Miks Latvis

twitter mānija uzņem apgriezienus

Pēdējā laikā man ik dienas pievienojas vismaz 1 jauns sekotājs. Un es tieku izsekots, tā pat kā vairāki miljoni citi interneta lietotāji, kuri ir reģistrējušies twitter.

Par to, kas ir twitter, varat skaidrā latviešu valodā izlasīt pie Endija. Pie mums viss ienāk novēloti. Vietējie blogotāji twitter nozīmi ir sapratuši tikai tagad, pēc tam, kad ārējās zemēs visi jau pamatīgi paspējuši izslimot čivināšanas drudzi.

Par twitter kā kontaktu dibināšanas instrumentu arī plašāk ir rakstījis tas pats Endijs – Twitter nākotne krāsojas interesantās krāsās.

Guy Kawasaki & twitter

Mani secinājumi par šo īsās komunikācijas servisu ir samērā līdzīgi. twitter ir instruments un to var lietot dažādos veidos. Ja twitter tiek lietots, lai paziņotu, par to, kas tika ēsts brokastīs un par to, kas pašlaik skan austiņās, tad šo ziņu plūsma nomāc jebkuru daudz maz svarīgo vai noderīgo informāciju, kāda tiek publicēta twitter. Tāpēc esmu es kā mērķi izvirzījis aizvien kodolīgākas un noderīgākas ziņas.

Spēkā ir likums “mazāk čatošanas” – to varam atstāt skype un citiem saziņas kanāliem.

Savukārt, ja twitter tiek lietots, piemēram, kā projekta miniblogs, lai regulāri ziņotu, par jaunumiem, tad sekotājiem rodas jēga uzmanīgi sekot līdzi šīm ziņām, jo viņi zinās, ka netiek kulti tukši salmi.

Eksperimentālā kārtā esmu izveidojis speciālu mix.lv kontu, kurā automātiski nonāk jaunākie raksti no mix.lv – twitter.com/mixlv. Piesakoties sekot šim lietotājam, twitter, nedaudz kļūst līdzīgs RSS lasītājam. Ar RSS lasīšanu šajā aplikācijā gan nevajadzētu aizrauties, lai lieki nepiesārņotu ienākošās informācijas straumi.

kodari.lvkodari.lv – vietējais twitter klons

Esmu jau iepriekš rakstījis par vietējo twitter klonu kodari.lv, un par vietējiem blogeriem, kuri to aktīvi lieto. kodari.lv pašlaik ir izveidojies savs lietotāju loks, kuri pārsvarā dalās informācijā par viņu ikdienas gaitām un visu to, kas ar viņiem notiek.

Ar kodari.lv palīdzību man radās iespēja satikt SkaKri un aizdot viņam Rokupāciju, kamēr es pats to vēl nebiju iesācis lasīt.

Kodari.lv ir tīri izklaidējošs pasākums. Tur cilvēki mēdz rakstīt pilnīgas muļķības un gurķoties, jo pamatā visa kodarīšana notiek publiskajā ziņu straumē, nevis paziņu lokā, kā tas ir twitter.

Ņemot vērā, ka man ir sagadījies strādāt uzņēmumā, kas radīja kodari.lv, tad varu atklāt, ka ir plānota kodari.lv uzlabošana, papildus funkciju ieviešana, kā arī padarīšana par bezmaksas produktu.

9 Responses

  1. Ja man kāds divos vārdos vēl arī izskaidrotu, ar ķo šis mega projekts būtiski atšķiras no livejournal (aļa klab.lv)?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *