Miks Latvis

Skullcandy FMJ iPhone austiņas

skullcandy iPhone FMJ

Pirms dažām nedēļām man radās iespēja tikt pie Skullcandy FMJ iPhone austiņām. Šīs austiņas, kā jau viegli noprast, ir speciāli veidotas, lai sadarbotos ar iPhone un (kā jau ne tik viegli noprast) ar Blackberry Curve sērijas telefoniem.

Īsumā: skaļruņi ir ievietoti alumīnija korpusos, vadā iebūvēts mikrofons un telefona vadības poga, austiņas ir iespējams pieslēgt arī pirmajai iPhone paaudzei, kurai pieslēgšanas vieta ir šaura bezizeja.

Kas šīm austiņām ir tik īpašs?

Pirms es sāku veidot šo aprakstu es izpētīju, ko par šīm austiņām raksta lielākie tehnoloģiju un austiņu portāli, un gandrīz visur bija minēts, ka šīs ir labākās vai vienas no labākajām iPhone austiņām, kādas iespējams iegādāties.

Pasaulē noteikti ir arī labākas in-ear austiņas, bet šoreiz visu izšķir tas, ka Skullcandy ir pievienojuši papildus pogu un mikrofonu, jo tikai ar šīm papildfīčām austiņas kļūst maksimāli ērtas lietošanā – zvanu pacelšana, dziesmas pauzēšana, nākamās dziesmas klausīšanās (dubultklikšķis), iepriekšējās dziesmas klausīšanās (trubultklikšķis).

Tātad, pirms pusgada es iepirku Apple iPod in-ear austiņas un tajā brīdī man šķita, ka tās ir dikti labas. Tagad man liekas, ka tās ir knapi labas. Ar Apple austiņām var skatīties raidījumus un kaut ko paklausīties, bet tās galīgi nav nekas īpašs.

Viens no pārsteigumiem bija 2 komplekti ar īpašajiem putveidīgajiem “uzbāžņiem,” kas patiešām maina formu, kā minēts aprakstā un piekļaujas auss iekšējam reljefam, bet pēc tam, kad tos izvelk ārā atkal paliek par parastiem putveidīgiem gabaliņiem. Nezinu, cik ilgi šāds efekts saglabājas, bet testējot sapratu, ka ar šiem brīnumiem apkārtējie trokšņi tiek slāpēti tik labi, ka jau baisi paliek.

skaņa

Lai dabūtu perfektu skanējumu iespējams nāksies pamainīt ekvalaizera iestatījumus, šīm ausīm ir mazliet savādāka izpratne par basu un augšu sadalījumu nekā man. Citiem varbūt liksies, ka viss ir kārtībā. Precīzi nevaru aprakstīt, bet ir gadījumi, kad gribās dziļāku un plašāku skanējumu, bet no otras puses, no in-ear nevar prasīt to pašu, ko no HD 515.

Viena no patīkamākajām lietām ir trokšņu izolēšana ar tiem putu gabaliem. Kad ausis virsū, cilvēki uz ielām kustina mutes bez skaņas, mašīnas neizdod ne rūcienu un rodas sirreāla sajūta, ka esi iekļuvis video klipā un visa pilsēta ir uzņemšanas laukums. Tas izklausās dikti bīstami, bet patiesībā, tas dod iespēju nelietot maksimālo skaļumu, kuru patiesībā esmu izmantojis diezgan reti, jo ar pusīti ir pietiekami.

Saslavēt ir viegli, tāpēc pacilāju prātā plusus un mīnusus. Ja vēl kāds ir lietojis, varat komentāros papildināt ar saviem ieteikumiem.

plusi

 • ir vadības pogas un iespēja atbildēt uz ienākošajiem zvaniem
 • labi slāpē apkārtējos trokšņus
 • komplektā ir katram auss izmēram piemēroti gumijas “uzbāžņi”
 • sader ar pirmās paaudzes iPhone, ar kuru parasti nevienas austiņas nesader

mīnusi

 • dažiem var nepatikt mazliet uzkrītošais dizains (sudrabotais vads, piemēram)
 • vadu savienojuma vieta un vadības poga/mikrofons ir pēc formas līdzīgi un var sajukt, ja vadās pēc taustes
 • vadības poga ir salīdzinoši maza (to nav tik viegli nospiest pēc taustes, kā oriģinālajām austiņām, kur varēja spiest, ko pagadās, jo viss mazais korpuss bija kā poga)
 • cena ~56 Ls, manuprāt diezgan padaudz šajos krīzes laikos, bet ja jau ir iepirkts blekberijs vai aifons, tad šai summai nevajadzētu likties tik traģiskai

secinājumi

Ja nepieciešamas jaudīgas speciāli iPhone pielāgotas austiņas ar visām ierastajām funkcijām, tad labākas par šīm laikam nebūs viegli atrast. Vienīgais nopietnais mīnuss ir cena, bet tā šķiet saprātīga, ja ņem vērā, ka skaņa patiešām ir vismaz divas reizes labāka, kā iPod ausīm, kuras izmaksāja 29 Ls.

Par to, kur Latvijā iespējams iegādāties šīs austiņas un cita informācija ir atrodama šeit.

Pašās beigās garlaicīgās detaļas:

Skaļruņa izmērs: 11 mm
Frekvenču diapazons: 16 – 20 000 Hz
Pretestība: 16 Ω
Vada garums: 1,1 m, ar alumīnija pinuma ekranējumu, iebūvētu mikrofonu un tālruņa vadības pogu
Spraudnis: 3.5mm apzeltīts
Maksimālā ieejas jauda: 500mW
Komplektā auduma maisiņš transportēšanai un nomaināmi trīs izmēru gumijas slīveri un Compy™ foam tehnoloģijas slīveri, kas pielāgojas auss formai

Paldies chillstyle.lv par iespēju saņemt šo austiņu komplektu testēšanas nolūkiem.

12 Responses

 1. Šefs bija ilgu laiku pirmās paaudzes iPhona lietotājs ar palielu dziesmu kolekciju. Dikti skavēja standarta austiņas un nekādā veidā negribēja piekrist in-ear ausīm.
  Tomēr ne viss ir mūžīgs un ausīm kirdik. he he. Ieteicu šīs pašas Skullcandy :D
  Tagad viņš pārklausās visu savu kolekciju vēlriez. Metallicas konci Rīgā klausijās visu dienu…

 2. Papuass:
  Šo lietu labi apzinos, tāpēc nokāpjot no ietves cenšos būt uzmanīgs. Ikdienā staigāt daudz nesanāk, galvenokārt, ausis tiek lietotas sabiedriskajā transportā.

 3. Jā, es pats tos putu “uzbāžņus” pat nemaz neesmu pamēģinājis, toč bailīgi :D Parasti austiņas lieku staigājot pa ielu, un man pietiek ar tām gumijas uzlikām. Apkārtējos trokšņus slāpē pietiekami, lai nebūtu jāklausās baigi skaļi, bet tomēr paliek iespēja arī dzirdēt apkārt notiekošo…

 4. Iegādājamies pārveidotāju priekš pirmās paaudzes iFona (~1-5Ls) un nopērkam normālas Sennheiser in-ear austiņas – Problēma atrisināta.

  Mikrafoniem ir tieksme k-kur pazust šalēs, aiz jakas utt, kā rezultātā no tiem nav nekādas jēgas. Kā rezultātā nākās vien vilkt ārā telefonu lai parunātos :)

 5. peech:
  Nav tik traki, mana pieredze ir tāda, ka miķis ir salīdzinoši jaudīgs un var runāties arī tad, ja nav piebāzts tieši pie mutes. Turklāt tas ir ērti, klausies mūziku, tev piezvana, parunājies un tu klausies tālāk – nekāda bakstīšanās ap klausuli.

  misters:
  Atšķirība ir tāda, ka pirmajai iPhone paaudzei, tā sprauga ir ļoti šaura un tur nav iespējams ievietot (gandrīz) nevienas parastās austiņas. Vēl atšķirība ir tāda, ka pa šo spraudni tiek sūtīta info arī pretējā virzienā.

  Marcis:
  Izskatās jocīgi stilīgas

 6. To misters:

  Ja apskatīsies uzmanīgi, tad pamanīsi, ka šīm austiņām 3.5mm “jack” ir četrdaļīgs, nevis trīsdaļīgs, kā tas ir parasti. Tāpēc arī ir būtiskākā atšķirība, ka šīs austiņas kalpo ne tikai, lai klausītos, bet arī lai runātu un vadītu iPhone ar mikrofonā iebūvēto pogu.

  Otra lieta, šis četrdaļīgais 3.5mm jack ir paredzēts tieši iPhone (arī Blackberry), jo, piemēram, ar Nokia (tiem modeļiem, kam ir 3.5mm caurums) tas diemžēl nestrādā, jo acīmredzot neder kontaktu vietas. Un uzmanīgi, jo nestrādā ne vien hands-free funkcija, bet nesader arī klausīšanās kontakti.

 7. Ja kādam interesē Skullcandy FMJ austiņas (bez mikrafona, nav specializētas iphone, der visam), ir lieliska iespēja šādas autiņas par ļoti zemu cenu iegādāties, kā arīvar iegādāties cita veida skullcandy austiņas. Sīkākai informācijai rakstiet shazeemelectronic@inbox.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *