Miks Latvis

iPod radio remote

ipo-radio-remote.jpgNo rītiem man nereti patīk klausīties radio swh. Jūs jau ziniet, tur no rītiem muld tie dīkdieņi Ufo un Fredis un viņiem vēl uz pusstundu pieslēdzas vēl viens dīvainis Pans Kleksis (aka Māris Zanders).

Mūzika tur mēdz skanēt pavisam nejēdzīga un tad es mēdzu uzslēgt BBC, lai paklausītos angļu mēli un uzzinātu, kas satrauc cilvēkus ārpus Latvijas.

Nu redz, ne vienmēr, bet kad man šāda vēlme uznāk tad man gribas tik ļoti klausīties radio, ka esmu gatavs pat uz neprātīgu rīcību – pirkumu.

Ideja skaidra – vajag radio. Stīvs Džobs, protams, ir izdomājis, ka stilīgie iPod lietotāji radio neklausās, jo radio taču ir tik veca tehnoloģija, ka nevienam nav vajadzības pēc tās.

Labi, ka viņi naudas pumpēšanas nolūkos ir saražojuši visādas papildu lietas, kuras var pieslēgt pie iPodiem. Jap, es nopirku iPod radio remote. Par spīti xnet uzskrūvētajai cenai, es to atļāvos pievienot savam gadžetu pulciņam.

(Lai redzētu lielāku attēlu uzklikšķini!)

Pirmie iespaidi – maza un glīta spēļmantiņa. Komplektā nāk līdzi iPod austiņas, ar īsāku vadu, nekā oriģinālajām. Šī pults darbojas arī kā papildus audio izeja. Kad piesprausts radio, tad brīva paliek arī standarta skaņas izeja, tātad mūziku var baudīt divi cilvēki vienlaicīgi.

Radio-pults ir piespraužama pie apģērbā kā klipsis. Aizmugurējā daļa ir no metāla, ar iegravētu iekostu ābolu un veco labo: “Deigned by Apple in California.” Radio ir vienlaikus patiesi laba pults, jo nu vairs nav jārokas pa kabatu vai somu pēc iespējas pārslēgt nākamo dziesmu.

Radiostacijas šis brīnums atrod ātri un nekļūdīgi. Pavisam vienkārši, tās var arī saglabāt. Ar vadības taustiņiem var darboties gandrīz tā pat, kā uz nano izvietotajiem izņemot to, ka skaļumu pārslēdz ar klasiskajām pogām nevis slidinot pirkstu.

Radio ir arī RDS (Radio Data System) funkcija, kura ļauj redzēt papildus informāciju par raidstaciju, piemēram, stacijas nosaukumu vai skanošo dziesmu.

Šo ietaisi var pielikt pie jebkura iPod, enerģiju tā sūc laukā no paša mūzikas atskaņotāja. Vairāk informācijas varat lasīt apple.com lapā.

Secinājums – ja ļoti gribas radio, tad droši pērciet vien nost, tikai labāk paprasiet, lai jums šo lietu atsūta kāds paziņa no civilizētākas Eiropas valsts.

Noderīgi raksti par iPod:

22 Responses

  1. nu bet par radio maksaat kaut 30 LS, ja tas ir pieejams mobilajaa telefonaa vai citaa plejerii. Tas vareetu tieshaam buut miinus ipodiem, reizeem tieshaam uznak veelme paklausiities radio

  2. Pirms kāda laika arī šitādu biju iegādājies, bet radio ar viņu gan nesanāca daudz klausīties, labi ja kādas divas trīs reizes.

    Toties tā bija lieliska papildierīce lai nebūtu jālien kabatā katru reizi, kad gribās pārslēgt dziesmu.

    Bija tāpēc, ka kāds gudrinieks netīšām aplēja viņu ar viskiju.. (not me)

  3. onkuli: njā, dažreiz jau uzliek kaut kādus sviestus, bet tas piederās pie rīta stulbuma… bet uzskatu, ka radio var mirīgi klausīties mob.tel- 30 Ls tomēr ir salīdzinoši ļoti dārgs prieks priekš radio.
    bet laimīgie (kuri nopirkuši šādu verķi) naudu neskaita :D

  4. Taustiņklabeklis: vismaz Rīgā ar zonu viss bija, ok. Kā arī trasē no Rīgas uz Tukumu. Galīgos laukos vēl neesmu mēģinājis.

    mikausis: man dažreiz uznāk vēlme un tad es izmetu naudu vēl nejēdzīgākām lietām.

  5. nee nee, nevajag iepirkties “mazpazīstamos interneta veikalos ar sliktu apkalpošanu, lai ietaupītu pāris latus”, un zini kapeec :),
    jo “labāk paprasiet, lai jums šo lietu atsūta kāds paziņa no civilizētākas Eiropas valsts.”

    Jo atsuutiit to no “civilizētākas Eiropas valsts” jau nodroshina 100% garantiju pret nepliishanu papildus 2 gadu ilgu mantas garantiju vaine ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *