Miks Latvis

Un kurš būs tik drosmīgs?

Vai tu vilksi ārā savu maku tunelī pie autoostas? Rīgas Satiksme, uzskata, ka šis tunelis ir lieliska vieta, lai tu izvilktu maku un pirktu sev slaveno e-talonu.

e-talona automāts autoostas tunelī

foto: tvnet.lv

Labi, un nestāstiet, man par video novērošanas kamerām un to, ka tuneļi ir drošas vietas. Kāds man labums, ja mani un manu kabatzagli nofilmēs? Pat ja policija sadzīs rokā kabatzagli (par ko es ļoti šaubos), fakts jau nemainīsies – zādzība būs notikusi.

via mokele.lv

36 Responses

 1. Armands Brants:
  Gribi, varu pastāstīt, kur jābūt automātiem?
  Lielākajās pieturās centrā, lielākajos galapunktos, pie autoostas, stacijas, lidostas izejas (lai iebraucēji varētu iegadāties biļetes). Vēl var nolikt vietās, kur atradās vecās kases, kā arī tajos punktos, kuros ir sapulcējušies ierastie bankomāti.

  Es gribu tikai teikt, to, ka mēs neesam visa pasaule, šeit ir Rīga, un autoostas tunelis nepavisam nav tā vieta, kur es gribu vērt vaļā somu un vilkt laukā naudas maku.

 2. Droši vien Rīgas Satiksme nav tādi baigie naži, ka var vienlaicīgi visās minētajās vietās salikt automātus, bet es pieņemu, ka būs.
  Kas attiecas uz īpašo Rīgu – man tomēr liekas, ka arī citās pasaules lielajās pilsētās kriminālā situācija nav ne par mata tiesu labāka, lielajā vairumā pat sliktāka.

 3. Šis nebūt nav vienīgais tunelis, kurā izvietots e-talonu automāts.
  Pirms nedēļas ieraudzīju šo brīnumu centrāltirgus tunelī (ejot no origo uz tirgu) un sanāca diezgan nevaldāmi smiekli par ideju (man gan pirmais jautājums bija – cik ilgi tas tur vēl stāvēs?).

 4. Dveesele, nē, to sauc par ‘uzprasīšanos’, ja tādā vietā velc ārā savu maciņu.

  Pat stacijā reiz ņemot naudu no bankomāta ievēroju kā 2-3 džeki pa gabalu šo automātu un tur tuvumā esošos cilvēkus draudzīgi nopēta. Kur nu vēl tunelī, phe.

 5. Nah man to Rīgas Satiksmi vajag? Labprāt no rītiem uz darbu ejot, kājām pastaigājos. Vismaz pamosties no rītiem vieglāk ;)

  Un jā – garāmejot nobrīnījos par tiem aparātiem tajā tunelī, pēc tam atminējos, ka tak tie takš slavenie e-uzpildes automāti :) Un jā – humors labs… nemaz, ja godīgi neaizdomājos :D

 6. Nu moins, tādu paranoju pret tuneļiem jau vajadzētu ārstēt! :D
  Pats personīgi tajos tuneķlos neesmu bijis vismaz kādus gadus 7, bet ja tur vēl jo projām ir tās “bodītes”, tad acīmredzot cilvēki tur velk ārā makus! Un ja viņi tur pēr mūziku, grāmatas, desmaizes (vai ko nu tur tirgo), tad kapēc lai viņi nepirku e-tamponu?

 7. …:

  Nu re nu pats atbildēji uz savu jautājumu. Un tas attiecas arī uz pārējiem, kuriem šķiet, ka tas tunelis ir droša vieta. Tie, kas nelieto tuneļus, vienkārši par maz ir izjutuši šo auru. Es kā students būdams esmu labi un daudz staigājis pa tuneļiem, kad devos uz laukiem ar autobusu un tie skati, tie cilvēki, kas burtiski dzīvo tuneļos ir gana daudz pieredzēti, lai es varētu droši teikt, ka autoostas tunelis nav tā vieta, kur vicināties ar atvērtu maku. Es nesaku, ka tad uzreiz 100% būs šaize, bet vienkārši vajag domāt ar galvu, nu nav tā labākā vieta, kur visādiem kriminālajiem elementiem izrādīt sava maka un somas saturu.

 8. nu nebūs jau tas vienīgais automāts, un šis ir 100x labāks variants, nekā būvēt kārtējo kvadratūru aizņemošo būdiņu uz ietves kā kārtējo šķērsli – korķi gājējiem. Onkulim urlufobija :D

 9. Eh, protams, ka ģeogrāfiski vieta ir varen ērta un piemērota. Tas nav noliedzams. Te vairums komentētāju ir čaļi, bet pajautājiet jebkurai daiļā dzimuma pārstāvei (es zinu, ka kārtīgam datoriķim tā var būt problēma, kur tad šis raus daiļā dzimuma pārstāvi?) vai viņa vēlas makarēt no rokassomiņas ārā maku autoostas tunelī. Atbilde ir skaidra – nē, tas nav prāta darbs. Tā vienkārši ir uzprasīšanās.

 10. Nu nu. Bieži vien autoostas tunelī pa ceļam uz tramvaju naudasmaciņā meklēju sabiedriskā transporta biļetes. Nekādu problēmu, nebaidos. Līdz ar to nebūs problēmu arī ar šiem automātiem.

 11. Tas automāts ir neatbilstoši liels, vienkāršai kartes papildināšanai, par to drošību – ir cilvēki, kas varētu gulēt tuneļos un viņam nesanāktu problēmas, ir cilvēki, kas ļoti pievilina dažādas “autoritātes”, nu nav tuneļi īstā vieta kur nolikt šos brīnumus, tāpēc vien, ka tur ir drūzmēšanās un 95 procenti cilvēki tiešām no tās bedres ātrāk grib tikt ārā, nevis vēl piestāt un pastāvēt rindā pēc talona.

 12. Autoostas tunelis, manā skatījumā, vienkārši vairs nepavelk to cilvēku plūsmu, kas tur spraucas cauri, ja forši pārtaisīs gājēju piekļūšanu no stacijas puses FC&Stokmanim, tad varbūt šajā galā burzma mazināsies.
  Tuneļi paši par sevi kājā nekož, onkul, nedrošība ir tak dēļ ļautiņu bara dienā un tukšuma/nošķirtības naktī un arī tad sajūta saka, ka tuneļa vidū, ja vien pats kaut mazliet uzmanību pievērsīsi un pēc pilnīga ņuņņas neizskatīsies, nekas ar tevi nenotiks, uzmanību der sakoncentrēt pa trepītēm kāpelējot tuneļgalos.

 13. Es pa tiem tuneļiem blandos regulāri, nākot no darba, ejot kaut kur, diennakts laiki ir bijuši dažādi, esmu pat tuneļu veikaliņos iepircies. Un nekad man neviens nav mēģinājis izraut no rokas naudasmaku, piedāvājis dalīties vai citādi uzbāzies. Bet nenoliedzami ir cilvēki, kas kaut kā pamanās uzrauties uz negadījumiem. Krieviem ir teiciens: “Muļķis pat baznīcā pamanīsies pa muti norauties”.

  Par sieviešiem ir cits stāsts, cik pats esmu novērojis, vismaz gadu atpakaļ tunelī fīrējās čigānietes, kas specializējās rokassomiņu apzagšanā. Scenārijs parastais izveido drūzmu un gatavs, maciņu nodod pa ķēdi un čau, bet šī shēma tomēr atšķiras no laupīšanas pie biļešu automāta.

 14. Es staigāju pa tiem stacijas tuneļiem ikdienā jau 2 gadus.

  Nekad nav bijušas nekādas problēmas.

  Onkul, es saprotu, ka tas, ja CITUR nav automātu — tā ir problēma. Bet tas, ka stacijā viņi ir, tā nu gan NAV problēma. Tas ir pilnīgi normāli. Un ir un būs cilvēki, kas viņus tur pirks, jo tā ir viena no centrālajām un normālajām vietām, kur to darīt.

  Ja stacijā nebūtu šo automātu, tad toč RS noliktu par to, ka viņi nav iedomājušies centrālā transporta hubā tādu iebāzt.

 15. Paranoja ir pirmais, kas ienāk prātā apskatot Onkuļa “daiļradi”. Aizej pie ārsta laikus, jaunekli. Ielaistas kaites nevienam prieku nesagādā.

 16. nu man taa arii neliekas paaraak logjiska ideja likt tunelii automaatu, un lai arii neesmu paranoikjis, tomeer man neliekas iipashi gudri tunelii kraameeties ap maku, kameer kaapjot lejaa/aughaa, redzu gan chigaanus, gan vnk kriminaalus elementus, kas visus noskata.. mees ar draugu pirms nedeeljas ejot caur origo-centraaltirgus tuneli, tieshi veel nosmeejaam, kursh idi**s tur uzlicis to automaatu, taksh neviens normaals cilveeks negribees tur vilkt aaraa maku. cmon vareeja taksh kaut vai pie taa pasha origo ieejas vai iekshaa origo, vai jebkur citur nolikt to automaatu..

 17. nu man taa arii neliekas paaraak logjiska ideja likt tunelii automaatu,

  šī vieta ir vairāk nekā loģiska. jo tuneli lieto daudzi potenciālie biļešu pircēji, ne tikai tevis iedomātie zagļi.

 18. Zini, man Origo no bankomāta skaidro naudu ņemt ārā šķiet daudz bīstamāk, nekā tunelī. Nez kas ir tie kriminālie elementi, kas tieši tunelī mitinās? Ielu muzikanti, bomzīši, kas pat piecelties nevarētu pagūt laikā, kad tu pie aparāta pieiesi. Vai varbūt tās omītes, kas zeķubikses un maisiņus tirgo?

 19. Pieturās tie aparāti saplīstu,kaut vai lietus dēļ!
  Nevajg pārspīlēt,gopņiki aiztiek tikai NŪĢUS – un tie paarsvaraa arii baidās!! ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *