Miks Latvis

viens padoms: FedEx vietā izvēlies parasto pastu

Vasarā biju Latvijā un pasūtīju sev t-kreklu kaudzīti no foršajiem designbyhumans.com. Laika nebija daudz tāpēc izvēlējos, lai sūta ar FedEx paātrinātā kārtībā, lai nav tā, ka krekli ierodas Latvijā, kamēr es jau esmu prom Kambodžā.

Un tā arī bija mana lielākā kļūda. Tā vietā, lai manu sūtījumu piegādātu pēc iespējas laicīgi un līdz pat durvju slieksnim, paciņu, protams, pārķēra Latvijas muita un ar to arī prieki par veiklu servisu beidzās.

Izrādās, ka FedEx pēkšņi, kļūst bezspēcīgs, tā vietā man man piedāvā divus variantus:

  • varu braukt uz lidostu un kārtot formalitātes pats (Kāds zina, cik ātri to var paveikt? Telefonā teica, ka varot būt viena stunda, bet ja ieskaita to, ka līdz lidostai vēl pašam ir jānokļūst un jātērē savs laiks… Nebija ne laika, ne vēlmes pašam ar šo nodarboties, tāpēc es izvēlējos otro variantu)
  • formalitāšu kārtošana tiek nodota kompānijai AXIA, kas ir starpnieki un visu nokārto tavā vietā.

Starpnieku prieks maksā 20 Ls (ieskaitot nodokļus). Ir jāveic bankas maksājums un jānosūta pases kopija, kā arī apliecinājums, par to, cik naudiņas ir maksājis pirkums. Starp citu, cik saprotu muitas nodoklis ir jāmaksā arī no pasta izdevumiem, tāpēc izvēloties dārgāko FedEx variantu tu iešauj savā kājā divas reizes, pirmkārt, čakarēšanās ar muitu, otrkārt, valstij jānomaksā dārgāks muitas nodoklis (labojiet, ja kļūdos).

Beigās, gan viss bija ok. AXIA starpnieks bija veikls un izpalīdzīgs. Pēc rēķinu apmaksas paciņas piegāde tiek nodota DPD kurjeram un tā paspēja ierasties pirms mūsu fotoizstādes atklāšanas DADcafe (fotoizstāde apskatāma līdz pat 2. septembrim). Finālā šķiet, ka nodokļos aizgāja mazāk, kā saņēma starpnieki. Krekli, protams, tik un tā bija forši, kvalitatīvāki un lētāki, nekā meklējot pa veikaliem.

Kāds būtu pareizais risinājums?

Vienkāršākā rīcība būtu sūtīt paciņu pa parastāko pastu, tad tā pienāktu tavā vietējā pasta nodaļā. Kurā nodokli var samaksāt tur pat uz vietas, par šo prieku bija jāsamaksā papildus komisijas maksājums 1Ls (tas gan bija sen, varbūt cena mainījusies).

Kāda jums pieredze ar Latvijas FedEx?