Miks Latvis

Search

Garmin fēnix 6X – Pro Solar

Izmēģināju Garmin pulksteni, kura ekrāns darbojas arī kā saules gaismas uzlādes panelis.

Kādu nedēļu skrēju, peldēju un vienkārši pastaigājos ar vienu no iespaidīgājakiem GPS pulksteņiem pasaulē – Garmin fēnix 6X – Pro Solar. Nosaukums ir ļoti garš, bet funkciju saraksts ir vēl garāks, vieglāk būtu minēt to, kas nav iebūvēts un kādas funkcijas trūkst.

Atbilstoši cenai šis pulkstenis prot gandrīz visu. Arī baterija beigsies pēc tam, kad pats būsi iztērējis spēkus un nokritis gar zemi. Ekspedīciju režīmā šis Garmin nezvērs prot izvilkt 59 dienas bez pieslēgšanās pie elektrības avota.

Ja par iepriekš izmēģināto Polar Grit X var teikt, ka tas ir labāk pielāgots taku skrējējiem, tad Garmin man ir grūti nosaukt kaut kādu konkrētu specializāciju. Šis gluži vienkārši ir iespaidīgs ikdienas pulkstenis cilvēkiem, kam patīk aktīvi kustēties un doties piedzīvojumos dabā.

Atgriežoties pie Polar – tas būtu tāds pulkstenis, kuru man vajadzētu pirkt manu vajadzību un interešu dēļ. Varētu skriet pa Siguldas takām, vērot progresu kāpumos un sekot kādam no treniņu plāniem. Domāju, ka tas tiešām palīdzētu manai skriešanai. Savukārt Garmin fēnix 6X – Pro Solar ir tāds pulkstenis, kurš man patīk un kuru gribas, bez īpaša pamatojuma. Labs dizains, labi noformēta telefona aplikācija un ērta lietošana ikdienā.

Ar Garmin nesanāca tik daudz paskriet kā ar Polar, toties izmēģināju arī peldēšanas režīmu. Līdz šim biju peldējis tikai ar Apple Watch, tas veic uzskaiti ļoti precīzi, bet bez pogām ūdenī ir grūti darboties.

Viena lieta, kas attiecas uz visiem speciālajiem GPS pulksteņiem ir “zaļā” signāla gaidīšana. Pirms aktivitātes uzsākšanas ir jāgaida, kamēr ir labs savienojums. Apple pasaulē nekas tāds nenotiek. Nospied sākt un aiziet, var skriet. 5 gadu laikā tā arī neesmu manījis, ka būtu “norauts” aktivitātes sākums. Garmin gan man “pazaudēja” skrējiena sākumu. Distance tika saskaitīta precīzi, bet Strava aktivitātē nebija redzama GPS trase. Arī tas ir kaut kāds brīnums, kādu skrienot ar Apple nespēju atminēties. Visādi citādi sūdzēties galīgi nav par ko.

Funkcijas

Dažas no funkcijām šķiet pat ļoti interesantas, bet ar diezgan šauru pielietojumu. Piemēram, ir režīms, kas seko līdzi skābeļa koncentrācijai asinīs un kāpjot kalnos dod prognozes par to, cik labi ķermenis ir pielāgojies konkrētajam augstumam. Labākajā gadījumā man tāds noderētu kāpjot Fudzi, bet pat tur tas augstums ir salīdzinoši niecīgs. Labā ziņa gan ir tāda, ka šis sensors ir noderīgs arī ikdienišķākā procesā – miega analizēšanā.

Vēl viena no 187 lietām, ar kuru Garmin lepojas ir kaut kāda īpašā golfa spēles aplikācija, kas fiksē visus iespējamos datus un statistiku golfa spēles laikā. Es nedomāju, ka tuvāko 10 gadu laikā es spēlēšu golfu, un līdz ar to es neizmantošu šo un arī 80% no pārējiem labumiem, kurus piedāvā šis pulkstenis.

Un funkciju uzskaitījumu tā varētu arī turpināt. Katra sporta veida cienītājam atradīsies kāds īpašs Garmin pulksteņa režīms, kas sniegs plašāku informāciju par kokrēto nodarbi.

Garmin ekosistēma

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc vispār esmu meties iekšā šo GPS pulksteņu pētīšanā ir tas, ka gribēju saprast, kādas ir lielākās atšķirības, ko piedāvā katrs no lielākajiem ražotājiem. Skaidrs, ka tehniski visi ražotāji piedāvā gandrīz vienu un to pašu – funkcijas ir līdzīgas, specifiski tehniskie rādītāji ir atkarīgi no konkrētā pulksteņa modeļa, nevis ražotāja. Tā sausi raugoties nav svarīgi, kurš ir tava izvēlētā pulksteņa ražotājs, ja parametri atbilst vēlamajam, tad derēs jebkurš.

Vēl tikai atlicis padzīvot ar kādu Suunto pulksteni, lai varētu izteikt skaidrāku spriedumu par to, kura ražotāja ekosistēma man patīk vislabāk, bet šobrīd jau ir pāris atziņas iekrājušās.

Īsumā: Garmin ir nopietns tirgus līderis, tāpēc ir labi attīstīta mobilā aplikācija, ļoti plašas integrācijas iespējas ar visiem populārākajiem sporta aktivitāšu web servisiem. Plašas iespējas pielāgot ierīci pēc saviem ieskatiem un sadarbība ar dažādiem lielajiem uzņēmumiem, piemēram, ar Starbucks, kas ļauj izmantot pulksteni, lai tiktu pie ikdienas kafijas. Polar pēc sajūtas ir sportiskāks, askētiskāks un modelis, kuru testēju, bija izteikti pielāgots skriešanai un konkrētāk taku skrējējiem, kam patīk reljefs. Citiem vārdiem, sportistiem interesantāks varētu būt tieši Polar, bet Garmin prot būt noderīgs ne tikai sportojot, bet arī ikdienas lietošanā.

Lieki piebilst, ka palietojot vienu modeli no katra ražotāja tā bilde, ko redzu nav tik pilnīga kā gribētos un brīžiem salīdzinu ābolus ar apelsīniem, bet labāk šādi, nekā vienkārši ieiet veikalā un nopirkt to, kas tajā brīdī pirmais iekrīt acīs.

Šobrīd esmu tādā mierīgā aktivitāšu režīmā, jo cenšos tikt galā ar ceļgalu traumām, bet cerams, ka līdz gada beigām varēšu izmēģināt arī kaut ko no Suunto un tad visa šī pasākuma noslēgumā sagatavot tādu kopējo ieskatu par katru no ražotājiem + Apple Watch, kurš ir mans ikdienas pulkstenis pēdējos 5 gadus.

Paldies pulsometrs.lv par iespēju izmēģināt šo ierīci. Atgādinu, ka šī nav apmaksāta reklāma, viedoklis nav ne ietekmēts, ne saskaņots.

Šeit tiešā saite uz veikala lapu: Garmin fēnix 6X – Pro Solar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *