Nike ir sagatavojuši jaunu iPhone aplikāciju Nike+ GPS, kas skrējiena laikā piefiksē GPS datus, lai noteiktu skriešanas ātrumu, attālumu un pārvietošanās maršrutu.

Jaunā iPhone un iPod Touch aplikācija darbojas arī tad, ja nav nopirkts speciālais Nike+ soļu skaitītajs/raidītājs, kurš agrāk bija obligāts nosacījums, lai lietotu Nike+ servisu. Tagad var vienkārši ielādēt telefonā jaunu aplikāciju, uzvilkt skriešanas apavus un doties laukā izkustēties.

Līdz šim eleganto nikeplus.com lapu pilnvērtīgi varēja lietot tikai tie, kas bija iegādājušies speciālo Nike+ sensoru, tagad ar jauno aplikāciju tiek krietni palielināts iespējamais skriešanas servisa fanu loks. Jāatzīst, ka tieši glīti noformētā Nike+ lapa bija viens no iemesliem, kāpēc es pirms trīs gadiem pievērsos skriešanai.

Vēl viens iemesls kāpēc Nike ir sagatavojuši aplikāciju, kas ļauj neizmantot visu Nike+ potenciālu ir sīvā konkurence ar Adidas. Nike konkurents ir izveidojis miCoach aplikāciju un dažādu līmeņu gadžetus, kurus var lietot skrienot. Pats vēl miCoach neesmu izmēģinājis, kaut kad noteikti izmēģināšu.

Pats ar Nike+ GPS vēl neesmu skrējis, jo mani nepārliecina iPhone piedāvātā GPS precizitāte, bet sensors pēc 2,5 gadiem savu mūžu ir nokalpojis (baterija beidzās). Izpētīju Latvijas interneta veikalus – lētākais komplekts maksā 24 Ls (bez piegādes). Devos uz amazon.co.uk un atradu vairākus lētākus variantus. Pasūtīju šo Apple Nike and iPod Sensor, kuram bija mazākā piegādes maksa. Samaksāju ~17,50 Ls (ietaupījums – 6,50 Ls).

Lejupielādēt Nike+ GPS (saite uz iTunes veikalu)

Nike+ GPS reklāmas video

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0FTSK66v2cQ[/youtube]

mazliet plašāks video komentārs par Nike+ GPS

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-ZZGeCyyIrw[/youtube]

Saites: