Kad soļoju no tramvaja uz darbu vienmēr domāju, par to, cik labi būtu pārvietoties ar divriteni. Daži mani paziņas tieši tā arī rīkojas. Arī pāris kolēģi uz darbu dodas ar dzelzs rumakiem.

Līdz manai darbavietai no dzīvokļa ir 30-40 minūšu brauciens. Es apzinos, ka esmu ļoti svīstošs cilvēks. Zinu, ka karstā vasaras dienā būšu slapjš jau pēc tam, kad no sestā stāva nobraukšu lejā ar liftu. Bet tad tālāk ir vēl krietns ceļojums un stress pa trakajām ielām.

Risinājums – rīta duša. Daudziem šāda iespēja nebūtu, bet mans šefs ir ierīkojies dušu darba vietā. Tāpēc itkā sūdzēties nevajadzētu. Bet tālāk seko kārtējais apgrūtinājums – maiņas drēbes. Tās jāved uz darbu somā, kas savukārt nozīmē vēl lielāku svīdienu.

Arī braucot mājās būs jādodas dušā. Tas nozīmē, ka par laika ekonomēšanu nevar būt ne runas. Kāda gan laika ekonomija, ja gan brauciens, gan dušošanās aizņems krietnu daļu manas dienas laika?

Braucot tramvajā es parasti aifonā skatos pasaules ziņas, video podkāstus, lasu žurnālus vai vienkārši pasnaužu. Vajadzīgajā pieturā izkāpju bez lieka satraukuma un dodos 3 minūšu gājienā uz darbu. Braucot ar ričāku man nebūtu neviena no šīm iespējam, jo pat mūzikas klausīšanās varētu bēdīgi beigties (skaļas mūzikas apstākļos auto pielavās īpaši tuvu).

Vispār ir tieši divi varianti, braukt ar divriteni uz darbu vai nebraukt. :)  Ja es dzīvotu centrā tad riteņbraukšana būtu daudz kārdinošāka, taču kā gājējs es īpaši nemanu, ka uzņēmumi un veikali domātu par riteņu novietnēm. Kur gan man atstāt braucamo, piemēram, filmas laikā?