skullcandy iPhone FMJ

Pirms dažām nedēļām man radās iespēja tikt pie Skullcandy FMJ iPhone austiņām. Šīs austiņas, kā jau viegli noprast, ir speciāli veidotas, lai sadarbotos ar iPhone un (kā jau ne tik viegli noprast) ar Blackberry Curve sērijas telefoniem.

Īsumā: skaļruņi ir ievietoti alumīnija korpusos, vadā iebūvēts mikrofons un telefona vadības poga, austiņas ir iespējams pieslēgt arī pirmajai iPhone paaudzei, kurai pieslēgšanas vieta ir šaura bezizeja.

Kas šīm austiņām ir tik īpašs?

Pirms es sāku veidot šo aprakstu es izpētīju, ko par šīm austiņām raksta lielākie tehnoloģiju un austiņu portāli, un gandrīz visur bija minēts, ka šīs ir labākās vai vienas no labākajām iPhone austiņām, kādas iespējams iegādāties.

Pasaulē noteikti ir arī labākas in-ear austiņas, bet šoreiz visu izšķir tas, ka Skullcandy ir pievienojuši papildus pogu un mikrofonu, jo tikai ar šīm papildfīčām austiņas kļūst maksimāli ērtas lietošanā – zvanu pacelšana, dziesmas pauzēšana, nākamās dziesmas klausīšanās (dubultklikšķis), iepriekšējās dziesmas klausīšanās (trubultklikšķis).

Tātad, pirms pusgada es iepirku Apple iPod in-ear austiņas un tajā brīdī man šķita, ka tās ir dikti labas. Tagad man liekas, ka tās ir knapi labas. Ar Apple austiņām var skatīties raidījumus un kaut ko paklausīties, bet tās galīgi nav nekas īpašs.

Viens no pārsteigumiem bija 2 komplekti ar īpašajiem putveidīgajiem “uzbāžņiem,” kas patiešām maina formu, kā minēts aprakstā un piekļaujas auss iekšējam reljefam, bet pēc tam, kad tos izvelk ārā atkal paliek par parastiem putveidīgiem gabaliņiem. Nezinu, cik ilgi šāds efekts saglabājas, bet testējot sapratu, ka ar šiem brīnumiem apkārtējie trokšņi tiek slāpēti tik labi, ka jau baisi paliek.

skaņa

Lai dabūtu perfektu skanējumu iespējams nāksies pamainīt ekvalaizera iestatījumus, šīm ausīm ir mazliet savādāka izpratne par basu un augšu sadalījumu nekā man. Citiem varbūt liksies, ka viss ir kārtībā. Precīzi nevaru aprakstīt, bet ir gadījumi, kad gribās dziļāku un plašāku skanējumu, bet no otras puses, no in-ear nevar prasīt to pašu, ko no HD 515.

Viena no patīkamākajām lietām ir trokšņu izolēšana ar tiem putu gabaliem. Kad ausis virsū, cilvēki uz ielām kustina mutes bez skaņas, mašīnas neizdod ne rūcienu un rodas sirreāla sajūta, ka esi iekļuvis video klipā un visa pilsēta ir uzņemšanas laukums. Tas izklausās dikti bīstami, bet patiesībā, tas dod iespēju nelietot maksimālo skaļumu, kuru patiesībā esmu izmantojis diezgan reti, jo ar pusīti ir pietiekami.

Saslavēt ir viegli, tāpēc pacilāju prātā plusus un mīnusus. Ja vēl kāds ir lietojis, varat komentāros papildināt ar saviem ieteikumiem.

plusi

  • ir vadības pogas un iespēja atbildēt uz ienākošajiem zvaniem
  • labi slāpē apkārtējos trokšņus
  • komplektā ir katram auss izmēram piemēroti gumijas “uzbāžņi”
  • sader ar pirmās paaudzes iPhone, ar kuru parasti nevienas austiņas nesader

mīnusi

  • dažiem var nepatikt mazliet uzkrītošais dizains (sudrabotais vads, piemēram)
  • vadu savienojuma vieta un vadības poga/mikrofons ir pēc formas līdzīgi un var sajukt, ja vadās pēc taustes
  • vadības poga ir salīdzinoši maza (to nav tik viegli nospiest pēc taustes, kā oriģinālajām austiņām, kur varēja spiest, ko pagadās, jo viss mazais korpuss bija kā poga)
  • cena ~56 Ls, manuprāt diezgan padaudz šajos krīzes laikos, bet ja jau ir iepirkts blekberijs vai aifons, tad šai summai nevajadzētu likties tik traģiskai

secinājumi

Ja nepieciešamas jaudīgas speciāli iPhone pielāgotas austiņas ar visām ierastajām funkcijām, tad labākas par šīm laikam nebūs viegli atrast. Vienīgais nopietnais mīnuss ir cena, bet tā šķiet saprātīga, ja ņem vērā, ka skaņa patiešām ir vismaz divas reizes labāka, kā iPod ausīm, kuras izmaksāja 29 Ls.

Par to, kur Latvijā iespējams iegādāties šīs austiņas un cita informācija ir atrodama šeit.

Pašās beigās garlaicīgās detaļas:

Skaļruņa izmērs: 11 mm
Frekvenču diapazons: 16 – 20 000 Hz
Pretestība: 16 Ω
Vada garums: 1,1 m, ar alumīnija pinuma ekranējumu, iebūvētu mikrofonu un tālruņa vadības pogu
Spraudnis: 3.5mm apzeltīts
Maksimālā ieejas jauda: 500mW
Komplektā auduma maisiņš transportēšanai un nomaināmi trīs izmēru gumijas slīveri un Compy™ foam tehnoloģijas slīveri, kas pielāgojas auss formai

Paldies chillstyle.lv par iespēju saņemt šo austiņu komplektu testēšanas nolūkiem.