Miks Latvis

kur vislētāk iespējams iegādāties OCTA un KASKO polises?

Šodien gandrīz pusi dienas pavadīju internetā meklējot sev lētāko OCTA polisi, kura laimīgā kārtā beidzās tieši pirms mūsu Romas brīvdienām.

Izstaigāju visus iespējamos interneta nostūrus, un konstatēju, ka dažu apdrošinātāju polises sanāk lētākas nevis pērkot pa tiešo no kompānijas, bet gan ar kāda portāla starpniecību, kas piedāvā pavisam nelielas, bet vismaz kaut kādas atlaides. Pie reizes sekoju līdzi arī KASKO cenām, lai saprastu, kāds ir cenu līmenis, jo pēc nepilna pusgada būs jāpērk arī tā.

Ar OCTA bija salīdzinoši vienkārši, piefiksēju, ka mūsu alfiņas gadījumā viszemāko cenu (par pakāpi zemāku nekā citiem) piedāvā Gjensidige (109 Ls gadā). Pakonsultējos internetā un noskaidroju, ka cenu galvenokārt nosaka auto marka un vadītāja stāžs, bet vissvarīgākais rādītājs ir Bonus – malus klase (šajā gadījumā ne īpaši augsta). BM klases dēļ arī sanāk tas, ka katram cenu izkārtojums ir atšķirīgs un izdevīgāks var būt pilnīgi cits apdrošinātājs.

Tālāk pētot KASKO piedāvājumus sapratu, ka visbiežāk informācijas iegūšana ir diezgan sarežģīta. Nākas aizpildīt krietni garas un apnicīgas anketas, lai tiktu pie viena vienīga cipara, kas beigās, protams, izrādās krietni augstāks kā konkurentiem.

KASKO cenu visvieglāk/ātrāk sanāca noskaidrot ar letakpasam.lv (If) palīdzību (nebija tik daudz papildinformācijas jāievada, lai iegūtu fināla ciparu). Pēc tam letakpasam.lv salīdzināju ar citiem piedāvājumiem un secināju, ka cenas ziņā tā arī bija visizdevīgākā KASKO pirkšanas lapa. Tālāk tikai jautājums par servisu un tām garantijām, ko piedāvā katra konkrētā kompānija.

Ja kādam ir ieteikumi KASKO sakarā būšu priecīgs uzklausīt. (Par OCTA arī var dot ieteikumus, taču tā jau ir veiksmīgi iepirkta).

30 Responses

 1. Ban.lv ir labas atlaides. OCTAi pērkot internetā 15% atlaide.
  Pats pirms 2 nedēļām pirku ceļojuma apdrošināšanu- saņēmu 30% atlaidi. Šo saitu man ieteica brokere, sakot, ka OCTAi viņa nekādas atlaides piedāvāt nevar.

 2. He, man draftā raksts par octa polisi gaida savu kārtu.
  Bija doma rīt publicēt- laikam sanāks līdzīgs Tavam rakstam tikai bez kasko (to paņēmu turpat kur auto līzingu- hanzenē. Izdevīgi nosacījumi un mazāka ķēpa :))

 3. OCTA arī iegādāju Gjensidige, kas starp citu ir daļēji ir parex OCTA. Nosaukuma dēļ nedaudz palasīju un tā. Neieviesa uzticību. Savam 2000. gada Volvo, 3 gadus stāžu bez starpgadījumiem (tpu tpu tpu), samaksāju 120 Ls, tai pat laikā pie IF bija ap 300 Ls.

  Neatceros par BAN summu, bet zinu, ka tad, kad pārrakstīju mašīnu, BAN par 3 mēnešiem noplēsa 80 Ls un vispār atmetu domu par BAN kā tādu.

  KASKO gan īpaši nevēlos pirkt. BTW, baigi normāli caur IZI pirku. Samaksāju un tajā pašā dienā atnāca meils un tā. Pat pakaļu no krēsla nebija jāpieceļ. Arī sūtot meilu baigi ātri atbildēja + nekādas piemaksas, laikam saņem procentu par klientu piegādi.

 4. Arii to-do listee bija lidiziigs raksts, tikai ar savaadaakiem secinaajumiem peec taa, ko saka tauta tvitterii. Man jau kaadu meenesi nav nedz KASKO, nedz OCTA, uzraavies esmu tikai vienu reizi. Bet nu tuvaakajaas dienaas buus jaapapeeta cik un kur maksaa.

 5. Šodien bija pirmā reize, kad pašam savam auto bija jāiegādā OCTA un arī man vislētākā uz gadu sanāca tieši Gjensidige OCTA (~80Ls). Laikam Balva tādu pašu OCTU man pārdotu par ~180Ls un es biju diezgan izbrīnīts, ka tā cenu atšķirība ir TIK milzīga. To lētāko OCTU es sameklēju mājaslapā octas.lv. Turpat arī izveidoju pieteikumu uz KASKO un pēc dažām stundām atzvanīja brokeru firmas pārstāvis, lai noskaidrotu dažus papildus jautājumus un jau pēc vēl vienas stundas atsūtīja man uz e-pastu cenu piedāvājumu. Pagaidīšu kādas cenas man varēs piedāvāt paziņa, kas strādā kādā citā apdrošinātāju kantorī un tad jau būs jādomā ko un kā. Bet, jā, šī OCTU/KASKO tēma ir vienaldzīga kamēr pašam nav vajadzības pēc šāda veida apdrošināšanām..

 6. Aptuveno ciparu OCTA vari iegut ierakstot googlee octa un izveleoties kaadu no (pagaidām padsmit) octa kalkulatoriem, un tad doties uz aprdrosinataja lapu un skatiit vai tur nav kaadas atlaides.

 7. Jo vairāk kompānija maksā brokerim/e-apdrošināšanai, jo lielākas prioritātes. Zinu, ka dažas kompānijas, piemēram, Baltikums šajā mārketingā neiegulda līdzekļus, tādēļ atrodas pēdējā vietā, pēc izcenojumiem, bet reāli aģenti polises piedāvā pa mazākām cenām kā citur + ja esi pastāvīgs klients, tad var dabūt vel atlaidi.

  Nevar uzticēties e-apdrošināšanai un brokeriem, labāk sazvani attiecīgo apdrošināšanas aģentūru, vai skaties tieši tās aģentūras mājaslapā un uzzini OCTAs cenu.

 8. nu, kā jau ierakstā minēts, OCTA cenas maina pārāk daudzi faktori. man vislētākā bija Nordicia. Arī Kasko vislētākā ir Nordiciā, tur arī it kā ir visvienkāršāk to iegādāties internetā. Otrs lētākais Kasko bija If-ā, bet tie prasa sūtīt automašīnas foto. Par kasko jāpiemin tas, ka ne visas sabiedrības to piedāvā aprēķināt un/vai iegādāties internetā.

 9. ir veel viens labs veids kaa samazinaat OCTAs cenu – registreejies uz dziivi laukos (Tas ir aarpus riigas vai riigas rajona), un cena uzreiz kljuus patiikamaaka :D

 10. psst, es tev neko neesmu teicis, bet iesaku izpētīt letakpasam līgumu un tad sapratīsi kapēc dārgākajam apdrošināšanas kantorim kautkas ir lētāk ;)

 11. ja mes uz bridi aizmirstam par cenaam, visizdeviigaakais ir vairants ar brokeri – vins buus kontaktpersona starp tevi (tavs meerkjis – sanjemt max lielu atliidziibu nelaimes briidii) un apdroshinaataaju (kura meerkjis – izmaksaat max mazu atliidziibu nelaimes briidii). Brokeris sanjem nelielu komisiju no tevis, taatad brokeris buus tavaa pusee un no pieredzes zinaas daudz labaak kaa riikoties katraa situaacijaa ar dokumentiem, lietu kaartiibu utt. sheit biezi cilveki pajauta, kada tad jeega apdrosinatajam no brokera – bet brokeris ir tas, kurs piesaista plasaako klientu loku. Un brokeris kursh tikai atsuuta izdeviigaako piedaavaajumu nemaz nav brokeris :) Nakamais – tu veersies pa taisno pie apdrosinaataaja – uznjemies uz sevi visu papiiru kaartoshanu, saskanjoshanu, un atgaadinaajuma zvanus vairaaku meeneshu garumaa. Tachu tev vismaz ir iespeeja parunaat ar apdroshinaataaja klientu apkalposhanas specialistiem. Un tad pats labaakais – tu izmanto letakpasam.lv, kur tev naaksies izdariit pilniigi visu pasham un bus ierobezotas iespejas kontakteties ar klientu apkalposanas specialistiem – tiesi ta ari vinji darbojas. Tapec iesaku padomat velreiz vai tiesham tavs laiks ir tik leets :)

 12. tā muļķīgā lieta pērkot OCTA, ir tas, ka tu kā pircējs nemaz neesi ieinteresēts nopirkt labāko servisu, vai draudzīgāko atlīdzības izmaksātāju. es pirms kādiem trim gadiem iebraucu vienam fordam dibenā, un neviena saskarsmes minūte man nebija ar “savu” apdrošinātāju… Vienīgās atskaņas no šī gadījuma ir tas, ka vēl joprojām man velkās kaut kāda n-tā Bonus-malus klase, kas manu apdrošināšanas cenu stipri sadārdzina. Tikai pirms kāda gada uzzināju kāpēc tā cena nesamazinās – izrādās, lai tu atkal kļūtu par normālu cilvēku, apdrošināšana ir jāpērk 9 vai vairāk mēnešus pēc kārtas, to man pateica viens apdrošināšanas brokeris, bet tas tā, viena tante teica, nekur neesmu lasījis ka tas tā tiešām arī ir.. Tā kā pats braucu ar vecu žiguli ar vecām vasaras riepām, tad man nemaz nepārtraukti nesanāk apdrošināties uz šādu termiņu..

 13. 2 kš=kš:
  Tā arī ir, ka jābūt noteiktam apdrošinato dienu skaitam gadā, lai bonus-malus paceltu. Sīkāk meklē LTAB lapā – http://www.ltab.lv/.

  +1 par to, ka Gjensidigei(vismaz manā gadījumā) vispievilcīgākā OCTAs cena. Nākošais piedāvājums gandrīz 2x dārgāks..

 14. Es iesaku apskatīties labapolise.lv, kas attiecas uz oktu. Bet tur, protams, nebūs nekādu kaulu lūzumu apdrošinājumu un tamlīdzīgi, tīri obligātā civiltiesiskā apdrošināšana.

 15. Nu OCTA letakpasam.lv man sanāca tikai par 1 ls lētāk nekā pie dīleriem (abcpolise vai iizi), bet KASKO – ietaupījums uz pāris simtiem latu, plus vēl atsūta SMS, ko parādi policijai, un viss, nav nekas līdzi jāvadā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *