Miks Latvis

Ak, Triatel, kā es tevi ienīstu!

[Papildināts: Zemāk aprakstītā problēma atrisinājās pēc tam, kad atbrauca vairāki Triatel meistari, kuri uzstādīja ārējo antenu un konstatēja, ka pie vainas ir datora USB ports. Kādu brīdi pēc tam mani vecāki nopirka jaunu datoru un kopš tā laika ar Triatel mobilo internetu vairs nav nekādu problēmu. Katrā ziņā liels paldies, ka no Triatel atsaucās klientu apkalpošanas nodaļas vadītājs Kristaps Priekulis un palīdzēja atrisināt šo problēmu.]

Maniem vecākiem laukos arī gribas lietot internetu, kā jau civilizētiem cilvēkiem mūsdienās pienākas.

Pirmās dusmas ir par Lattelecom, kuri savās reklāmās, jau sen lielās, ka ir apgādājuši teju vai visu Latviju ar internetu un sola to ievilkt tur, kur tas vēl nav izdarīts. Bet kad no runām jānonāk līdz darbiem, tad atbilde ir skaidra – mūsu sētā internetu ievilkt nav izdevīgi. Arī telefons mums nāk pa gaisu nevis pa vadiem. Mums nav pieejams gandrīz neviens no Lattelecom pakalpojumiem. Lattelecom kabelis, kas iet zem mūsu sētas, aiziet līdz pagasta centram, bet līdz mums pašiem nepienāk. Nav izdevīgi taisīt atzaru pāris viensētu dēļ.

Tik tālu ir skaidrs. Un var jau saprast, ka šāda apjoma kompānijai daudz izdevīgāk ir nodarboties ar optikas ievilkšanu Rīgas guļamrajonos, nevis ķēpāties ar lauku viensētām.

Tā nu ir sanācis, ka mūsu laukos nav pat izvēles iespējas – ir jālieto tas, ko dod. Un internetu mums dod Triatel. Pareizāk sakot, mēs par šo internetu maksājam, bet reti kad saņemam. Dažas dienas internets vienā laidā pārtrūkst. Citas dienas tas vienkārši pazūd. Citreiz tas pazūd līdz pat piecām dienām. Kad piecas dienas apkārt, tad arī Triatelam tas sāk rūpēt. Visbiežāk viņu rūpes var dzirdēt pa telefonu – restartējiet datoru, izraujiet USB modemu, iespraudiet to atpakaļ utt. utjp. Bet internetam jau no tā ne silts ne auksts. Pēdējie jaunumi ir tādi, ka internets mūsu māju nav apciemojis jau 10 dienas. Līgumā esot rakstīts, ka varot nemaksāt rēķinu, ja interneta pakalpojums tiek sniegts mazāk kā 95% apmērā no kalendārā mēneša.

Trakākais, ka pakalpojumu sniedzējam Triatel viņu nekvalitatīvais internets ir pilnīgi vienaldzīgs. Būtu godīgi pateikuši: “jums te nekas neķer un neķers, un mēs nevaram jums sniegt šādu pakalpojumu”. Rēķinus sūta, bet internetu piegādāt nespēj. Tas arī rada dusmas, katru reizi, kad nepieciešams pieslēgties internetam, lai lietotu, piemēram, interneta banku. Ar pēdējo, starp citu, ir vislielākie kreņķi, jo pārtrūkstot sakariem nav īsti saprotams, kas noticis ar naudas pārskaitījumu. Vecāki stāstīja, ka interneta bankā pēc tam, kad vairākas reizes “raustījies internets” ir parādījies brīdinājums par nekorektu rīkošanos ar interneta bankas sistēmu.

Pēdējais salmiņš ir mobilo sakaru sniedzēju USB puļķīši. Bites un Tele2 mobilie interneti mūsu sētā nedarbojas, tas jau ir pārbaudīts. Laikam dzīvojam anomālijā, kas saucas Latvijas lauki. Paliek vienīgi LMT mobilais internets, kurš manā telefonā darbojas puslīdz labi, bet kā USB puļķītis tas nav vēl notestēts.

Tiešām gribētos sagaidīt to dienu, kad internets būs patīkams pakalpojums nevis mūžīga sāpe 3 gadu garumā. Ja nekļūdos, mēs esam gatavi maksāt līdz pat 25 Ls mēnesī par internetu – ja tikai būtu kāds pakalpojumu sniedzējs, kas spētu to piegādāt.

45 Responses

 1. Triatel modemiem tač ir iespēja pieslēgt ārējo antenu, piemēram, ja Tev lattelecom signāls pienāk “pa gaisu”, tad to pašu antenu var izmantot Triatel modemam un signāls būs labs un ātrums tāpat.
  Beidz īdēt. :)

  1. TA IR LATVIJA KUR NE INTERNETS IR NORMALS NEKAS PAREJAIS DIEMZELL TADA IR STATISTIKA,KA PIEMERAM PASHAM TRIATEL INTERNETS APSKATIJOS TO ANTENU PIRKT MAKSAAT 15 LS PAR KO LAI MAN BUTU ARI DIENA TIE 180 KB UN 20 GB LIMITS TAK AR TADU ATRUMU KO CITI TEIKTU JOBANIJ ROT TUR TAK AKMENS LAIKMETA.. MAN IR SUPPER ATRS… DIENA MAN IR 30-70 KB.. TGD UN VISPAR 20 GB TAS LIMITS JA PIEM 180 MAN GRIBETOS NOKA4AT VAIRAK FILMU UT T TAD JAU ARII ATRI PARSITU,VOT KAPEC UZNEMUMI NECENSHAS PADARIT INTERNETU ATRU UN KVALITATIVU UN BEZ LIMITA,JO RETI KUR PILSETA MAKSA 25 LS MENESI PAR PEDEJO MESLU.. ES CERU KADREIZ NAKS PIE PRATA LATTELECOM UN DARIS TAKA PA ELEKTRO LINIJU VILKT VADU… (SAPRATAT KA DOMAJU..) TAS 1 KM IZMAKSATU VIDEJI.. 250 LS JA UZ PUSEM IEVILKSHANA 125 KATRAI PUSEI UN TAS ATMAKSATOS.. JA PIEM TO MAJAS KOMPLETU UZ 3 GADIEM PA 16 LS .. ES LABPRAT TA PIEKRISTU NEVIS KA 25 LS UN 3 GADUS MAKSAJU TRIATELAM PAR NEKO;.

 2. LMT neierobežoti daudz MB ar neierobežotu ātrumu maksā Ls 19 mēnesī. Ja pietiek ar 10 GB neierobežota ātruma internetu, tad Ls 7 …

 3. @Guntis

  Šobrīd jebkāds ātrums būtu labāks par internetu, kuram vispār nevar pieslēgties. Iezvanpieeja arī ir lietota pirmsākumos, taču tas nav nopietns risinājums 2010. gadā.

 4. Principā ja ir ir zona telefonam Tele2 vai Bite – tad ir jādarbojas. Protams ātrums nebūs patīkams, tā kā 3G zona nav, un GPRS ir 56mbs/s ja nemaldos.

 5. @pinchuls

  Nav zonas, ne tele2 ne Bitei. Abiem mēdz būt pa 1 klucītim, ja staigā apkārt pa sētu un izmisīgi meklē. Bet principā nav zonas. Nemaz nerunājot par mobilo internetu.

 6. @pinchuls Welcome to real world. Tā 9x% zona, kas ir reklāmās NAV NEVIENAM. Tsk. LMT. Vai arī tā ir ar telefoniem, kuriem ir kaut kāda zvēra antena.

  @onkulis Tak paņem to pašu LMT un miers. Tas ir ļoti stabils, regulāri lietoju to, kas esmu laukos caur iPhone tethering.

 7. Es dziļos laukos lietoju Opera Turbo + telefonu ar Okarti kā GPRS modēmu (3G pārklājumu tur nenodrošina neviens operators). Protams nekas šiks jau GPRS ātrums nav, bet visas man vajadzīgās lietas (epasts, internetbanka u.c.) varu izdarīt. Un tagad jāmaksā ar tik 25 santīmi dienā + nekādu saistību ar operatoru.

 8. Nu, kokam divi gali. Nevar jau stāvēt lietū un tad sūdzēties, kad tu paliec slapjš. Pilnīgi skaidrs, ka divām sētām neviens kabeli neraks. Ievilkt tur kaut ko pašam LTK izmaksā daudz dārgāk un tie 25 Ls mēnesī viņiem ieguldījumu neatgriezīs 10 gadus. Ja izvēlēts ir dzīvot laukos, tad jārēķinās ar šādiem tādiem trūkumiem. Tik pat labi varētu sūdzēties, ka blakus nav RIMI uzbūvēts.

 9. “Vecāki stāstīja, ka jau ir saņēmuši zvanus no bankas, par iestrēgušiem maksājumiem” – laba gan šiem fantāzija :D

 10. Piekrītu Jānis, par to ka laukos vajag pašu usb puļķi kaut kur maksimāli augstāk dabūt vai vismaz tuvāk logam. Man laukos ir pie vnk līdz logam aizvilkts usb vads ar pulķi galā un stabili ap 150Kbiti/s Bitei ir. Tas ir dziļi mežā un vēl zemā vietā, telefonam arī bija tikai 1-2 kubiciņi.

 11. @parasts

  Ar laptopu un Bites + Tele2 puļķi visu māju izstaigāju, zonas praktiski nav. Ar Tele2 neizdevās izveidot pat vienkāršu savienojumu. Ar Biti internets gāja (ar mazāko iespējamo zonas klucīšu skaitu) kādu brīdi līdz pazuda un tajā vietā vairs neatgriezās.

 12. Mēs laukos paņēmām izmēģināt gan LMT, gan T2 – un negāja neviens, ne otrs, kaut gan telefona zona perfekta! Triatels daudz maz iet, nav jau nekas diži labs, bet vismaz kaut kas!!! Esmu dzirdējusi no draugiem, ka T2 pat labāk ejot attālos Latvijas rajonos, nekā pilsētu tuvumos, tā kā drīzāk jāskatās, kāds tornis tuvāk…..

 13. Sveiks! Atceramies, ka ņēmi testam Bites mobilo internetu. Mēs 2009. gadā esam veikuši ievērojamas investīcijas, lai paplašīnātu Bites tīkla pārklājumu, gan arī plānojam veikt 2010. gadā, līdz ar to iespējams, ka situācija ir mainījusies. Lai visu noskaidrotu, aicinām Tevi precizēt konkrēto atrašanās vietas adresi, kurā nepieciešams mobilais internets un informāciju nosūtīt uz info@bite.lv vai arī tviterī @BiteLV. Apskatīsimies, kāda ir situācija un ceram, ka varēsim Tev un Taviem vecākiem palīdzēt.

 14. Labdien, Onkuli!

  Triatel vārdā atvainojos par radušajām problēmām, kuras, kā es esmu pārliecināts, kopīgiem spēkiem noteikti varam novērst. Varam pie Jums bez maksas nosūtīt tehnisko speciālistu, kurš vajadzības gadījumā var uzstādīt spēcīgāku antenu vai esošo pārvietot, pacelt augstāk. Risinājumi ir daudz un dažādi.

  Lūdzu, sazinieties ar mani, sūtot e-pastu ar kontakttelefonu uz kristaps.priekulis@triatel.lv

  Ar cieņu,
  Triatel klientu apkalpošanas nodaļas vadītājs
  Kristaps Priekulis

 15. Ar lapsenēm uzmanīgi. Senčiem iedeva patestēt. Vilka ar visādiem solījumiem, ka visam jāstrādā, jābūt zonai, otrajā mēnesī, ka tūlīt tornis būs un tamlīdzīgi vazāja aiz deguna. Pagāja divi mēneši, sencim piegriezās bites tizlošanās, gāja atdot puļķi atpakaļ. Bet bite izrakstīja rēķinu 120 ls par to, ka modēms netika laicīgi atgriezts + vēl kautkādus megus un velns viņu zina ko. Teicu sencim lai purina to lapseņu midzeni ārā, bet cilvekam negribējās ar šamējiem cīnīties. Samaksāja un viss.

 16. Sveiks, komentētāj! Paldies par šo komentāru. Testa iespējas klientiem mēs tiešam piedāvājam un šo testa iespēju galvenais mērķis ir katram pašam pārliecināties par tīkla pārklājumu. Testa modems tiek dots uz noteiktu laiku, pēc testa laika beigām klientam, kas vēlās iegādāties mobilo internetu, tiek izsniegts jauns interneta modems. Tavs komentārs par radušos situāciju diemžēl ir ļoti neskaidrs. Lai noskaidrotu un atrisinātu šo situāciju aicinām vērsties pie mums norādot klienta personas kodu, adresi un situācijas aprakstu. Mūsu e-pasts: info@bite.lv

 17. Domaaju, ka raksts ir par neapguutu iespeeju laucinju. Jautaajums ir tikai par maksaatspeeju. Ja var savaakties vismaz dazhas lauku vienseetas redzamaa attaalumaa, katra ir ar mieru maksaat savus 25Ls tad viss paareejais ir tikai dariishanas jautaajums.
  Iegaadaajies piesleegumu, uzliec atbalsta punktu kaadaa augstaakaa pagasta objektaa (uudens tornis, skabbariibas tornis etc.), ja ir nepiecieshams otru mastu uzvelc savaa galaa un izdali visiem gribeetaajiem internetu smaidiidams.
  Vienreizeejas izmaksas no 250-500ls. Viss paareejais ir provaidera aboneeshanas izmaksas. Taatad, ja ir 5ci kaiminji, tad projekts atpelnaas max viena gada laikaa.
  Kur esmu kljuudiijies? Tas viss ir risinaams!

 18. @mocha

  Viss jau ir labi, bet, ko nozīmē “iegādājies pieslēgumu?” Kur tad es viņu iegādāšos? Kas man viņu pārdos, ja manā mežā nav iespējams lietot internetu?

 19. Ja caur Tavu seetu iet lattelecom kabelis, tad vinjam noteikti kkur ir arii gals ;-)
  ar fraazi “iegaadaajies piesleegumu” biju domaajis – apzini tuvaakajaa apkaartnee (skola, pagastmaaja, biblioteeka, kaads biznesa kantoris, pasts, latelecom centraale, pazinja … ) interneta piesleegumu, kuram maksaajot kkaadu abon.maksu vari piesleegties.
  Viss paareejais ir darboshanaas jautaajums:
  – tehniski pareizi izplaanot antenu izvietojumu un iegaadaajamo tehniku
  – vienoties ar citiem potenciaalajiem interneta lietotaajiem, lai $$ var saskaldiit uz maajsaimnieciibaam.
  Vienreiz sho lietu sakaarto un dziivo svilpodams.
  Starp citu varu nedaudz sleepto reklaamu palaist – ljoti ok tehnika prieksh shiem darbiem ir tepat LV razhotaa Mikrotik ;-)

  Ja nav nosleepums – varbuut vari padaliities ar gjeograafisko vietu!

 20. Izmēģini LMT. Arī manos laukos nav pilnīgi nekā – kaimiņiem pie mājas Lattelecom uzstādīja piecmetrīgu metāla cauruli ar antenu galā, tipa analogā līnija.

  Toties LMT nodrošina ~1,3 Mbit/s ar parasto USB puļķi (bez papildantenas) un iespēju pavadīt vasaras pie jūras (darbs tāds). Turklāt šogad par 3x mazāku cenu.

  Turklāt ņem vērā, ka Lattelecomam visas Latvijas tālr. centrāļu digitalizācija bija viens no monopola līguma noteikumiem, savukārt Triatel saņem 6 milj. eiro ES naudas par interneta nodrošināšanu attālos reģionos. Un abi ir pilnīgs fail.

 21. 6-7km nav nekaads nopietnais attaalums, pietiek ar ~160Ls tehniku katraa galaa.
  Ja nav tiesha redzamiiba tad uzlikt mastu prieksh sevis nemaz nesanaak tik daargi. + tehnika katraa maajsaimnieciibaa… tur vai nu veido kaadu kopeejo vienoto wifi uz visaam maajaam jeb velk katram savu ethernet kabeli, nu tas jau ir interpretaacijas jautaajums.

  Protams, negatiivais shajaa visaa ir atkariiba no LIELA nokrishju daudzums, kura laikaa aatrums vareetu samazinaaties.

  Taa ka izlem, sanjemies nomenedzhee projektu un skypo ar vecaakiem smaidiidams! ;-)

 22. Ir jau tornis un firma kas piegādā internetu Ķesterciemam tikai aptuveni 1,5 km rādiusā ap šo torni. Un tā kā māja atrodas tālāk no šī torņa nekas nesanāk! Nu iespējas jau ir tikai vajag sētā antenu kkur 18m garu kas kopā izmaksā ar uzstādīšanu 600ls +abonēšanas maksa un tas internets nav no tiem ātrākajiem!

 23. max -ja nav noslēpums kāda firma piegādā ķesterciemam internetu, ja tā ir kopideja tad savus 1,5km vari aizmirst, jo ja nav tiešs trapījums mājai ar torni tad nebūs neta. Praktiski Kopidejas internetu var dabūt apmēram 3 vai 4 privātmājas, 3 kas ir tiešā trāpījumā un viena uz kuru palaists internets caur 2 antenām, jo nebija tiešs trāpijums kaut arī atrodas labi ja 0,5km atālumā no torni.

 24. Nu pirms slēgt kādu līgumu ir iespēja notestēt bezvadu internetu, man piemēram ir jūsu lamātais Triatel.. darbojas labi.. piepirku klāt vēl mazo antēnu un tagad darbojas labāk pat nekā Rīgā.. Man lauku mājas atrodas Cēsu rajonā.. Raiskumā

 25. lieta ir taada ka 3 gadus darbojaas labi nebija probleemu tad liigums bija ar triatel tagad ar viasat kurss piedaavaa internetu no triatel tagad probleemas

 26. es dzīvoju visdziļākajos laukos… LMT 3stabiņi vienā vietā mājā… Tele knapi… Bite neeksistē.. bet Triatel tiek lietots kopš 2009 decembra ar ārējo antenu, kura uztveršanas punktu “noķēra” ~ 1m augstumā virs zemes, pagriezta pret mežu un kārtīgu pāuguru -pilnīgi neloģiski -bet darbojas (pirms tam tika izmēģināts jumta (2 stāvs) audstums utt. tfu-tfu-tfu internets tiek darbināts katru dienu 12-14 h un nav pārtrūcis ne reizi. Triatel tornis apmēram 8km. Secinājums – ej apkārt mājai ar antenu un pieslēgtu kompīti un meklē labāko zonas uztveršanas punktu. veiksmi!

 27. Sveiki!

  Ar prieku varu paziņot, ka problēma tika konstatēta un novērsta.
  Pie vainas bija klienta datora USB 1.X (1.0., 1.2 utt.) sērija, kurai maksimālais caurlaidības ātrums ir līdz 1,5 Mbit/s, reālais praksē vēl pat līdz 40% mazāks.
  Klients pēc datora nomaiņas ir apmierināts ar interneta darbību un tā ātrumu.

  Ar cieņu,
  Triatel klientu apkalpošanas nodaļas vadītājs
  Kristaps Priekulis

 28. Kura atrodas tā māja, kurā tev nepieciešams internets. Reizēm ir ironiski, ka Tu par visām varītēm vēlies Latvijā labi zināmus operatorus, kuri tev nespēj sniegt pakalpojumus, jo tie orientējās uz blīvi apdzīvotām vietām, kur var pelnīt lielo naudu, bet Latvijā ir reģistrēti vēl 200 citi pakalpojumu sniedzēji un iespējams, ka kāds no tiem tev atrodas tur pat blakus un bez problēmām tev nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu par saprātīgu cenu, bet tu pat tos necenties sameklēt.

 29. Man tas pats netam, tikai viena no divām mazajām antenām nolūzusi, max speed tagad aptuveni 500 kb/sec, vispār neko nevar šeit padarīt, besī ārā, nezinu kādu netu lai pērk, šitas rupji izsakoties ir mēsls.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *