Miks Latvis

Nike+ tagad arī GPS versija

Nike ir sagatavojuši jaunu iPhone aplikāciju Nike+ GPS, kas skrējiena laikā piefiksē GPS datus, lai noteiktu skriešanas ātrumu, attālumu un pārvietošanās maršrutu.

Jaunā iPhone un iPod Touch aplikācija darbojas arī tad, ja nav nopirkts speciālais Nike+ soļu skaitītajs/raidītājs, kurš agrāk bija obligāts nosacījums, lai lietotu Nike+ servisu. Tagad var vienkārši ielādēt telefonā jaunu aplikāciju, uzvilkt skriešanas apavus un doties laukā izkustēties.

Līdz šim eleganto nikeplus.com lapu pilnvērtīgi varēja lietot tikai tie, kas bija iegādājušies speciālo Nike+ sensoru, tagad ar jauno aplikāciju tiek krietni palielināts iespējamais skriešanas servisa fanu loks. Jāatzīst, ka tieši glīti noformētā Nike+ lapa bija viens no iemesliem, kāpēc es pirms trīs gadiem pievērsos skriešanai.

Vēl viens iemesls kāpēc Nike ir sagatavojuši aplikāciju, kas ļauj neizmantot visu Nike+ potenciālu ir sīvā konkurence ar Adidas. Nike konkurents ir izveidojis miCoach aplikāciju un dažādu līmeņu gadžetus, kurus var lietot skrienot. Pats vēl miCoach neesmu izmēģinājis, kaut kad noteikti izmēģināšu.

Pats ar Nike+ GPS vēl neesmu skrējis, jo mani nepārliecina iPhone piedāvātā GPS precizitāte, bet sensors pēc 2,5 gadiem savu mūžu ir nokalpojis (baterija beidzās). Izpētīju Latvijas interneta veikalus – lētākais komplekts maksā 24 Ls (bez piegādes). Devos uz amazon.co.uk un atradu vairākus lētākus variantus. Pasūtīju šo Apple Nike and iPod Sensor, kuram bija mazākā piegādes maksa. Samaksāju ~17,50 Ls (ietaupījums – 6,50 Ls).

Lejupielādēt Nike+ GPS (saite uz iTunes veikalu)

Nike+ GPS reklāmas video

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0FTSK66v2cQ[/youtube]

mazliet plašāks video komentārs par Nike+ GPS

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-ZZGeCyyIrw[/youtube]

Saites:

9 Responses

 1. Es tieši šo pašu komentāru ierakstīju arī Mashable.com, kad tur, pirms nedēļas, parādījās ieraksts par Nike jauno aplikāciju, taču es atkārtošos vēlreiz. No skriešanas reāls benefits ir tad, ja ir pulsometrs, kādu piedāvā miCoach Pacer. Otrs variants ir ik pa laikam mērīt pulsu skrienot…
  Ja gribu vienkārši paskriet un skaistā interfeisā papriecāties par relatīvi precīzu skrējiena analīzi, tad Nike+ der, taču nopietnākiem skrējējiem bez pulsometra neiztikt. Tieši šajā ziņā Adidas ir vēl aizvien priekšā Nike.

  1. Pirms nedēļas? Nike savā lapā šo nopublicēja pirms 4 dienām.

   Par pulsometru piekrītu, nopietni skrējēji bez tāda nekur nedosies, bet, pirmkārt, Nike+ ir domāts masām, otrkārt, cik zinu, ir vismaz viens pulsometrs, kas sadarbojas ar Nike+ un mēra pulsu. Dati par pulsu šobrīd nav integrēti Nike+ web interfeisā, bet tas ir tikai laika jautājums. Treškārt, es pieņemu, ka nopietniem skrējējiem nav nepieciešams ne nike+ ne miCoach, jo viņi visdrīzāk lieto profesionālu programmatūru, kas analizē visus ievadītos datus nez cik griezumos.

  1. Arī iPhone ir vesela rinda ar līdzīgām aplikācijām, kuras ir bez maksas. Lielākā atšķirība ir funkciju klāsts, kas tiek piedāvāts katra servisa mājas lapā, kā arī papildaprīkojums, kurš ir/nav integrēts komplektā.

  1. Paldies par linku, biju jau piemirsis, ka tas ir iespējams. Pamēģināšu veco sensoru “uzpildīt.” Ja abi sensori darbosies būs pavisam forši, varēšu skriet kopā ar draudzeni un salīdzināt skriešanas datu grafikus.

   P.S.
   Ja skatāmies no otras puses, tad, regulāri apskatot slikti noformētas alkohola tirgotāju lapas, ar mani viss būs kārtībā. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *