Miks Latvis

viens padoms: FedEx vietā izvēlies parasto pastu

Vasarā biju Latvijā un pasūtīju sev t-kreklu kaudzīti no foršajiem designbyhumans.com. Laika nebija daudz tāpēc izvēlējos, lai sūta ar FedEx paātrinātā kārtībā, lai nav tā, ka krekli ierodas Latvijā, kamēr es jau esmu prom Kambodžā.

Un tā arī bija mana lielākā kļūda. Tā vietā, lai manu sūtījumu piegādātu pēc iespējas laicīgi un līdz pat durvju slieksnim, paciņu, protams, pārķēra Latvijas muita un ar to arī prieki par veiklu servisu beidzās.

Izrādās, ka FedEx pēkšņi, kļūst bezspēcīgs, tā vietā man man piedāvā divus variantus:

 • varu braukt uz lidostu un kārtot formalitātes pats (Kāds zina, cik ātri to var paveikt? Telefonā teica, ka varot būt viena stunda, bet ja ieskaita to, ka līdz lidostai vēl pašam ir jānokļūst un jātērē savs laiks… Nebija ne laika, ne vēlmes pašam ar šo nodarboties, tāpēc es izvēlējos otro variantu)
 • formalitāšu kārtošana tiek nodota kompānijai AXIA, kas ir starpnieki un visu nokārto tavā vietā.

Starpnieku prieks maksā 20 Ls (ieskaitot nodokļus). Ir jāveic bankas maksājums un jānosūta pases kopija, kā arī apliecinājums, par to, cik naudiņas ir maksājis pirkums. Starp citu, cik saprotu muitas nodoklis ir jāmaksā arī no pasta izdevumiem, tāpēc izvēloties dārgāko FedEx variantu tu iešauj savā kājā divas reizes, pirmkārt, čakarēšanās ar muitu, otrkārt, valstij jānomaksā dārgāks muitas nodoklis (labojiet, ja kļūdos).

Beigās, gan viss bija ok. AXIA starpnieks bija veikls un izpalīdzīgs. Pēc rēķinu apmaksas paciņas piegāde tiek nodota DPD kurjeram un tā paspēja ierasties pirms mūsu fotoizstādes atklāšanas DADcafe (fotoizstāde apskatāma līdz pat 2. septembrim). Finālā šķiet, ka nodokļos aizgāja mazāk, kā saņēma starpnieki. Krekli, protams, tik un tā bija forši, kvalitatīvāki un lētāki, nekā meklējot pa veikaliem.

Kāds būtu pareizais risinājums?

Vienkāršākā rīcība būtu sūtīt paciņu pa parastāko pastu, tad tā pienāktu tavā vietējā pasta nodaļā. Kurā nodokli var samaksāt tur pat uz vietas, par šo prieku bija jāsamaksā papildus komisijas maksājums 1Ls (tas gan bija sen, varbūt cena mainījusies).

Kāda jums pieredze ar Latvijas FedEx?

14 Responses

   1. Nu tad varu precizēt, ka uz latviju vispār neko nevajag sūtīt ar UPS/FedEx/DHL/TNT ja sūti ārpus ES. Citādi būs muitas procedūra, un kopējais laika patēriņš būs lielāks, nekā sūtot ar EMS vai parasto pastu, turklāt nebūs jābrauc uz lidostas teritorijām, kas ir izcili neērti ja nav auto, un ja gribas arī iet uz darbu (viss strādā līdz pieciem).

    1. Man regulari nak pacinas no FedEX, DHL un UPS. Vini vienmer pasi visu atmuito un piegada man uz majam. Tu laikam neesi sen caur viniem neko piegadajis. Varbut agrak ari pasam bija jadara muitas procedura. Tagad vairs ta nav un vini izdara visu tava vieta.

 1. Pieredze ar DHL. Vakar tieši biju muitā, priecē tas, ka tā strādā līdz 21:00. Atnākot biju vienīgais cilvēks un 2 strādājošie lodziņi, nospiedu “5” rindu mašīnā un gaidiju. Pēc 1 min palika strādāt tikai 1 lodziņš un vēlāk pēc min 3 neviens logs vairs nestrādāja, bet manu rindas numuriņu tā arī nesauca. Pagāja minūtes 10 un mani pasauca. Biju pasūtijis preci par 162$, nodokļos samaksāju sTālāk man iedeva papīrus kurus man jāskanē un jāsūta uz DHL, kas atrodas +/- tur pat rajonā, tikai strādā viņi ~līdz 18:00 un tuvāko 2 dienu laikā viņi paku piegādās līdz durvīm, tikai jāatceras ka paka DHL noliktavā par brīvu stāv 3 dienas, un pēc 20 dienām sūta tapakaļ, cik tieši rauš par 1 dienu, nezinu, bet drīz uzzināšu :}

  Formulitātes nolēmu kārtot pats, jo DHL līdzīgi kā FedEx arī piedāvā šādus pakalpojumus par 15 ls + pvn, un man tas ir par daudz.

  Par sūtīšanu pastā, ja paciņa ir liela ( kā a4 lapa ) vai smaga ( ~800g ) ļoti liela iespēja ka nokļūsiet muitā, esmu tur bijis reizes 3, atmuitoju gan telefonu ( 1 gab ), gan saulesbriļļu paku 17 gab gan planšeti ( 1 gab ) gan rādioaparātiņu kuri mazāki par telefonu. Viss tikai priekš savām vajadzībām, viss dažādos laikos,un viss atsevišķi, bet uz muitu vajadzēja iet, biju sūtijis arī lielākas pakas un smagākas kuras bez muitas nācu un saņēmu pastā. Tā, ka tā ir tīrākā laimes spēle. ar attiecību 30/70 ( 30 ka tiksi muitā )

  Kopsummā strādā tur +/- ātri un patīkami, arī sajūtas ka esi noziedznieks nav ( salīdzinājumam: tā sajūta kad esi superneto un uz Tevi vienmēr saktās apsargs, un pat ja neesi neko zadzis sāk likties ka tomēr esi ), visas formulitātes kārto ne ilgāk par 10-30min, bet nu braukt uz Rīgas lidostas galu un ja vēļ ar sabiedrisko ( 22. aut, 241. maršrut) tad par patīkamāko pieredzi savā dzīvē to nenosauksi.

  Rezumējums: Ja sūtat ārpus eiropas, pērkat kko mazos izmēros un svarā, bet ja vajag ātri, cenšaties atrast kādu pārdevēju kas izsūta no eiropas un sūtiet ar dhl, fedex, un jums piegādās tieši pie durvīm, 3-7 dienu laikā, bez nodokļiem.

  1. Par to muitas lietu, laikam sanāk izdevīgāk sūtīt uz laukiem, jo es šaubos, ka man kāds var likt braukt no sava lauku miesta uz Rīgas lidostu pēc paciņas. Tāpēc man nav pieredzes ar sūtīšanu uz Rīgu, jo pēc iespējas viss tiek sūtīt uz manu lauku mītni. FedEx iegrābiens bija tieši tajā, ka viņi uz lauku miestiem tāpat neko nesūtot un tāpēc muitošanas process gribot negribot notiek Rīgā.

 2. Pēdējo reizi, kad gāju pakaļ pakai uz pastu, man pasta darbiniece kaut ko nomurmināja, ka to 1Ls komisiju es varētu nemaksāt, ja pirms tam būtu samaksājis nodokļus internetā. Vienīgi, nekādi nevaru saprast, kur tieši tas man būtu jādara.

 3. Par sūtīšanu uz laukiem, reti kad bet tomēr sūta uz muitu, biju pircis converse botas un mani sūtija uz “Tuvāko muitu” 50km uz Gulbeni.

  Par to 1 ls tā ir pasta nodeva par to ka Tu izmanto viņu pakalpojumus, var maksāt arī internetā un tas maksājot 25 sant, bet nu kāds konts utt nekad īsti neesmu meklejis, tad japrinte bankas izdruku un jaiet uz pastu un jarada ka maksajis.

 4. Sveika tauta! Man jautajums! Par piegādi var maksāt preci saņemot ja suta ar Fedex no Amerikas!? Citādi mani te viens meigina apchakaret!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *