Miks Latvis

iPod radio remote

ipo-radio-remote.jpgNo rītiem man nereti patīk klausīties radio swh. Jūs jau ziniet, tur no rītiem muld tie dīkdieņi Ufo un Fredis un viņiem vēl uz pusstundu pieslēdzas vēl viens dīvainis Pans Kleksis (aka Māris Zanders).

Mūzika tur mēdz skanēt pavisam nejēdzīga un tad es mēdzu uzslēgt BBC, lai paklausītos angļu mēli un uzzinātu, kas satrauc cilvēkus ārpus Latvijas.

Nu redz, ne vienmēr, bet kad man šāda vēlme uznāk tad man gribas tik ļoti klausīties radio, ka esmu gatavs pat uz neprātīgu rīcību – pirkumu.

Ideja skaidra – vajag radio. Stīvs Džobs, protams, ir izdomājis, ka stilīgie iPod lietotāji radio neklausās, jo radio taču ir tik veca tehnoloģija, ka nevienam nav vajadzības pēc tās.

Labi, ka viņi naudas pumpēšanas nolūkos ir saražojuši visādas papildu lietas, kuras var pieslēgt pie iPodiem. Jap, es nopirku iPod radio remote. Par spīti xnet uzskrūvētajai cenai, es to atļāvos pievienot savam gadžetu pulciņam.

(Lai redzētu lielāku attēlu uzklikšķini!)

Pirmie iespaidi – maza un glīta spēļmantiņa. Komplektā nāk līdzi iPod austiņas, ar īsāku vadu, nekā oriģinālajām. Šī pults darbojas arī kā papildus audio izeja. Kad piesprausts radio, tad brīva paliek arī standarta skaņas izeja, tātad mūziku var baudīt divi cilvēki vienlaicīgi.

Radio-pults ir piespraužama pie apģērbā kā klipsis. Aizmugurējā daļa ir no metāla, ar iegravētu iekostu ābolu un veco labo: “Deigned by Apple in California.” Radio ir vienlaikus patiesi laba pults, jo nu vairs nav jārokas pa kabatu vai somu pēc iespējas pārslēgt nākamo dziesmu.

Radiostacijas šis brīnums atrod ātri un nekļūdīgi. Pavisam vienkārši, tās var arī saglabāt. Ar vadības taustiņiem var darboties gandrīz tā pat, kā uz nano izvietotajiem izņemot to, ka skaļumu pārslēdz ar klasiskajām pogām nevis slidinot pirkstu.

Radio ir arī RDS (Radio Data System) funkcija, kura ļauj redzēt papildus informāciju par raidstaciju, piemēram, stacijas nosaukumu vai skanošo dziesmu.

Šo ietaisi var pielikt pie jebkura iPod, enerģiju tā sūc laukā no paša mūzikas atskaņotāja. Vairāk informācijas varat lasīt apple.com lapā.

Secinājums – ja ļoti gribas radio, tad droši pērciet vien nost, tikai labāk paprasiet, lai jums šo lietu atsūta kāds paziņa no civilizētākas Eiropas valsts.

Noderīgi raksti par iPod: