Miks Latvis

Search

10minūtes.lv

Pirms pāris nedēļām man iedeva testa pieeju jaunam projektam 10minutes.lv. Tajā brīdī, kad ar mani sazinājās viens no 10minutes.lv veidotājiem lapa vēl nebija publiski pieejama un man tika dota iespēja uzrakstīt par jauno projektu savas domas (labas vai sliktas).

Aizņemtība un Madrides Campus Party pamatīgi izmainīja manu dienas kārtību, tāpēc līdz pat šim brīdim par projektu nebiju izteicies (un labi, ka tā).

Jāsāk ar to, ka es vienmēr esmu priecīgs, ja Latvijā tiek veidoti jauni un forši web projekti un atbalstu cilvēkus, kuri mūsu mazās valsts apstākļos ir gatavi ieguldīt savu laiku un naudu interneta projektā, jo ir garantēts, ka projektam neies viegli.

Es ilgi domāju, no kuras puses sākt kritisko aprakstu par 10minutes.lv, bet tā arī nesapratu, kur pieķerties, jo viss portāls sastāv no vieniem vienīgiem trūkumiem.

Lai nebūtu jāuzskaita visi 100 trūkumi, tos var atrast šajos divos rakstos un komentāros zem tiem:

Sākam?

Katram jaunam projektam ir kāds uzdevums. Šī projekta uzdevums ir 10 minūtēs uzzināt par to, kas notiek Latvijas lielākajos portālos un blogos. Priekš manis, tātad, šis projekts jau ir izgāzies. Ja es vēlos uzzināt, kas notiek pasaulē, Latvijā, blogos un internetā es dodos uz twitter.com vai civciv.lv, kur cilvēki būs jau izlasījuši ziņas un publicēs tikai to, kas viņiem liekas aktuāls un svarīgs. Tas nozīmē, ka ziņu atlasi, kāds jau būs paveicis manā vietā. Turklāt nevis nezināms misters X, bet gan cilvēku loks, kuram es uzticos un kurš laika gaitā ir pierādījis, ka mūsu intereses vismaz daļēji sakrīt vai pārklājas.

Tas, ko piedāvā 10minutes.lv būtībā nekādi nav atšķirīgs no tā, ka es pats aizeju un atveru vienu no lielākajiem portāliem. Ziņas visur ir vienas un tās pašas, tāpēc es varu iztērēt vēl 5 minūtes ejot uz pārējiem portāliem, taču nekas no tā nemainīsies, jo galvenie virsraksti būs tie paši.

10minutes.lv liek man pašam strādāt, bet kā jau minēju mani draugi, paziņas un twitter.com dzīvojošie mediju pārstāvji un žurnālisti man piedāvā jau atlasītas svarīgākās ziņas par man interesējošiem tematiem.

Tātad, es piedāvāju uzņēmīgu cilvēku veidot 5minutes.lv vai 5sekundes.lv un tur apkopot nevis jaunākos virsrakstus no lielajiem portāliem, bet gan piedāvāt gudru analīzi un apkopojumu:

  • ar ziņām, kurām ir vislielākais komentāru skaits
  • ar ziņām, kurām komentāru skaits aug visstraujāk (gudrs programmētājs pratīs sekot līdzi ātruma rādītājam – komentāri/minūtē)
  • ziņas kārtot pēc tematiem (ja ir notikums A, tad es varu aplūkot kā šo vienu notikumu atšķirīgi atspoguļo lielie mediji)
  • rādīt ziņas, kuras lasījuši un ieteikuši mani draugi (man vienalga, kā tas tiek darīts, bet tas ir tas, ko es vēlos)

Ideālā variantā man šādā lapā nebūtu jāklikšķinās pa 100 sadaļām, viss būtu vienkopus. Lapā bez nopietna iemesla nedrīkst būt sava jauna reģistrēšanās forma, ir jālieto draugiem.lv pase, facebook vai google piedāvātie lietotāja autentifikācijas mehānismi.

Vēl ir tik daudz lietu, kuras varētu darīt labāk un pareizāk un ir saprotams, ka nav iespējams vienā rāvienā izveidot ideālo projektu, kurā būtu sastūķētas visas miljons fīčas. Tas, ko es piedāvāju ir izvēlēties 1-3 lietas, kuras jaunais projekts vēlas darīt maksimāli labi, labāk par pilnīgi visiem citiem redzētiem risinājumiem. 10minutes.lv gadījumā es redzu, ka nav neviena problēma, kuru portāls risinātu kaut vai vienkārši labi.

Vēlu veiksmi jaunajam projektam, bet esošajā stāvoklī es neticu, ka tas izvilks vairāk kā vienu gadu.

3 Responses

  1. Tas ir tāds projekts, kas ir dzimis nedzīvs :)

    Priekš kam mazajā Latvijā ar tādiem ņemties, laikam vnk treniņš pirms nopietnākiem darbiem, pieredzes uzkrāšana, jo savādāk laika un naudas pakāsiens.

    To, man liekas, jau Svaigs.lv pierādīja, ka nav mums vajadzīgi tādi resursi, pietiek ar savu RSS lasītāju un TVnetu(delfi) jaunā tabā..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *