Miks Latvis

Ak, Triatel, kā es tevi ienīstu!

[Papildināts: Zemāk aprakstītā problēma atrisinājās pēc tam, kad atbrauca vairāki Triatel meistari, kuri uzstādīja ārējo antenu un konstatēja, ka pie vainas ir datora USB ports. Kādu brīdi pēc tam mani vecāki nopirka jaunu datoru un kopš tā laika ar Triatel mobilo internetu vairs nav nekādu problēmu. Katrā ziņā liels paldies, ka no Triatel atsaucās klientu apkalpošanas nodaļas vadītājs Kristaps Priekulis un palīdzēja atrisināt šo problēmu.]

Maniem vecākiem laukos arī gribas lietot internetu, kā jau civilizētiem cilvēkiem mūsdienās pienākas.

Pirmās dusmas ir par Lattelecom, kuri savās reklāmās, jau sen lielās, ka ir apgādājuši teju vai visu Latviju ar internetu un sola to ievilkt tur, kur tas vēl nav izdarīts. Bet kad no runām jānonāk līdz darbiem, tad atbilde ir skaidra – mūsu sētā internetu ievilkt nav izdevīgi. Arī telefons mums nāk pa gaisu nevis pa vadiem. Mums nav pieejams gandrīz neviens no Lattelecom pakalpojumiem. Lattelecom kabelis, kas iet zem mūsu sētas, aiziet līdz pagasta centram, bet līdz mums pašiem nepienāk. Nav izdevīgi taisīt atzaru pāris viensētu dēļ.

Tik tālu ir skaidrs. Un var jau saprast, ka šāda apjoma kompānijai daudz izdevīgāk ir nodarboties ar optikas ievilkšanu Rīgas guļamrajonos, nevis ķēpāties ar lauku viensētām.

Tā nu ir sanācis, ka mūsu laukos nav pat izvēles iespējas – ir jālieto tas, ko dod. Un internetu mums dod Triatel. Pareizāk sakot, mēs par šo internetu maksājam, bet reti kad saņemam. Dažas dienas internets vienā laidā pārtrūkst. Citas dienas tas vienkārši pazūd. Citreiz tas pazūd līdz pat piecām dienām. Kad piecas dienas apkārt, tad arī Triatelam tas sāk rūpēt. Visbiežāk viņu rūpes var dzirdēt pa telefonu – restartējiet datoru, izraujiet USB modemu, iespraudiet to atpakaļ utt. utjp. Bet internetam jau no tā ne silts ne auksts. Pēdējie jaunumi ir tādi, ka internets mūsu māju nav apciemojis jau 10 dienas. Līgumā esot rakstīts, ka varot nemaksāt rēķinu, ja interneta pakalpojums tiek sniegts mazāk kā 95% apmērā no kalendārā mēneša.

Trakākais, ka pakalpojumu sniedzējam Triatel viņu nekvalitatīvais internets ir pilnīgi vienaldzīgs. Būtu godīgi pateikuši: “jums te nekas neķer un neķers, un mēs nevaram jums sniegt šādu pakalpojumu”. Rēķinus sūta, bet internetu piegādāt nespēj. Tas arī rada dusmas, katru reizi, kad nepieciešams pieslēgties internetam, lai lietotu, piemēram, interneta banku. Ar pēdējo, starp citu, ir vislielākie kreņķi, jo pārtrūkstot sakariem nav īsti saprotams, kas noticis ar naudas pārskaitījumu. Vecāki stāstīja, ka interneta bankā pēc tam, kad vairākas reizes “raustījies internets” ir parādījies brīdinājums par nekorektu rīkošanos ar interneta bankas sistēmu.

Pēdējais salmiņš ir mobilo sakaru sniedzēju USB puļķīši. Bites un Tele2 mobilie interneti mūsu sētā nedarbojas, tas jau ir pārbaudīts. Laikam dzīvojam anomālijā, kas saucas Latvijas lauki. Paliek vienīgi LMT mobilais internets, kurš manā telefonā darbojas puslīdz labi, bet kā USB puļķītis tas nav vēl notestēts.

Tiešām gribētos sagaidīt to dienu, kad internets būs patīkams pakalpojums nevis mūžīga sāpe 3 gadu garumā. Ja nekļūdos, mēs esam gatavi maksāt līdz pat 25 Ls mēnesī par internetu – ja tikai būtu kāds pakalpojumu sniedzējs, kas spētu to piegādāt.