Zivju dzenītis (alcedo atthis)

Piemājas parkā dzīvo fotogrāfu iecienīts zivju dzenītis. Katru reizi, kad esmu Sankeien dārzā tur var satikt arī 2-3 japāņus ar milzu objektīviem, statīviem un citiem rīkiem. Liekas, ka viņi tur ir vienmēr, vai diena vai nakts, salīkuši pie saviem komiski milzīgajiem stobriem. Cik novēroju, cits nekas viņus neinteresē, netālu dzīvojas arī zivju gārnis, bet to bildē tikai parastie apmeklētāji un foto amatieri.

Pirmajā reizē pat nesapratu, ko viņi visi tur meklē tajās niedrēs. Zivju dzenīti bija grūti pamanīt, tas bija diezgan tālu un izskatījās varen mazs.

Šoreiz drosminieks bija ielaidies tuvējā kokā un varēju tikt pats pie savas bildes – pat bez statīva. Izrāvu no somas fotoaparātu un gatavs.

Gribētos jau arī vēl tuvāku, asāku un precīzāku kadru, bet meitai šāds pasākums nav pārāk interesants. Putns viņai, protams, patika, bet, cik gan ilgi var jūsmot par tādu mazu lidoni, kas sēž augstu koku zaros.

Pēdējā kadrā var redzēt, ka nepaspēju noķert brīdi, kurā dzenītis bija ticis pie pusdienām. Redzams tikai miglains mirklis pirms ēšanas.