Miks Latvis

mērķi tuvākajam laikam

mērķis
autors: caruba, Some rights reserved

OreMan ir izdomājis blogos sarīkot nelielu ķēdes rakstu vilni, kurā visiem iesaistītajiem ir jāatbild uz jautājumu “kāds ir tavs lielākais plāns tuvākajai nākotnei?”

Izbrīvēju brīdi, lai apdomātu atbildi uz šo jautājumu, kuru man un citiem interneta lietotājiem uzdod OreMan.

Tātad dažāda veida mērķi, bez konkrētas secības:

 1. tuvāko gadu laikā sasniegt tādu līmeni, lai varētu Rīgas maratona sacensībās noskriet pilnu maratona distanci.
 2. atlicināt vairāk laika grāmatu lasīšanai
 3. laivot un ceļot apkārt vēl biežāk, kā līdz šim
 4. gribētu sasniegt tādu apjomu, ka visi blakus projekti un “haltūras” būtu tik ienesīgas, ka spētu pilnībā nodrošināt mani ar tādu, kā otro algu
 5. jaunā gada sākumā, vai pat šī gada beigās es ceru tikt pie auto vadīšanas tiesībām

No savas puses uzdodu tālāk šo jautājumu Kristapam.

10 Responses

 1. Interesanti, cik ilgai nākotnei šie plāni ir mērķēti? Tuvākā nākotne tomēr tāds stiepjams jēdziens- vienam nedēļa, citam mēnesis, gads, piecgade ….

 2. Uldis:
  Ir, ir stiepjams un es domāju, lai arī paliek stiepjams :) Šis viss attiecas uz tuvākajiem 6-12 mēnešiem, ja neskaita maratonu, kas varētu prasīt mazliet vairāk laika.

 3. Tie mērķi tev tādi baigi nekonkrēti, izņemot par tiesībām. Vajag precīzāk uzstādīt savus mērķus, piemēram, 2010. gadā skriešu maratonu. Tad to arī izdarīsi, bet šitā… nez :(

 4. Kaspars:
  Man īpaši nav nosliece visu plānot pa konkrētiem termiņiem. Galīgi īstermiņā man ir Google Calendars un darāmie darbi, bet tālāk seko pelēkā zona, kurā var atgadīties pilnīgi viss. Saplānot visu dzīvi vēl sīkāk, manuprāt, var tikai ļoti garlaicīgi cilvēki. Es galīgi negribētu tādu dzīvi, kur viss jau 5 gadus uz priekšu ir izplānots.

 5. Piekrītu Kasparam, mērķus parasti formulē tā, lai var pateikt, vai mērķis ir sasniegts vai nav. Piemēram, nevis “lasīšu vairāk grāmatas”, bet, “katru mēnesi izlasīšu x grāmatas”.

 6. Pēteris:
  Tad tas, ko esmu izdomāji, laikam nebūs mērķi, bet gan, kas pavisam cits. Katru mēnesi lasīt x grāmatas nav mans mērķis. Nevis kvantitātē, bet kvalitātē ir spēks.

 7. Opā! Kad sāku regulāri skriet, Tu jau rakstīji par saviem skriešanas treniņiem un pag gada maratonu. Šogad pats nojožu pilno distanci piecās stundās, bet Tu joprojām neesi noskrējis?

 8. Edgars:
  Nekur taču nav jāskrien. :) Šo gadu esmu konkrēti nolažojis un dikti maz vispār esmu skrējis. Nesanāca izbrīvēt laiku ne Magnētos paskriet, ne kur citur, tāpēc arī progresa īsti nav nekāda. Man gribētos uz maratonu doties ar tādu pārliecību, ka patiešām esmu gatavs tāda apjoma distancei.

 9. ja gribaas vairaak haltuuras un tiesiibas kautkad kaartot, tad nepaliek laika un spēka laivošanai, lasīšanai un skriešanai…un kā zināms labs miegs ir veselībai nepieciešams.
  Man laikam sanāktu tikai viens punkts, atlicināt vairāk laika gulēšanai :)

 10. Zini, es laikam tomēr nevēlos publiski runāt par saviem mērķiem un plāniem. It kā no vienas puses forši, tāds kā saraksts uz ko vēlāk atskatīties, bet no otras tie mērķi tomēr ir mana personiskās dabas darīšana, kas nav jāzina trešajām personām :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *