Miks Latvis

Search

80 dienās līdz pusmaratonam

pusmaratons.jpg

cc.giffotogrāfijas autors Tracy Collins

Papuass man aizvakar pajautāja, vai es gatavojoties Rīgas maratonam. Man tas likās tīri labs joks. Bet es par to padomāju, tad padomāju vēl mazliet un izlēmu, ka varētu sev nospraust mērķi un piedalīties Rīgas pusmaratona sacensībās. 21 kilometrs un 97,5 metri. Tas būs garākais noskrietais gabals manā mūžā.

Līdz maratonam ir palikušas aptuveni 80 dienas, tas nozīmē, ka ir pietiekami daudz laika kārtīgiem treniņiem. Kā gatavoties? Rīgas maratona lapā ir padomi un ieteikumi, kā arī jau gatava treniņu programma. [pusmaratona programma – PDF]

Savadīju visus skriešanas datumus telefona kalendārā. Pirmo nedēļu esmu mazliet nokavējis, bet nekas, tālāk visu izpildīšu pēc plāna. Laiku pa laikam padošu ziņu par to, kā man klājies. Ja nemaldos, tad 80 dienu laikā man būs jāpieveic 234 kilometri. Traks skaitlis. Bet man arī šis pasākums šķiet diezgan traks.

Ja jau 80 dienās var apbraukt apkārt pasaulei, tad var arī sagatavoties startam pusmaratonā.

14 Responses

 1. es gribu ar Tevi nosleegt deriibas!! gan par trenninjplaana izpildi (manupraat nezipildi), gan maratona noskrieshanu!!! :) vareetu sadereet uz to ka zaudeetaajs triis meeneshu garumaa mazgaa uzvareetaaja traukus vai izmaxaa paiku makjitii :) Tev vismaz buutu motivaacija trenneeties.. :)

 2. Sidza: es ar tevi nekādas derības neslēgšu, man tāpat ir pietiekama motivācija trenēties riepas izskatā :) (turklāt zinu, ka esmu tev parādā visu savu mantību :) + derības mani iegāž kaut vai no tā punkta vien, ka es mūžīgi visur zaudēju.

  es zinu, ka tu zini, ka es esmu slinks kā pelavu maiss, tāpēc tas var izklausīties pārsteidzoši, bet es reizi pa reizei es tomēr varu šo to sasniegt, ja esmu kārtīgi nospraudis sev mērķi.

 3. Laikam esmu baigi samaitāts, bet- Onkuli vai Tu tiešām esi slēdzis derības uz savu mantību? :) (piedod, bet biku jautri palika :)).
  Par tēmu- Vai Tev ir nosprausts arī kāds laika limits kurā centīsies iekļauties?

 4. baltais runcis: tas par to mantību tāds pusjoks-puspatiesība. mēs spēlējām pokeri ar sētas likumiem un es ieķīlāju visu, kas man bija, bet ne jau Mantību. :) mēs patiesībā spēlējām tikai uz žetoniem.

  Laika limitu es droši vien nospraudīšu pēc pāris skriešanas reizēm, kad būšu noskrējis kādu gabalu, kas ir garāks par 10 km. Pagaidām mans mērķis ir, pirmkārt, iekļauties 3 stundās. Tālāk jau redzēšu ko varu un ko nē.

 5. Man ar tāds pats mērķis – pusmaratons. 5km šķiet pa vienkāršu un maratons nogalinātu. Tā treniņprogramma nešķiet ar pārāk maz skrējieniem? Es laikam sevi tik traki nemocīšu un sākumā trenēšos 2x-3x nedēļā pa mazāk kilometriem skrējienā (~5..~9). Ar aprīli varētu sākt veikt vairāk par 10km vienā reizē, bet pa 2x nedēļā. Redzēs, kā iznāks..

 6. Raikons: 42 kilometri ir nedaudz par traku priekš tāda zaļknābja kā es. Tas varētu būt nākošā gada mērķis. Paskriešu garos gabalus un skatīšos, kā jūtos. Līdz šim neko garāku par 11 km neesmu skrējis. Man ir nelielas kuņģa problēmas (izbijusi čūla) un maratona slodze varētu mani ātri vien novest līdz “ātrajiem.”

 7. Pareiza nostāja! Pusmaratons arī manu mērķu sarakstā. Laba ideja par treniņa plāna ievadi tālruņa kalendārā! Tikai galvenais – pie sasniegtā neapstāties. Es ar to nedomāju – jaunu sasniedzamo virsotņu plānošanu, bet gan neatgriešanos pie tās pašas vecās riepas.
  Tiekamies pie arēnas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *