When We Left Earth: The NASA Missions

2008. gads
6 sērijas
[ilink url=”http://en.wikipedia.org/wiki/When_We_Left_Earth:_The_NASA_Missions” icon=”http://en.wikipedia.org/favicon.ico”]When We Left Earth: The NASA Missions[/ilink]

Nesen pabeidzu skatīties Discovery kanāla dokumentālo raidījumu par NASA pirmajiem soļiem kosmosa virzienā. When We Left Earth ir sešas sērijas, kurās tiek rādīti pārsteidzoši kvalitatīvi video materiāli, no Mercury, Gemini, Apollo, Space Shuttle misijām kā arī tiek stāstīts par Starptautiskās kosmiskās stacijas izveidi un Hubble teleskopa uzstādīšanu (un remontēšanu). Parasti ir pierasts, ka arhīvu video klipi ir miglaini un neskaidri, bet šoreiz praktiski viss rādītais bija HD kvalitātē.

Dokumentālo raidījumu papildina visu iesaistīto personu komentāri. Kā jau ierasts, par notikumiem stāsta paši astronauti, bet man patika, ka plaši komentāri tiek doti arī no lidojumu vadītājiem, kas šīs misijas vadīja no kontroles telpām. Kopumā ļoti iespaidīgs stāstījums, kas deva ļoti labu kopainu par to, kā tieši notika “space race.” Noteikti iesaku visiem, kam interesē NASA, kosmiskie lidojumi, un stāsts par to kā tas viss sākās.

Šo dokumentālo raidījumu iespējams skatīties ar Netflix, kuru var lietot ar Mediahint palīdzību, vai arī ar VPN – Kā lietot Netflix Latvijā?