teicu, ka neies cauri, bet uz saitītes tomēr uzspiedu :D Vispirms man likās, ka tā ir laba vieta, kur vēlreiz publicēt rakstu par ūdenspīpēm – pēc tam iepatikās sistēma. Un ar to pašu bija cauri. :D

Chirix: Par motivāciju – honorārs izklausās pārāk labi lai būtu patiesība. Pietiekami laba motivācija būtu daudz interesantu komentāru pie rakstiem (ne tikai saviem, bet vispār diskusijas).

Joprojām domājam par labāko veidu, kā apbalvot aktīvākos autorus.

statistika

mix.lv autoriem savā profila lapā ir iespējams sekot līdzi gan kopējai statistikai, gan arī tam, cik reizes ir apskatīts katrs raksts. Tas dod priekšstatu par to, kurš raksts lasītājiem bija vairāk interesants un kurš mazāk.

statistika.jpg

statistika par katra raksta skatījumiem

reitings1.jpg

autora reitings un kopējā statistika

Kā redzams ir pievienota iespēja izmantot FeedBurner pakalpojumus, ja ir vēlēšanās uzskaitīt arī RSS lasītājus. Šī funkcija nav īpaši reklamēta, bet tā darbojas jau samērā ilgu laiku.

Dažiem vienādības zīme starp “motivācija” un “komentāru skaits” šķitīs nepieņemama, taču šis vienkāršotais modelis, labi palīdz izskaidrot mix.lv notiekošo.

Ja jums šajā sakarā ir cits viedoklis, labprāt vēlos to uzklausīt.

* – mans iestarpinājums