Es pirms kāda laika apskatīju ienesīgākos apmeklētāju avotus šim blogam. Tagad esmu sagatavojis nelielus paskaidrojumus un padomus, par apmeklētāju avotu grupām.

Šis raksts tapis arī tāpēc, ka Signis, no maratona skriešanas bloga, man šodien uz epastu atsūtīja jautājumu par to, kur lai pavisam jauns blogs rauj savus lasītājus.

Kā panākt, lai apmeklētāji nestos jums tieši virsū?

Šoreiz apskatīti statistikas dati no 2008. gada 1. janvāra līdz 5. aprīlim. Pie avotu grupas rakstītas pirmās 30 ienesīgākās lapas. Ar tumšiem burtiem rakstīti avoti no pirmā 15nieka un pārējie ir ar vienkāršu rakstību. Secība no kreisās uz labo ir attiecīgi no visienesīgākā avota uz neienesīgāko.

Ziņu agregatori

nekur.lv, draugiem.lv, digg.lv, netvibes.com, ekstra.lv

Šīs lapas ienes visvairāk apmeklētājus. Cilvēki tur meklē jaunāko informāciju par sev interesējošām tēmām.

Lai iekļūtu nekur.lv, nav vajadzīgi nekādi pūliņi, pieteikties tur var katrs, kas vēlas.

Lai iekļūtu draugiem.lv apritē nepieciešams saņemties un sākt komunikāciju ar draugiem.lv darbiniekiem. Domāju, ka ja varēsiet pamatot, kāpēc jūsu blogs ir pietiekami svarīgs, lai tur iekļūtu, tad tas jums izdosies. Pašam man tas izdevās pirms gada 27. aprīlī (neatceros, vai pats viņiem rakstīju, bet šķiet, ka tā bija). Toreiz par to uzrakstīju, un mūžam skeptiskais un īgnais klabeklis, komentāros jau pamanījās izteikties, ka līdz ar šādu vēlību no oranžā portāla turpmāk es rakstīšot tikai labvēlīgi. Tagad pēc veselas rindas rakstu ir redzams, ka tā nav taisnība. Nesen sazinājos, un sagaidīju apstiprinājumu par mix.lv ievietošanu starp avotiem, taču līdz pat šim brīdim tas nav noticis – jāgaida.

Lai iekļūtu digg.lv, ir nepieciešams sākotnēji pašam pievienot tur savus labākos ierakstus. Vēlāk to izdarīs, lojālākie lasītāji. Papildus var lietot digg.lv pogu, kura lasītājiem palīdz iesniegt rakstus vēl vieglāk.

netvibes.com kļūst par ienākošo avotu tad, kad esat pastāstījis saviem lasītājiem par to, kas ir RSS un kā to lietot.

Lai iekļūtu ekstra.lv līdzīgi, kā nekur.lv ir nepieciešams pieteikt savu blogu, bet tam ir jāpārvar daži vienkārši un subjektīvi kvalitātes kritēriji.

meklēšanas servisi

google.com, images.google.lv, google.lv

Par meklēšanas servisiem bieži raksta mūsu SEO speciālisti, bet es ieteiktu īpaši nestresot, jo wordpress sistēma jau ir pielāgota google meklētājam. Blogus atrod ātrāk un labāk kā pārējās lapas – tas ir fakts.

Jāņem vērā ir vienkāršas lietas – pie saitēm jāaizpilda title informācija, kā pie attēliem jāpieliek image description. Un atradīs varen labi. Piemērs, meklējiet google attēlos pēc vārda zatlers, un pavērojiet pirmo rezultātu.

epasta pakalpojumu sniedzēji

inbox.lv, mail.google.lv

inbox.lv manā gadījumā ir 8. ienesīgākais avots. Ir trīs lietas, kuras to sekmē. Pirmkārt cilvēki, kuri lieto iespēju parakstīties uz RSS jaunumiem epastā (skatī lapas augšējo labo stūri). Otrkārt, padalies ar draugiem spraudnis. Treškārt, ja ieraksts ir labs, tad varat cerēt uz to, ka tas tiks pārsūtīts arī tālāk. Pats, godīgi sakot, biju pārsteigts, kad pirmoreiz pamanīju, ka inbox.lv ir tik ienesīgs, jo nesapratu, kādā veidā tas ir iespējams. Vai arī jums inbox.lv ir ienesīgāko avotu top 10? Ja nē, tad tas nozīmē, ka ir iespēja vēl progresēt.

blogi

onkulis.mix.lv, laacz.lv, pods.lv, archija.info, krizdabz.lv, baltaisruncis.lv, nombre.lv, arturs.jaffa.lv, rodzers.com

Lai saite iekļūtu pie kāda no blogiem (vēlams lielajiem) ir jāpanāk, ka lielais blogs pamana jūsu rakstu. Ja rakstāt par kādu tēmu, tad varat to sasaistīt kopā ar tādu tēmu, par kuru fano bloga autors un pievienot saiti uz to. Saite nepieciešama, lai bloga autors šo rakstu labāk pamanītu. Parasti šādas lietas nav iespējams prognozēt, bet var rīkoties tā, lai izprovocētu lielāko blogu. Uzrakstiet kvalitatīvu rakstu par lielajam blogam tuvu tēmu un turiet īkšķus. Ja raksts būs pietiekami labs, tad viņi vēlēsies, lai tas nonāk līdz plašāku lasītāju lokam un pieminēs to kādā no saviem rakstiem.

Runājot par onkulis.mix.lv arī esmu pārsteigts, acīmredzot cilvēki, kuri lasa mix.lv grib izdibināt ko vairāk par rakstu autoriem un seko saitei, kas tu ir ievietota.

forumi

calis.lv, boot.lv

Raksts par ebay štellēm viļņveidīgi piesaista jaunus lasītājus. Gan lielākos, gan mazākos forumos, cilvēki dod saiti uz ebay rakstu. calis.lv un boot.lv ir pietiekami apmeklētas lapas, taču jebkurš forums var būt ļoti labs apmeklējuma ģenerētājs. Spamošana atstās nevajadzīgu traipu jūsu tēlam, taču, ja jūs esat sagatavojis labu rakstu par kādu tēmu, tad nenāks par sliktu sekot līdzi lielajiem forumiem un vajadzības gadījumā iesaistīties diskusijā, lai padalītos ar savu saiti. Pats tā esmu rīkojies ļoti reti bloga pirmajos mēnešos, jo redzēju, ka parasti atrodas kāds cits labvēlis, kas rekomendē minēto rakstu.

tematiskās lapas

cdma.lv, blogtop.lv, ebayforums.lv

Diezgan neparedzams process. Piemēram, cdma.lv, kurš dod atsauci uz triatel rakstu, kā var paredzēt tāda resursa rašanos? Savukārt blogtop vienkārši apkopo blogus un arī tur tā īsti neko nevar ietekmēt. ebayforums.lv ir manis izveidots un puspabeigts pasākums, kurš jau ir sācis ģenerēt nelielu apmeklētāju plūsmu par spīti tam, ka tajā ievietotā informācija prasīt prasās pēc papildināšanas.

portāli

boot.lv, apollo.lv, tribine.lv, kakao.lv, db.lv

Šeit arī būs jāpastrādā pašam. Ja tavā rīcībā ir informācija, kura varētu būt interesanta kādam no portāliem, tad to nevajag noklusēt, bet gan nodot nopietnajiem žurnālistiem. Turklāt, ne vienmēr ir jēga sūtīt rakstu uz centrālo epastu. Labāk būtu atrast tieši tās nodaļas epastu, vai vēl labāk – atrast žurnālistu, kurš ir spēcīgs konkrētajā jomā. Rūpīgi jāpārdomā, kādā tonī tiek rakstīts epasts un kāda informācija tajā tiek ietverta. Rezultāts būs īslaicīgs, bet spēcīgs. Lai panāktu, ka jūs esat pieminēts ne tikai kā vienkāršs lasītājs, jums ir jāievieto korekta informācija savā blogā un epastā jādod saite uz rakstu. Tādā veidā ir daudz lielāka iespēja, ka tiksiet ne tikai pieminēts, bet dabūsiet arī kāroto saiti.