portals.jpgEs ceru, ka pēdējais ieraksts ar “Kāpēc man nepatīk..” intonāciju. Pirms tam te varēja lasīt:

Kāpēc man riebjas sviesta ciba?

Kāpēc man nepatīk Google Zeitgeist statistika?

Kāpēc man nepatīk gāzesplītis?

Sākam (un ar šo arī beidzam)
Oranžais portāls ir ļoti jocīga parādība. Pavisam, pavisam, pavisam jocīga padarīšana. No vienas puses tas kā stāsta ir ļoti drošs, tajā var iekļūt tikai ar ielūgumiem, tajā ir tikai īsti lietotāji ar īstiem datiem, īstiem vārdiem, īstām un patiesām sejām profilu bildēs, no otras puses tā ir milzīga lūriķu un citu potenciāli bīstamu cilvēku paradīze.

Ņemam par piemēru to pašu Dienas rakstu sēriju par pedofīliem draugoselvē. No šādas sociālās biedrošanās grupas nav iespējams izdalīt tos, kas ir īsti cilvēki un kas nav īsti, jo īstenību var viltot. Tā, vienkārši runājot, ir milzīga datubāze ar puslīdz patiesu informāciju, kura pieejama ir ikvienam, kas to vēlas. Mēs nevaram to kontrolēt un darīt nepieejamu cilvēkiem ar nelabiem nolūkiem.

Draugos ir paaugstināts komunikācijas apjoms. Visi ar visiem runā, čato, komentē albumus un dara vēl citas sazinkādas lietas. Turklāt šie visi ir patiešām gandrīz visi, kuriem ir pieejams internets – 827 935 gab. Ik dienas tiešsaistē (online) ir vairāki desmiti tūkstoši lietotāju. No otras puses cilvēkiem pazūd kontaktu iespējas ārpus šī virtuālā veidojuma. Ziņu sūtīšana draugos ir pārvērtusies no komunikācijas līdzekļa bezjēdzīgā laika kavēklī.

Viena galējība ir pilnīgi strikts portāls ar pilnīgi pareiziem datiem, adresēm, stingriem noteikumiem un citām piederošām lietām, otra galējība ir pilnīgi brīvs portāls ar izdomātām identitātēm un līdz ar to daudz lielāku brīvības pakāpi. Ja pareizi saprotu draugi.lv sevi vēlētos ierindot pie pirmajiem, bet pilnīgi saprotamu iemeslu dēļ ir nostājušies pa vidu. Ne vienmēr slavenību profili ir īsti, neviens negarantē profilu īstumu, un ja šāda garantija netiek dota, tad kādēļ gan citiem iesniegt pilnīgi patiesus datus?

Par draugiem jau sen klīst nelabi vārdi, piemērs, Latvijas Avīze:

Draugošanās – epidēmija, spēcīgāka par gripu; Viltnieki piepelnās; Darbinieki izmisumā; Darba devēji pret; Basto lekcijas


DELFI

Mani izbrīna viena lieta, ieejot Valsts Policijas mājas lapas sadaļā “Policija lūdz palīdzēt”, ir atrodamas personas, kuras ir izsludinātas meklēšanā, piemēram, Gatis Nadziņš un Jānis Kaminskis. Policija raksta, ka atrašanās vieta nav zināma, bet tajā pašā laikā viņi regulāri parādās www.draugiem.lv. Profilā skaidri un gaiši rakstīts “Vācija”. Man rodas jautājums, ar ko nodarbojas policija?

Ko es sapratu par draugiem?
Draugi, neaizvieto nevienu no ierastajiem komunicēšanas veidiem. Tikai dublē un atsevišķos gadījumos visai slikti dublē. Draugu forumi, kad es tos pirms pusgada lietoju bija zem katras kritikas. Jaunam lietotājam draugos nav iespējas izprast milzīgo sadaļu skaitu un nozīmi, tikai retais spēj izmantot visas draugu sniegtās iespējas, jo tās ir sarežģītas un atstātas bez pienācīgiem lietošanas paskaidrojumiem.

Tātad vienīgais saprātīgais un piemērotais draugu pielietojums ir bezmaksas cilvēku kontaktu datubāze. Principā, ja meklē ziņas par kādu personu, atliek tik pārbaudīt, vai tā ir reģistrēta draugos. Varēsiet savākt kompromātu gan bilžu, gan video formātā. Darba devējam viegli redzēt bildes, kurās tu (draugiem.lv lietotāj) esi redzams pielējies iepriekšēja pirts tusiņā.

Secinājums: Draugiem.lv = savāda telefonu(komunikāciju)grāmata.