Miks Latvis

Search

Lietas: 2016. gada izlase

Labas lietas, kuras lietoju ikdienā un iesaku arī citiem.

Apkopoju pieminēšanas vērtas, lietas, kuras iegādātas un visbiežāk lietotas 2016. gadā.

Fjällräven – Skule 40

Pēc ilgiem meklējumiem nonācām pie ideālās somas, kuru lietot ikdienā un īsos nedēļas nogales izbraucienos.

Meklējām somu, kas būtu ērti lietojama lidojumos un pārbraucienos ar auto un vilcieniem. Ietilpību gribējās tādu, lai varētu maksimāli iekļauties lidostas ierobežojumos. Gribējām zaļo somas versiju, bet tāda nebija pieejama, tāpēc ņēmām vien melnu. Šobrīd šī ir mūsu ikdienas soma, bez kuras nekādi nevarētu iztikt. Nav pat jāceļo. Ja gribam iziet no mājas trijatā, kā ģimene, tad līdzi jāņem vesela kaudze ar lietām, kuras agrāk pat neiedomātos staipīt līdzi. Ar mazāku somu būtu grūti iztikt. Tāpēc varu droši teikt, ka šī soma ir viens no pagājušā gada labākajiem pirkumiem. Ietilpīga, ērta, pat tad, ja piekrāmēta pilna un smaga. Vizuāli ļoti vienkārša un nav tajā briesmīgajā kategorijā, kur ir visas parastās krāsainās ceļotāju somas. Apakšā ir iebūvēts arī lietus pārsegs. Sānu kabatās vienmēr ir kāda ūdens pudele. Somai ir arī josta un krūšu stiprinājums, kas palīdz, ja ir patiešām daudz, ko nest. Pietrūkst jebkāda veida organizācija. Ir viena iekšējā kabata dokumentiem, un ārējā kabata, kur ielikt mazu fotoaparātu. + protams, vieta datoram. Bet viss pārējais ir milzīgs maiss, kurš var izraisīt paniku, ja kaut kas ir nejauši iekrāmēts pašā apakšā.

fjallraven.com/skule-40

Jackery Bolt

Maza un ērta ikdienas baterija (6000 mAh), kas noder gan telefonam, gan fotoaparātam (Sony NEX-6). Patīk, tas, ka nav jāņem līdzi lieks vads (var droši aizmirst par vadu). Un izmērs ir tik mazs, ka var viegli iemest somā un nebaidīties, ka brauciena vidū nebūs iespējams tikt pie telefona, lai pārbaudītu, kur tieši mēs esam aizbraukuši. Iesaku!

Viņu pašu lapā, gan šo vairs nevar atrast, liekas, ka vairs neražo, bet nopirkt var.

amazon.com

ECCO Intrinsic 2 Slip On

Bildē izskatās varen dīvaini, arī dzīvē ir mazliet jokainas, bet ļoti, ļoti ērtas kurpes.

Biju iedomājies, ka nu tik staigāsim pa maziem japāņu restorāniem un nu tik vilkšu nost kurpes ik uz soļa tāpēc šis būs ērti ceļojot pa Japānu – ātri nost, ātri virsū + vēl ērti staigāt. Patiesībā ir daudz vienkāršāk – ērtas ikdienas kurpes, kuras ļoti noder, ja ir slinkums darboties ar kurpju šņorēm (un man vienmēr ir slinkums darboties ar kurpju šņorēm). Visvairāk noder brīžos, kad jāizskrien no mājas uz 10 minūtēm, lai iemidzinātu meitu slingā. Tad viegli uzvilkt un novilkt bez liekas darbošanās.

IKEA Lisabo

IKEA ir masu produkcija, kas pasaulē slavena ar to, ka mēbeles ir lētas un jau pa gabalu var pazīt “ā, tas ir IKEA!” Bet šis vienkāršais galds mums ir ļoti iepaticies. Tas ir gaišs, neaizņem pārāk daudz vietas un dzīvē izskatās labāk kā bildēs. Turklāt tam ir noapaļoti stūri, kas mūsu ģimenē ir liels bonuss, jo samazina iespējas lieki traumēties. (Mēs esam no tiem, kas pirmo reizi mūžā uzkāpj klintī, nolaižas 30 metrus dziļā alā un nākamajā dienā mājās ar kāju nejauši iesper pa sienu un salauž mazo pirkstiņu).

ikea.com

japāņu “dīvāns”

Šo dīvānu ir jāredz dzīvē, lai pilnībā saprastu tā jēgu. Japānā ir populāras tradicionālās tatami istabas, kur bieži tiek lietotas mēbeles, kas paredzētas sēdēšanai uz grīdas: ļoti zemi galdi, speciāli spilveni sēdēšanai, krēsli bez kājām utt. Viena no šīm interesantajām mēbelēm, kas raksturīga tieši Japānai ir dīvāns, kam nav kāju. Ir arī vienvietīgi, bet šis ir ērts arī tad, ja jāuzņem ciemiņi, jo to var izklāt pilnīgi plakanu un izmantot matrača vietā. Muguras daļa regulējama 14 dažādos veidos + arī galvas daļu var brīvi regulēt. Šobrīd šis ir mūsu ekrāna istabas dīvāns, kur skatāmies filmas un spēlējam Xbox, kad meita aizgājusi gulēt (tas gan ir rets notikums, jo parasti arī mums jau nāk miegs). Superīga mēbele, kuru ar steigu būtu jātirgo arī Eiropā un Latvijā.

AeroPress

Par šo jau tikko rakstīju tepat blogā: AeroPress. Īsumā: ērta kafijas taisāmā ierīce, kuru lietoju gandrīz katru dienu.

amazon.co.uk

Nespresso Aeroccino4

Esmu no tiem, kas dzer lates un pat espresso šotiem mēdzu piepilināt mazliet piena. Tāpēc nav brīnums, ka vienā brīdī tiku pie foršas dāvanas – piena putotāja. Šis konkrētais modelis ir ļoti viegli mazgājams, tam ir 4 dažādi piena pagatvošanas veidi – aukstas putas, silts piens un divi karstu putu veidi (viens putaināks par otru). Ielejot pavisam mazliet piena iespējams tikt pie gandrīz pilnas krūzes ar piena putām. Šobrīd eksperimentēju un cenšos piena daudzumu pēc iespējas samazināt, lai lates vietā būtu, kaut kas līdzīgs kapučīno (tā lai beigās būtu vairāk kafijas un mazāk piena).

nespresso.com

Hario Mini Mill

Mazas, vienkāršas kafijas dzirnaviņas. Derēs tad, ja ikdienā jāgatavo tikai viena vai divas kafijas. Ļoti maza parikte, kas izgatavota no plastmasas, bet svarīgākā daļa, zobrati, ir no keramikas. Malumu var brīvi regulēt un tas ir salīdzinoši vienmērīgs. Šobrīd mājas apstākļos izmantoju gandrīz ik dienas, bet mazais izmērs ir tāds, ka šīs varētu viegli paņemt līdzi braucot ceļojumos ar auto. Kaitinošākā daļa ir pati malšana, kas pat nav pārāk gara, bet katru reizi liek aizdomāties, “kāpēc es te sēžu un maļu, ja mūsdienās gandrīz visu darbina elektrība?”.

hario.co.uk

 

Hario V60 Pour Over Kit Brown

Vēl viena kafijas taisāmā parikte. Te var tikt pie lielāka kafijas daudzuma, kas noder nedēļas nogalēs, ja pēkšņi visiem gribas kafiju. Ar šo var viegli aizšaut greizi, jo kaut kāda kafija sanāks vienmēr, bet jāiegulda darbs, lai tā vienmēr garšotu vienādi. Šobrīd aktīvi lietoju tieši AeroPress, bet droši vien derētu atkal pamācīties, kā panākt vislabāko kafijas garšu tieši ar šo Hario kafijas ierīci.

hario.co.uk

Xbox One

Pagājušajā gadā beidzot pārgāju no Xbox 360 uz Xbox One. Jaudas ir krietni vairāk, spēles izskatās krietni labāk un beidzot var piedalīties Battlefield 64 spēlētāju spēlēs. Galvenie iemesli, kāpēc neizvēlējos Playstation: Xbox pults ir ērtāka, pierastāka un loģiskāka + Esošā Xbox 360 spēļu kolekcija turpina darboties arī uz Xbox One. Kāpēc ne Xbox One S? Xbox One S šeit nebija pieejams par saprotamām naudām un parastais Xbox One bija krietni lētāks.

xbox.com

Nākotnē mēģināšu turpināt šāda veida piezīmes, lai pats redzētu, kuras no lietām ir saglabājušas savu vērtību.

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *