mans pirmais 13 km skrējiens

Sestdien noskrēju pirmo 13 km garo skrējienu savā mūžā. Skriešanas laiks gandrīz precīzi pusotra stunda.

Vidējais ātrums 8,67 km/h. Gandrīz 7 minūtes uz katru kilometru. Atkal baigi lēni. Ja neskaita pirmo kilometru tad lielākais ātrums bija astotajā kilometrā – 9,3 km/h.

No šīs reizes vēl nevar spriest, taču pusmaratona noteiktajā 3 h limitā man vajadzētu iekļauties. Man priekšā vēl 3 garie skrējieni 14, 16 un 18 km. Pērējie ir 10 km vai mazāk. Astoņpadsmitnieks parādīs vai es patiešām būšu spējīgs pieveikt pusmaratonu (atlikušas tikai 33 dienas).

Šoreiz sajūtas skrienot bija ļoti labas. Ausīs skanēja tikai un vienīgi ķīmiskie brāļi , kuru ritms ļoti labi palīdzēja. Es sāku izjust skriešanas narkotisko iedarbību, jo prieks pēc skrējiena ir baigais. Arī skriešanas laikā neviļus gribas smaidīt. Beigās jutos ļoti labi, nebiju sevi it ne maz samocījis.

Svarīgas lietas, kuras turpmāk ir jāņem vērā:

  • jānopērk skriešanas zeķes,
    jo 4-5 km pirms beigām jutu, ka uz abu kāju mazajiem pirkstiem ir tulznas. Pārnākot mājās konstatēju, ka pirkstu apakšas klāj glīti ūdens maisiņi :( .
  • jānopērk skriešanas apenes,
    lai cik tas arī smieklīgi neizklausītos, arī cisku iekšpuses man ir noberztas, tajās vietās, kur apenēm ir vīle.

Ap 10 km var sākt kaitināt katrs sīkākais gruzītis kurpē vai zeķē, tāpēc turpmāk jāveic baigā inspekcija.

Ar pārējiem sagatavošanās darbiem viss bija kārtībā. 3 h iepriekš paēdu, un pirms skrējiena iedzēru pusmalku sulas.

Grūtības ir ar labas trases atrašanu. Negribas divas reizes skriet pa to pašu trotuāru. 18 km gadījumā laikam nāksies noskriet visu Juglas ielu un tad pa Biķernieku un Lielvārdes ielu būs jāskrien līdz Brīvības gatvei. Lai gan no otras puses man patiktu vairāk pa zaļumiem paskriet.

Lūk mans maršruts: