Šodien gandrīz pusi dienas pavadīju internetā meklējot sev lētāko OCTA polisi, kura laimīgā kārtā beidzās tieši pirms mūsu Romas brīvdienām.

Izstaigāju visus iespējamos interneta nostūrus, un konstatēju, ka dažu apdrošinātāju polises sanāk lētākas nevis pērkot pa tiešo no kompānijas, bet gan ar kāda portāla starpniecību, kas piedāvā pavisam nelielas, bet vismaz kaut kādas atlaides. Pie reizes sekoju līdzi arī KASKO cenām, lai saprastu, kāds ir cenu līmenis, jo pēc nepilna pusgada būs jāpērk arī tā.

Ar OCTA bija salīdzinoši vienkārši, piefiksēju, ka mūsu alfiņas gadījumā viszemāko cenu (par pakāpi zemāku nekā citiem) piedāvā Gjensidige (109 Ls gadā). Pakonsultējos internetā un noskaidroju, ka cenu galvenokārt nosaka auto marka un vadītāja stāžs, bet vissvarīgākais rādītājs ir Bonus – malus klase (šajā gadījumā ne īpaši augsta). BM klases dēļ arī sanāk tas, ka katram cenu izkārtojums ir atšķirīgs un izdevīgāks var būt pilnīgi cits apdrošinātājs.

Tālāk pētot KASKO piedāvājumus sapratu, ka visbiežāk informācijas iegūšana ir diezgan sarežģīta. Nākas aizpildīt krietni garas un apnicīgas anketas, lai tiktu pie viena vienīga cipara, kas beigās, protams, izrādās krietni augstāks kā konkurentiem.

KASKO cenu visvieglāk/ātrāk sanāca noskaidrot ar letakpasam.lv (If) palīdzību (nebija tik daudz papildinformācijas jāievada, lai iegūtu fināla ciparu). Pēc tam letakpasam.lv salīdzināju ar citiem piedāvājumiem un secināju, ka cenas ziņā tā arī bija visizdevīgākā KASKO pirkšanas lapa. Tālāk tikai jautājums par servisu un tām garantijām, ko piedāvā katra konkrētā kompānija.

Ja kādam ir ieteikumi KASKO sakarā būšu priecīgs uzklausīt. (Par OCTA arī var dot ieteikumus, taču tā jau ir veiksmīgi iepirkta).