Miks Latvis

TB/LNNK reklāmas klips “Atbalsti savējos!”

Eglītes

TB/LNNK izveidotais reklāmas klips pašlaik tiek ķidāts pilnā sparā. Man pašam, pirmajā brīdī, noskatoties klipu, bija grūti noticēt, ka kaut kas tāds patiešām ir nonācis līdz TV ekrāniem.

Pieņemot, ka pie klipa strādājusi speciālistu komanda kļūst diezgan skaidrs, ka šī klipa mērķis, parādot krievus kā sliktos, ir provocēt un izaicināt skatītājus.

No vienas puses, nekādas robežas netiek pārkāptas, taču sižets ir nepārprotams – krievi nesveicinās, nerunā latviski un nepērk vietējās eglītes no labsirdīgā večuka, savukārt mazā meitene sašķoba seju tiklīdz izdzird krievu valodu.

Ja mērķis bija pievērst uzmanību, tad tas ir panākts. Interneta iemītnieku domas dalās, vieni apgalvo, ka klips ir labs, jo parāda reālo situāciju, otri tikmēr saskata klaju naida kurināšanu.

Lūk arī video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YYynwubZwKc[/youtube]

Saite, ja video nedarbojas.

Un kādas sajūtas rodas jums, skatoties šo video?

34 Responses

 1. Bāc! Sūds pa to lv-rus tēmu, pats klips ir klaji pārsaldināts mēģinot tagad (!tagad) pievērst latvieti kaut kādām patriotismam atbalstot savējos (! kurus savējos? tos kas valdībā?!)
  Un tā nav reklāma lai ienīstu krievus. Taču reklāmā šis krieviskums ir “burvīgi” uzsvērts, lai patriotiskos latviešus vēl vairāk uzkurinātu “atbalstīt savējos”. Manipulatīvi riebīga reklāma.

 2. Bišku salkans, bet tā jau ir, tikai kad jātaisa politiskā reklāma, tikai tad top video par reālo sašķelto divkopienu Latviju. Latvieti un krievu vieno tikai pudele, un tā pati uz tusiņa laiku..

 3. Ir pagrūti kaut ko uztvert kā ne-reklāmu, ja tā ir taisīta tieši tādā stilā. Mūzika, ainas un viss pārējais, kas ir tendēts uz manipulēšanu. Jāatzīst, ka aukstasinīgi novērtējot – ļoti laba un profesionāla reklāma, bet… Kauna gan viņiem nav. Taisīt video ar ziemas pasakas tēlu, lai atbalsta savējos… Uz nerva paķer nu ļoti. Vārdsakot – domas nemainās.

 4. Tādā gadījumā lielai daļai klipu, kur izmantota krievu valoda var to piesūt…Bezjēdzīgi sacepušies esiet, nekāda naida kurināšana tur nav.

  Varu tikai piekrist visiem, kam kretinē cilvēki, kas nezin valsts valodu un parazitē šeit.

 5. Man vairāk tīk lūkoties uz to, ko gan jaunu spēj izdomāt politiskie spēki, jo šādā laikā iedzīt cilvēciņiem uztcību, kad valsts pa lielam sačakarēta, ir ļoti grūti.

  Kā nu kurš, viens izmanto kādu pazīstamu dziesmu un apelē pie balsotāju sirdīm ar skatiem uz Rīgu, cits piesauc krievus.. Manuprāt, šīs būs vienas no interesantākajām vēlēšanām pēdējā laikā! Kā arī, priecājos par katru jaunu reklāmas kampaņu – šajā laikā ar saukļiem “mēs uzcelsim skolas, palielināsim pensijas” vairs cauri nevar tikt, ir jākļūst radošākiem un tieši to arī ‘viņi’ dara. Forši!

  Bet reklāma kā tāda.. Manuprāt, tā nemelo, drīzāk parāda to, ko mēs negribam redzēt, tamdēļ dažiem arī tā tik ļoti netīk.

  S.C. paldies par video, es pat nebiju par tādu dzirdējis.

 6. Reklāma kvalitatīva, bet, zinot Latvijas situāciju ar krievvalodīgajiem, latviešiem, dažādām uztverēm un interpretācijām, diezgan riskanta. Hmm. Nez cik tāda reklāma izmaksājusi…

 7. Reini, izrādās Tu nezini, ka eglītes speciāli audzē.
  kāda primitīva doma – jaungada eglīšu dēļ tiek izcirsti plašie Latvijas meži … bērnudārzs

 8. Man patik klips loi.. ai ai ko aiztaviet, ja butu angu valoda tad ok ne? Normals jaunais krievs attelots bij.. nu un !! tocna tradsi ar ko cepties… ja kas jabalso bus velesanas par nacionalistiem..

 9. vel piebilde, tagad ekanomiska krize, varbut maksajam kadu santimu vairak, bet perkam LV produktus ne lt un citus.. tas bus ziedojums no katras kabatas Latvijas ekanomiskai atveselosanai un uznemeju glabsanai…

 10. Manuprāt, reklāma mudina Latvijas pilsoņiem pirkt vietējo preci, atbalstot mūsu uzņēmējus. Naida kurināšanu še var izsapņot tad, ja tā vien prātā – tā arī parādās tie pārsātinātie un izfantezētie komenti…

 11. Klipam ne vainais. Vairāk tādus, ar patriotisku piegaršu savādāk šis liberānims ir jau drusku piegriezies. Gandrīz katrai tautai galugalā ir sava valsts, kur izpausties.
  Par vēlēšanām… Nu, nacionālisti vai jāboikotē vispār šis 4.maija marazms.

 12. līdz “rīt tavs znots!” tur ir ļoti tālu.
  a vispār man patika. ideja pirkt latvijas preci ir tikai atbalstāma. un reklāmai jābūt nedaudz šokējošai, lai labāk iedarbojas.

 13. Forša reklāma.Un dziesma arī smuka.Labi ka neuztaisīja viņu kā bija no sākuma ieplānots ka itkā tas krievs izlien trenniņbiksēs no bebmbja ar savu veceni

 14. Nu man patīk! Un pareizi jau dara, ka izceļ to latviskumu vajag jau latviešiem vairāk to latvisko pašapziņu celt! Jo citas tautas māk mums uzspiest savu… :(

 15. Var jau strīdēties vai ir vai nav naida kurināšana, bet domāju ka svētīga, jo sen pa krievu tv notek naida kurināšana Latvieši fašisti u.c tākā klips ir ok. Un būsim reāli ja tu krievam nerunāsi krievu valodā tad 70% gadījumos viņam būs ļoti negatīva un rupja attieksme pret tevi. Tākā nekas samelots

 16. es pievienojiet idejai par naida kurināšanu…

  tiesa, tēls, jaunais krievs ir perfekts, doma pasniekt labi, tikai kāds ir patiesas mērķi reklāmai, bet latvijas preces atbalsīšanas?

 17. kameer te gudri daudzi runaa par naida kurinaashanu tad es uzskatu ka taa ir vienkaarshi reklaama kas mudina nopirkt tepat latvijaa latvijas preci bet ko gan mums veel citu ko paardot kaa to kas mums ir latvijas egliites :) nesaskatu te arii nekaadu patriotismu…tikai egles…jebkura reklaama kautko uzspiez tapeec vispaar neskataties tv tad nebuus lieki laiks jaateeree rakstot komentaarus…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *