Miks Latvis

Hoka One One – Speedgoat 4

Īpaši ērti garo taku skrējienu apavi.

Speedgoat biju noskatījis jau laicīgi. Šie apavi bieži parādījās dažādos skriešanas forumos un atsauksmes vienmēr bijušas ļoti labas. Mani galvenokārt piesaistīja izslavētā starpzole, kas esot īpaši pielāgota garajiem gabaliem, lai mazinātu ceļgalu slodzi.

Latvijā grūti atrast manu izmēru un vēl grūtāk, ja precīzi zini, kuru kurpju modeli vēlies iegādāties. Parasti skriešanai man der 30 vai 31 cm izmēra apavi. Atkarībā no ražotāja tas būtu 46., 47. vai 48. izmērs. Visbeidzot vienā no specializētajiem veikaliem atradu tādu apavu pāri, kas man gandrīz derēja un tad varēju mierīgu sirdi pasūtīt internetā vienu izmēru lielāku. Der perfekti, cena atbilstoša un no Vācijas ieradās dažu dienu laikā. Speedgoat 4 apaviem mans ideālais izmērs izrādās ir 49 un 1/3 , kas atbilst 32cm pēc Japānas standartiem.

Tālāk īsas piezīmes pēc 265 kilometriem.

Šie apavi man ir ļoti iepatikušies, par spīti dažiem maziem trūkumiem. Kaitinošākais un visvieglāk novēršamais trūkums ir auklas, kas ir veidotas no tāda maģiska materiāla, ka skrējiena laikā tās pilnībā atnāk vaļā. Ja ikdienā man tā notiek labi ja reizi mēnesī, tad ar Speedgoat sākumā nācās šņorēties katrā skrējienā. Tagad esmu iemācījies, kā labāk aizsiet, bet labākais risinājums droši vien būtu nomainīt šīs auklas pret, ko ierastāku.

Otrs trūkums varētu būt tas, ka nelīdzenos taku skrējienos ir jūtams apava zoles augstums. Ir sajūta, ka papēdis no zemes ir augstāk nekā gribētos. Katru reizi, kad pati taka ir izteikti slīpa perpendikulāri skriešanas virzienam (viena kāja zemāk nekā otra) ir tāda mazliet nestabila sajūta, kas nav jūtama, piemēram, Inov-8 apavos.

Visādi citādi, esmu ļoti priecīgs par šo pirkumu, jo kopš iegādes brīža es daudz vairāk izbaudu garos taku skrējienus.

Jāpiemin, ka lielākais pārbaudījums šiem apaviem bija Cēsu taku skrējiens, kur veiksmīgi noskrēju 85 kilometrus un pēdas jutās ļoti labi.

Ja ir kādi jautājumi par šiem, vai citiem manā kolekcijā esošiem skriešanas apaviem esmu gatavs pakomentēt sīkāk.