Miks Latvis

Search

web dizaina karkasu veidošana ar Google Drawings

Pēdējā laikā esmu pilnu galvu piegrūdis ar informāciju par web dizainu un lietojamību un “user experience.” Jo vairāk cīnos ar “savu problēmu”, jo vairāk saprotu, cik niecīgas ir bijušas manas zināšanas šajā lauciņā, un cik milzīgi daudz ir viedokļu par šo jautājumu.

Labā ziņa ir tā, ka mācoties no pasaules krutākajiem web dizaineriem (studējot viņu darbus, rakstus, prezentācijas) esmu guvis vairākas atskārsmes, kuras nostādīja manu domāšanu uz pareizā ceļa. Manu pārliecību par pareizā ceļa saprašanu nostiprina arī tas, ka dažas patstāvīgi gūtās atziņas vēlāk atrodu izteiktas pieredzējušu speciālistu rakstos.

Bet par ko ir šis stāsts?

Karkass ir wireframe. Un nesen Google savos dokumentos, pielika jaunu funkciju – zīmēšanu. Un jaunais Google Drawings izrādās viens no labākajiem veidiem, kā uzskicēt topošas lapas karkasu.

Lai varētu uzreiz ķerties pie karkasu zīmēšanas ar Google Drawings, jums būs nepieciešams atvērt un saglabāt pie sevis dažus elementu komplektus. Sākumam pietiks ar šo. Visus dokumentus var atrast šajā mapē.

plusi

Plusus labi izskaidro mans iedvesmas avots:

  • pie vienas skices var vienlaicīgi strādāt vairāki cilvēki, dažādās pasaules malās
  • nav liekas ņemšanās ar dokumentu pārsūtīšanu
  • bezmaksas risinājums
  • Google Docs pieejas vairs nav retums un cilvēkiem nebūs jāveido jauns konts nezināmā sistēmā

No savas puses gribu piebilst, ka šāds wireframing variants ir diezgan labi piemērots, lai to vajadzības gadījumā parādītu klientiem. Veidojot skices kādā no ierastajām grafiskajām programmām var gadīties, ka klients nespēj saprast atšķirību starp skici un fināla produktu. Šāds pārpratums ievērojami sarežģī komunikāciju, jo kamēr jūs runājat par struktūru, klients jau sāk pieprasīt noapaļotus stūrus un gradientus.

Veiksmi darbos!

Iedvesmas avoti:

7 Responses

  1. “…jo kamēr jūs runājat par struktūru, klients jau sāk pieprasīt noapaļotus stūrus un gradientus.”

    jā, pazīstama situācija.

  2. Oho, Liels paldies par info… es arī pēdējā laikā spēcīgi lasu rakstus par User experience un user interface … cik arī esmu ievērojis tas paliek arvien svarīgāk, vai arī pēdējā laikā biežāk šādiem rakstiem uzduros…

    1. Paldies, apdares darbi vēl turpinās. Tagad lietoju jaunāko wordpress 3.0 betu un viss balstās uz twentyten tēmu, nevis kā agrāk uz K2. Šobrīd vēl strādāju pie tā, lai būtu visi negludumi izlaboti un vizuāli viss būtu vienotā stilā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *